Gamyba ir inžinerija

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio LITEK pradžią galima įžvelgti keliolika metų atgal, kai lazerinių sistemų gamintojai bendradarbiaudami su mokslo institucijomis pradėjo kurti unikalius produktus. Šiandieną klasteris LITEK – tai struktūra, koordinuojama VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko“, jungianti įmones ir organizacijas, veikiančias lazerinių ir su jomis susijusių inžinerinių technologijų srityje ir vykdantys bendrus projektus. Pasinaudojus 2007 – 2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimu, buvo sukurta klasterio mokymų ir tyrimų centro infrastruktūra, reikalinga kokybiškai klasterio veiklai.

„Bendradarbiaudami MTEPI veiklose, kuriame pasaulinio lygio lazerinės ir inžinerines technologijas“

Koordinatorius

VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas"

Viešoji įstaiga „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“ yra pelno nesiekianti organizacija, veikianti fizinių ir technologinių mokslų, inovacijų, žinių visuomenės, mokslinių tyrimų, mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo srityse.

Parko tikslas – teikti paramą įmonėms, veikiančioms taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityse, komercializuoti mokslo ir studijų įstaigų atliekamų mokslinių tyrimų rezultatus, skatinti verslo, mokslo ir studijų integraciją fizinių ir technologinių mokslų srityje, tuo būdu prisidedant prie eksporto skatinimo, šalies konkurencingumo didinimo ir žinių pagrindu plėtojamos ekonomikos kūrimo.

Susisiekti el. paštu

+370 5 266 1640

http://www.fimtp.lt/

Nariai

AmpLight KG

Didelės galios lazerinių sistemų kūrimas ir komercializavimas, įskaitant kriogeniškai šaldomus regeneratyvinius stiprintuvus ir čirpuotų impulsų optinius parametrinius stiprintuvus, generuojančius vidutinio dažnio IR srityje.

Susisiekti el. paštu

0043 (0)680 1359238

www.amplight.at

TOPAG Lasertechnik GmbH

Ultratrumpų impulsų kietakūnių lazerių (Nd:YAG, OPO), skaidulinių lazerių, lazerinių diodų modulių, spektrometrų, THz spektroskopijos įrangos, mechaninių laikiklių ir pozicionavimo komponentų, lazerinių ir netiesinių kristalų, optinių komponentų, IR projektoriaus bei holografinio įrašymo medžiagų tiekimas.

Susisiekti el. paštu

+49 6151 4259 78

www.topag.de

UAB „Esemda“

Elektronikos gamybos paslaugos, prototipų ir smulkiaserijinė – serijinė gamyba, siūlomas spausdinto montažo plokščių ir elektronikos komponentų tiekimas, greitas technologinis gamybos paruošimas, projekto analizė ir optimizavimas serijinei gamybai.

Susisiekti el. paštu

8 5 2072667

http://www.esemda.lt/

UAB „3D prototipai“

3D spausdinimo ir projektavimo paslaugos, prototipų gamyba. Siūlomi unikalūs sprendimai specifiniams užsakovų produktams, kuriami prototipai tiek iš plastiko, tiek iš metalo.

Susisiekti el. paštu

8 671 11355

www.3dpro.lt

UAB „Arginta“

Metalo apdirbimas, nestandartinių gaminių ir detalių projektavimas ir gamyba, nutekamojo vandens valymo ir vandens gerinimo įrenginių parinkimas, projektavimas ir montavimas.

Susisiekti el. paštu

8 698 53817

UAB „Eksma“

Įmonių grupė, jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus dirbanti aukštųjų technologijų srityse. Sukaupta patirtis lazerių, optinių technologijų kūrimo, medicininės ir laboratorinės įrangos diegimo bei medžiagų šiai įrangai tiekimo srityse.

Susisiekti el. paštu

8 5 272 9714

www.eksma.lt

UAB „Ekspla”

Pažangių lazerių, lazerinių sistemų ir komponentų vystymas bei kūrimas. Tai įmonė, užimanti daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gaminanti SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti.

Susisiekti el. paštu

8 5 264 9629

www.ekspla.com

UAB „Ekstremalė“

Įmonė jau 11 metų kaupianti patirtį metalo apdirbimo ir paviršių apdorojimo srityse. Siūlomos miltelinio dažymo bei mechaninio apdirbimo – frezavimo bei tekinimo – paslaugos. Lankstus reagavimas į susidariusias situacijas, prisitaikymas prie klientų poreikių ir siekimas geriausių rezultatų.

Susisiekti el. paštu

8 615 77869

www.ekstremale.lt

UAB „Elas“

Projektavimas ir gaminimas specializuotų lazerinio mikro apdirbimo sistemų su nano-, piko- ir fs- lazeriais moksliniams ir pramoniniams taikymams. Medžiagų mikro apdirbimo lazerine spinduliuote tyrimų atlykimas, apdirbimo technologijų vystymas ir pritaikymas pramoninei gamybai.

Susisiekti el. paštu

8 618 86871

www.e-lasers.com

UAB „Optida”

Gaminami optiniai elementai lazeriams, lazerinėms sistemoms ir optiniams prietaisams. Pagrindiniai produktai – preciziniai interferenciniai filtrai, šviesos ir spektro dalikliai, poliarizatoriai, dielektriniai didelio atspindžio veidrodžiai, skaidrinančios, apsauginės, dekoratyvinės dielektrinės interferencinės dangos.

Susisiekti el. paštu

8 5 262 1508

www.optida.lt

UAB „Optolita”

UAB „Optolita” dar žinoma EKSMA OPTICS prekinio ženklo vardu. Gaminama speciali optika ir kitos komponentės, skirtos lazerių ir optinių instrumentų gamybai ar taikymams. Siūlomas platus spektras standartinės optikos, optinių sistemų, lazerių kristalų ir opto-mechanikos mazgų, tiekiami komponentai pagal specialius nestandartinius užsakymus.

Susisiekti el. paštu

8 5 272 9900

www.eksmaoptics.com

UAB „Optonas”

Lazerinės kokybės optinės dangos: interferencinių plonasluoksnių dangų gamyba, aukšto atspindžio dielektrinių ir metalinių dangų gamyba, skaidrinančių, aukšto pralaidumo, dalinančių dangų gamyba, visų kitų tipų dangos UV-VIS-NIR-FIR spektrams. Optinių elementų projektavimas ir gamyba. Vienetinė ir masinė gamyba.

Susisiekti el. paštu

8 682 47806

optonas.com/lt/

UAB „Progresyvūs verslo sprendimai“

Metalo apdirbimo įrengimų, įrankių parinkimo konsultacijos ir pardavimas, įrengimų diagnostika, aptarnavimas ir remontas, verslo valdymo sistemos MONITOR diegimas ir mokymai, tarpininkavimas bei konsultacijos eksporto klausimais.

Susisiekti el. paštu

8 5 210 2302

www.pbs.lt

VMTI Fizinių ir technologijos mokslų centras

Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) yra didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje, vykdanti unikalius mokslinius tyrimus ir technologinės plėtros darbus lazerinių technologijų, optoelektronikos, branduolio fizikos, organinės chemijos, bio ir nanotechnologijų, elektrocheminės medžiagotyros, funkcinių medžiagų, elektronikos ir kitose mokslo kryptyse. Čia ne tik vystomas aukšto lygio mokslas, bet ir kuriamos verslui ir visuomenei naudingos moderniosios technologijos.

 

Susisiekti el. paštu

(8 5) 266 1640/1643

https://www.ftmc.lt/

VšĮ „Intechcentras“

Technologinių-inžinerinių mokymų, projektų rengimas ir valdymas. Teikiamos paslaugos suteikia realią pagalbą bendrovių veiklos vykdymui bei naujų produktų kūrimui: nuo idėjos iki vartotojo.

Susisiekti el. paštu

8 5 238 8947

www.intechcentras.lt