Liepos 11 d., 2013

Naujas biokuro klasteris kurs pažangias technologijas

Lietuvoje steigiamas naujas biokuro klasteris. Penkios įmonės kartu su dviem mokslo ir studijų institucijomis priėmė sprendimą įkurti BIOKOGEN klasterį. 2013 metų liepos 5 d. pasirašytoje klasterio jungtinės veiklos sutartyje suformuota bendra vizija – modernios, inovatyvios biokuro įrangos ir pažangių technologijų kūrimas bei jų komercinimas siekiant sudaryti galimybes kūrenimui naudoti nekokybiškų parametrų biomasę.

Biokuras – itin svarbus atsinaujinančios energijos išteklius, kurio vartojimą Europos Sąjunga nuolat siekia didinti. Biokuras turi didžiausias perspektyvas Lietuvoje ir gali padidinti energetikos bei ūkio sektorių konkurencingumą.

Susitelkusios įmonės – UAB „Kauno energetikos remontas“, UAB „Ekologijos technologijų tyrimų ir diegimo institutas“, UAB „Jurby Water Tech“,UAB „Talentas“, UAB „Verdigo“ kartu su mokslininkais bei tyrėjais sudarys pilną naujos kartos katilų kūrimo ir gamybos grandinę, apimančią mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros, patentavimo ir licencijavimo, serijinės gamybos, rinkodaros ir kitas veiklas.

Klasteris sieks kurti pilotinius kogeneracijos, biomasės gazifikacijos katilų modelius, vystyti technologijų paruošimą serijinei gamybai, orientuotis į sukurtų gaminių ir technologijų eksportą.

Taip pat klasteris užsiims ir nekomercine veikla – rengs galimybių studijas dėl žemės ūkio potencialo panaudojimo, naujų technologijų kūrimo, atliekų deginimo, mažesnio kaloringumo kuro panaudojimo energetikoje. Pasitelkiant klasterio narius – Kauno technologijos universitetą bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centrą – kurs liekamosios energijos iš maisto produktų ruošimo proceso panaudojimo energetikai bei kitam perdirbimui technologijas.

Kuriant klasterį, įmonėms bei mokslo ir studijų institucijoms buvo teikiama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros ekspertinė pagalba ir konsultacijos įgyvendinat ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Verslo ir mokslo partnerystės tarptautiškumo skatinimas“ (Klaster LT).


Spalio 08 d., 2019

„Baltic Photonics 2019” Vilniuje suburs lazerių pramonės lyderius

Antrus metus vykstantis B2B renginys fotonikos verslo profesionalams „Baltic Photonics 2019” įgauna pagreitį: jame dalyvaus 60 įmonių, klasterių ir kitų…

Skaityti daugiau

Spalio 04 d., 2019

Kuriamas klasterių tinklas atstovaus Lietuvą Europos klasterių aljanse

Lietuva siekia būti atstovaujama Europos klasterių aljanse. Šiuo tikslu, spalio 2 d., Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros renginyje „Klasterių forumas“…

Skaityti daugiau

Rugsėjo 12 d., 2019

Paskelbtas naujas COSME programos kvietimas klasteriams

Europos Komisija yra paskelbusi COSME programos kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Clusters Go International COS-CLUSINT-2019-3-01“. Šia parama siekiama suintensyvinti klasterių…

Skaityti daugiau

Rugpjūčio 26 d., 2019

SMART FOOD prisidės prie tarptautinių mokymų programos klasterių koordinatoriams vystymo

Rugsėjo 1 d. SMART FOOD klasterį atstovaujanti Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija kartu su  Kauno technologijos universitetu ir dar 5 partneriais…

Skaityti daugiau