Gamyba ir inžinerija

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio LITEK pradžią galima įžvelgti keliolika metų atgal, kai lazerinių sistemų gamintojai bendradarbiaudami su mokslo institucijomis pradėjo kurti unikalius produktus. Šiandieną klasteris LITEK – tai struktūra, koordinuojama VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko“, jungianti įmones ir organizacijas, veikiančias lazerinių ir su jomis susijusių inžinerinių technologijų srityje ir vykdantys bendrus projektus. Pasinaudojus 2007 – 2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimu, buvo sukurta klasterio mokymų ir tyrimų centro infrastruktūra, reikalinga kokybiškai klasterio veiklai.

„Bendradarbiaudami MTEPI veiklose, kuriame pasaulinio lygio lazerinės ir inžinerines technologijas“

Koordinatorius

VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas"

Viešoji įstaiga „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“ yra pelno nesiekianti organizacija, veikianti fizinių ir technologinių mokslų, inovacijų, žinių visuomenės, mokslinių tyrimų, mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo srityse.

Parko tikslas – teikti paramą įmonėms, veikiančioms taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityse, komercializuoti mokslo ir studijų įstaigų atliekamų mokslinių tyrimų rezultatus, skatinti verslo, mokslo ir studijų integraciją fizinių ir technologinių mokslų srityje, tuo būdu prisidedant prie eksporto skatinimo, šalies konkurencingumo didinimo ir žinių pagrindu plėtojamos ekonomikos kūrimo.

info@fimtp.lt

+370 5 266 1640

http://www.fimtp.lt/


Nariai

AmpLight KG

Didelės galios lazerinių sistemų kūrimas ir komercializavimas, įskaitant kriogeniškai šaldomus regeneratyvinius stiprintuvus ir čirpuotų impulsų optinius parametrinius stiprintuvus, generuojančius vidutinio dažnio IR srityje.

Arginta Group

Metalo apdirbimas, nestandartinių gaminių ir detalių projektavimas ir gamyba, nutekamojo vandens valymo ir vandens gerinimo įrenginių parinkimas, projektavimas ir montavimas.

Fizinių ir technologijos mokslų centras

Didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje, vykdanti unikalius mokslinius tyrimus ir technologinės plėtros darbus lazerinių technologijų, optoelektronikos, branduolio fizikos, organinės chemijos, bio ir nanotechnologijų, elektrocheminės medžiagotyros, funkcinių medžiagų, elektronikos ir kitose mokslo kryptyse.

TOPAG Lasertechnik GmbH

Ultratrumpų impulsų kietakūnių lazerių (Nd:YAG, OPO), skaidulinių lazerių, lazerinių diodų modulių, spektrometrų, THz spektroskopijos įrangos, mechaninių laikiklių ir pozicionavimo komponentų, lazerinių ir netiesinių kristalų, optinių komponentų, IR projektoriaus bei holografinio įrašymo medžiagų tiekimas.

UAB „3D prototipai“

3D spausdinimo ir projektavimo paslaugos, prototipų gamyba. Siūlomi unikalūs sprendimai specifiniams užsakovų produktams, kuriami prototipai tiek iš plastiko, tiek iš metalo.

UAB „Altechna Coatings“

Gaminami optiniai elementai lazeriams, lazerinėms sistemoms ir optiniams prietaisams. Pagrindiniai produktai – preciziniai interferenciniai filtrai, šviesos ir spektro dalikliai, poliarizatoriai, dielektriniai didelio atspindžio veidrodžiai, skaidrinančios, apsauginės, dekoratyvinės dielektrinės interferencinės dangos.

UAB „EKSMA Optics“

Įmonė gamina specialią optiką ir kitas komponentes, skirtas lazerių ir optinių instrumentų gamybai ar taikymams. Siūlomas platus spektras standartinės optikos, optinių sistemų, lazerių kristalų ir opto-mechanikos mazgų, tiekiami komponentai pagal specialius nestandartinius užsakymus.

UAB „Eksma“

Įmonių grupė, jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus dirbanti aukštųjų technologijų srityse. Sukaupta patirtis lazerių, optinių technologijų kūrimo, medicininės ir laboratorinės įrangos diegimo bei medžiagų šiai įrangai tiekimo srityse.

UAB „Ekspla“

Aukštųjų technologijų įmonė, jau 25 metus kurianti ir gaminanti pažangius lazerius, jų sistemas ir susijusią įrangą mokslui bei pramonei. Įmonė užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, prisideda prie galingiausių pasaulyje lazerių kūrimo projektų. Įmonės gaminami produktai pritaikomi medžiagų apdirbimo, kosmoso tyrinėjimų, medžiagotyros, medicinos ir daugybėje kitų sričių.

UAB „Ekstremalė“

Įmonė jau 11 metų kaupianti patirtį metalo apdirbimo ir paviršių apdorojimo srityse. Siūlomos miltelinio dažymo bei mechaninio apdirbimo – frezavimo bei tekinimo – paslaugos. Lankstus reagavimas į susidariusias situacijas, prisitaikymas prie klientų poreikių ir siekimas geriausių rezultatų.

UAB „Elas“

Projektavimas ir gaminimas specializuotų lazerinio mikro apdirbimo sistemų su nano-, piko- ir fs- lazeriais moksliniams ir pramoniniams taikymams. Medžiagų mikro apdirbimo lazerine spinduliuote tyrimų atlykimas, apdirbimo technologijų vystymas ir pritaikymas pramoninei gamybai.

UAB „Esemda“

Elektronikos gamybos paslaugos, prototipų ir smulkiaserijinė – serijinė gamyba, siūlomas spausdinto montažo plokščių ir elektronikos komponentų tiekimas, greitas technologinis gamybos paruošimas, projekto analizė ir optimizavimas serijinei gamybai.

UAB „LITILIT“

Gamintojas bei kūrėjas femtosekundinių lazerių.

UAB „Optonas“

Lazerinės kokybės optinės dangos: interferencinių plonasluoksnių dangų gamyba, aukšto atspindžio dielektrinių ir metalinių dangų gamyba, skaidrinančių, aukšto pralaidumo, dalinančių dangų gamyba, visų kitų tipų dangos UV-VIS-NIR-FIR spektrams. Optinių elementų projektavimas ir gamyba. Vienetinė ir masinė gamyba.

UAB „Progresyvūs verslo sprendimai“

Metalo apdirbimo įrengimų, įrankių parinkimo konsultacijos ir pardavimas, įrengimų diagnostika, aptarnavimas ir remontas, verslo valdymo sistemos MONITOR diegimas ir mokymai, tarpininkavimas bei konsultacijos eksporto klausimais.

UAB „QS Lasers“

Lazerinės elektronikos, spektroskopinių sistemų bei Q-switched trumpų impulsų (sub-ns, ps) oru vėsinamų pikosekundinių lazerių kūrėja bei gamintoja. Jos veikla nukreipta į sritis, kur reikalinga didelė lazerio impulsų energija ir mažas pasikartojamumo dažnis: mokslinius, medicininius, specifinius puslaidininkių pramonės bei įvairius spektroskopijos taikymus, LIDAR.

UAB „Sargasas“

Aukštųjų technologijų įmonė gaminanti itin didelio tikslumo detales lazeriams, optomechanikos prietaisams, medicinos, aviacijos įrenginiams, gamybinėms staklėms ir kitiems tiksliajai mechanikai priskiriamiems įrenginiams, naudojamiems įvairiuose pramonės sektoriuose.

VšĮ „InTeChcentras“

Technologinių-inžinerinių mokymų, projektų rengimas ir valdymas. Teikiamos paslaugos suteikia realią pagalbą bendrovių veiklos vykdymui bei naujų produktų kūrimui: nuo idėjos iki vartotojo.