Liepos 08 d., 2013

Lietuvos klasteriai sėkmingai plečia bendradarbiavimą Baltijos jūros regione

 Paskelbti Baltijos jūros regiono programos konkurso „Inovacijų ekspresas“ rezultatai. Klasteriai ir įmonių tinklai iš šešių konkursą finansuojančių valstybių (Lietuvos, Danijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos ir Švedijos) pateikė 47 paraiškas. Į tarptautinio bendradarbiavimo veiklas Baltijos jūros regione įtrauktos 923 mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ). Iš viso bus finansuojami 28 nauji projektai, net 4 projektus inicijavo Lietuvos klasteriai, kurie rodo didelį susidomėjimą plėsti bendradarbiavimo galimybes Baltijos jūros regione.

Modernių namų kūrimo klasteris (MONAK2), kurį atstovauja VšĮ „Pietų Lietuvos verslo kooperacijos centras“, dalyvauja naujame projekte „Comfort in Living Horizon 2020“, kartu su partneriais iš Švedijos, Danijos, Suomijos.

Sveikatingumo klasteris „iVita“, kurį atstovauja įmonė UAB „De Futuro“, bendradarbiauja su norvegais projekte „NETWORK“.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas su Islandijos geoterminiu klasteriu inicijavo projektą „GeoDirect“.

Statybos įmonių klasteris, kurį atstovauja įmonė UAB „Ternita“, kartu su danais planuoja veiklą projekte „EXPAND“.

Naujos finansavimo priemonės „Inovacijų ekspresas“ projektai skirti paskatinti šio regiono įmonių tinklus ir klasterius bendradarbiauti kuriant inovacijas. Jie apima tokias veiklas kaip informacijos sklaida, bendradarbiavimas (angl. networking), partnerių paieška, seminarai ir mokomieji vizitai, apsikeitimas gerąja patirtimi ir tarpklasterinės strategijos plėtojimas. Planuojama projektų trukmė – nuo 12 iki 18 mėnesių.

Projektų partneriai atstovauja įvairius sektorius: sveikatos apsaugos/medicininių įrenginių, energetikos ir aplinkos, statybų, žemės ūkio ir maisto, jūrinį, informacinių ir ryšių technologijų.

Lietuvos klasterio arba mažų ir vidutinių įmonių tinklo atstovus finansuos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Šiaurės Ministrų Taryba teiks papildomą (angl. top-up) finansavimą konsorciumams, kurie gavo nacionalinę paramą iš mažiausiai dviejų šalių, dalyvaujančių „Inovacijų eksprese“ (iš kurių bent viena turi būti Šiaurės šalis).

Patvirtinta, kad 11-os projektų dalyviai gaus tiek nacionalinį finansavimą, tiek Šiaurės ministrų tarybos teikiamą papildomą finansavimą, o dar 17-ai projektų bus teikiamas nacionalinis finansavimas bent vienam projekto partneriui.

 

NAUJA: Kvietimas teikti finansines paraiškas Lietuvos dalyviams


Liepos 29 d., 2019

„Sidabrinio“ klasterio koordinatorius – apie klasterizaciją Lenkijoje

Praėjusią savaitę, liepos 16-17 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija-kontaktų mugė „Ateities klasteriai: partnerystė, skaitmenizavimas, tarptautiškumas“, kurią organizavo Mokslo, inovacijų ir…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Lietuvos IRT klasterių produktai – daugiausia orientuoti į užsienio rinkas

IRT sektorius Lietuvoje yra tarp pažangiausių Europos Sąjungoje: Pasaulio konkurencingumo indekse pernai Lietuva užėmė net 5 vietą pasauliniu mastu pagal…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Ekspertė iš Italijos: klasterių ateitis – specializacija, paremta regioninėmis tradicijomis ir inovacijomis

Liepos 16-17 d. Vilniuje aštuntuoju renginiu baigtas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru ir iniciatyviais…

Skaityti daugiau

Liepos 04 d., 2019

Nauja brošiūra: susipažinkite su Lietuvos TOP klasteriais

Naujasis InoLink projekto leidinys yra skirtas susipažinti su keliais iš perspektyviausių Lietuvos klasterių, jų veikla ir pasiekimais. Tikimės, kad ši…

Skaityti daugiau