Liepos 11 d., 2013

Naujas biokuro klasteris kurs pažangias technologijas

Lietuvoje steigiamas naujas biokuro klasteris. Penkios įmonės kartu su dviem mokslo ir studijų institucijomis priėmė sprendimą įkurti BIOKOGEN klasterį. 2013 metų liepos 5 d. pasirašytoje klasterio jungtinės veiklos sutartyje suformuota bendra vizija – modernios, inovatyvios biokuro įrangos ir pažangių technologijų kūrimas bei jų komercinimas siekiant sudaryti galimybes kūrenimui naudoti nekokybiškų parametrų biomasę.

Biokuras – itin svarbus atsinaujinančios energijos išteklius, kurio vartojimą Europos Sąjunga nuolat siekia didinti. Biokuras turi didžiausias perspektyvas Lietuvoje ir gali padidinti energetikos bei ūkio sektorių konkurencingumą.

Susitelkusios įmonės – UAB „Kauno energetikos remontas“, UAB „Ekologijos technologijų tyrimų ir diegimo institutas“, UAB „Jurby Water Tech“,UAB „Talentas“, UAB „Verdigo“ kartu su mokslininkais bei tyrėjais sudarys pilną naujos kartos katilų kūrimo ir gamybos grandinę, apimančią mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros, patentavimo ir licencijavimo, serijinės gamybos, rinkodaros ir kitas veiklas.

Klasteris sieks kurti pilotinius kogeneracijos, biomasės gazifikacijos katilų modelius, vystyti technologijų paruošimą serijinei gamybai, orientuotis į sukurtų gaminių ir technologijų eksportą.

Taip pat klasteris užsiims ir nekomercine veikla – rengs galimybių studijas dėl žemės ūkio potencialo panaudojimo, naujų technologijų kūrimo, atliekų deginimo, mažesnio kaloringumo kuro panaudojimo energetikoje. Pasitelkiant klasterio narius – Kauno technologijos universitetą bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centrą – kurs liekamosios energijos iš maisto produktų ruošimo proceso panaudojimo energetikai bei kitam perdirbimui technologijas.

Kuriant klasterį, įmonėms bei mokslo ir studijų institucijoms buvo teikiama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros ekspertinė pagalba ir konsultacijos įgyvendinat ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Verslo ir mokslo partnerystės tarptautiškumo skatinimas“ (Klaster LT).


Liepos 29 d., 2019

„Sidabrinio“ klasterio koordinatorius – apie klasterizaciją Lenkijoje

Praėjusią savaitę, liepos 16-17 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija-kontaktų mugė „Ateities klasteriai: partnerystė, skaitmenizavimas, tarptautiškumas“, kurią organizavo Mokslo, inovacijų ir…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Lietuvos IRT klasterių produktai – daugiausia orientuoti į užsienio rinkas

IRT sektorius Lietuvoje yra tarp pažangiausių Europos Sąjungoje: Pasaulio konkurencingumo indekse pernai Lietuva užėmė net 5 vietą pasauliniu mastu pagal…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Ekspertė iš Italijos: klasterių ateitis – specializacija, paremta regioninėmis tradicijomis ir inovacijomis

Liepos 16-17 d. Vilniuje aštuntuoju renginiu baigtas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru ir iniciatyviais…

Skaityti daugiau

Liepos 04 d., 2019

Nauja brošiūra: susipažinkite su Lietuvos TOP klasteriais

Naujasis InoLink projekto leidinys yra skirtas susipažinti su keliais iš perspektyviausių Lietuvos klasterių, jų veikla ir pasiekimais. Tikimės, kad ši…

Skaityti daugiau