Liepos 18 d., 2017

Lietuvoje – dar 2 sertifikuoti klasteriai

2017 m. liepą Lietuvos medinių surenkamųjų namų klasteriui PrefabLT ir Lietuvos medicinos turizmo klasteriui LITCARE Europos klasterių analizės sekretoriatas išdavė „Bronze Label“  kokybės įvertinimų sertifikatus. Iki šiol Lietuvoje veikė tik vienas sertifikuotas klasteris – Sveikatingumo klasteris „iVita“, kuriam sertifikatas suteiktas 2014 m.

Europoje klasterių brandos lygis ir jų vadybos kokybė įvertinama suteikiant bronzinį, sidabrinį arba auksinį įvertinimą. „Bronze Label“, „Silver Label“ ir „Gold Label“ sertifkatus suteikia Vokietijoje įsikūręs Europos klasterių analizės sekretoriatas (angl. European Secretariat for Cluster Analysis – ESCA). Tai vienintelė tarptautinio masto klasterių vertinimo ir sertifikavimo organizacija, kurios kompetenciją pripažįsta taip pat ir Europos komisija.

„Sertifikuojami tik gyvybingi ir aktyviai veikiantys klasteriai. ESCA ekspertai vertina įvairias jų kompetencijas, veiklas, narių įsitraukimą ir aktyvumą, bendradarbiavimą su partneriais ir valstybės institucijomis, biudžetų formavimo principus ir daugelį kitų veiklos aspektų“– sako ESCA sertifikuotas klasterių vertinimo ekspertas Marius Pareščius.

„Bronze Label“ – tai pripažinimas esant klasteriu, pirminis įvertinimas ir atskaitos taško nustatymas, nubrėžiantis tolimesnes brandos gaires“.

ESCA vertinimo kriterijai griežti: klasteris, kuris nevykdo aktyvių veiklų, neužtikrina narių aktyvumo ir įsitraukimo, neturi nuolatinių darbuotojų ir pakankamo biudžeto, laikomas ne klasteriu, o tik klasterio iniciatyva ir negali pretenduoti į sertifikatą. Tuo tarpu itin aktyvūs, daug veiklų vykdantys, narius įtraukiantys ir industrijoms plėtros tendencijas diktuojantys klasteriai gali būti įvertinti sidabriniais, o net ir valdžios sprendimus įtakojantys – auksiniais sertifikatais.

Sertifikuoti klasteriai pripažįstami ir vertinami tarptautinės bendruomenės. Į sertifikatų turėjimą atsižvelgiama organizuojant klasterių kontaktų muges (matchmaking events), bendraujant ir bendradarbiaujant, renkantis partnerius tarptautiniams ES finansuojamiems projektams.

„Sertifikato norėjome, nes, visų pirma, siekiame organizaciją vystyti kokybiškai, o vertinimo proceso metu gautos rekomendacijos ir metodiniai nurodymai leis priimti teisingus sprendimus tobulinant klasterio veiklos strategiją“, – sako Lietuvos medinių surenkamųjų namų klasterio direktorius Paulius Valiulis.

„Siekiame ir tikimės, kad šis sertifikatas taps svariu kriterijumi ateityje dalyvaujant Europos Sąjungos struktūrinės paramos projektuose Lietuvoje. Taip pat ateityje planuojame dalyvauti ir tarptautiniuose projektuose, didinti klasterio narių skaičių, tad šis sertifikatas leis tapti patrauklesne ir patikimesne organizacija“.

Lietuvos medicinos turizmo klasterio vadovo Gražvydo Morkaus teigimu, sertifikavimas klasteriams atveria naują kokybės ir brandos supratimą. „Bet kokia į sėkmę orientuota ir efektyvumo siekianti veikla turi būti įvertinta, kad suvokti, kur esame ir kur turime eiti. ESCA įvertinimas ir suteiktas sertifikatas ne tik įvertino mūsų 4 metų pastangas, tačiau taip pat ir suteikė pripažinimą“.

„Siekdami aktyvinti savo veiklas už Lietuvos ribų nuolat ieškome patikimų partnerių – tiek įmonių, tiek ir kitų klasterių, su kuriais galėtume bendradarbiauti, kurti ir vykdyti tarptautinius projektus. Neturint jokio sertifikato tai tiesiog neįmanoma, todėl mūsų klasterio pastangos įgyti šį įvertinimą – logiškas ir pragmatiškas plėtros žingsnis“, – tvirtina G. Morkus.

Lietuvos medinių surenkamųjų namų klasteris vienija Lietuvos medinių skydinių ir modulinių namų gamintojus, projektuotojus ir susijusias įmones. PrefabLT misija – suvienyti, atstovauti ir viešinti Lietuvos medinio karkaso skydinių ir modulinių namų projektuotojus, gamintojus ir statytojus, sėkmingai ir svariai prisidedant prie šakos įmonių vertės augimo.

Lietuvos medicinos turizmo klasteris LITCARE vienija pirmaujančias Lietuvos klinikas, ir centrus, teikiančius medicinos, stomatologijos, medicinos reabilitacijos, sanatorinio – kurortinio gydymo, apgyvendinimo, SPA, kelionių ir laisvalaikio bei daug kitų paslaugų. LITCARE tikslas yra suteikti medicinos turistui  aukščiausios kokybės paslaugas Lietuvoje. Klasteris kuria medicinos turizmo vertės grandinę, ją palaiko sinergiją kuriančios ir koordinuotos veiklos pagalba.

Šaltinis: mita.lt


Gegužės 25 d., 2018

Baltijos klasterių forumo metu Lietuvos ir Ukrainos klasteriai sutarė dėl bendradarbiavimo

Gegužės 16 d. Baltijos klasterių forumo 2018 metu vykusios partnerių paieškos sesijos metu užmegzta nauja partnerystė tarp Ukrainos Food Valley, AgrofoodCluster…

Skaityti daugiau

Gegužės 17 d., 2018

Pirmasis Baltijos klasterių forumas baigėsi, partnerystės – prasidėjo

Gegužės 16 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) iniciatyva įvyko pirmoji klasterių konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018”. Į…

Skaityti daugiau

Balandžio 27 d., 2018

Ispanijoje veikiančio klasterio vadovė: „Klasteris – tai ne formalus burtažodis, o itin efektyvus veiklos modelis“

Ispanija tapo viena iš Europos šalių, kurią 2008 m. ekonominė krizė palietė skaudžiausiai. Su dideliu nedarbu ir lėšų trūkumu susidūrusi…

Skaityti daugiau

Balandžio 25 d., 2018

Atidaryta registracija į Baltijos klasterių forumo 2018 partnerių paieškos kontaktų mugę

Šiandien prasidėjo registracija į pirmojo „Baltijos klasterių forumo 2018“ B2B partnerių paieškos kontaktų mugę. Bus organizuojamos tiek C2C (partnerių paieška klasteris-klasteris)…

Skaityti daugiau