Gruodžio 18 d., 2017

iVita klasteris didina apsukas: nauji nariai, infrastruktūra ir produktai

Sveikatingumo klasteriui iVita šie metai buvo aktyvūs ir produktyvūs. Prie klasterio prisijungė nauji nariai, vystytos inovatyvios iniciatyvos ir gautas finansavimas tolesnei MTEP infrastruktūros plėtrai. Pirmasis klasteris Lietuvoje, kuris 2014 m. užsitarnavo Europos Sąjungoje pripažinto kokybės sertifikato – bronzinės Meistriškumo žymos – šiemet klojo pamatus reikšmingiems ateinančių metų projektams.

Trys nauji nariai ir akivaizdi nauda

Klasteris iVita š.m. spalio mėn. priėmė du naujus narius –  UAB „Pikotera“ ir VšĮ „Robotikos mokykla“, o gruodį dar vieną – UAB „Impuls LTU“. Planuojama, kad šie strategiškai pasirinkti nariai papildys klasterio kuriamų produktų grandinę naujomis kompetencijomis jutiklių ir robotikos technologijų srityse, pavyzdžiui, projektuojant belaidį duomenų perdavimą, programuojant mikrovaldiklius ar kuriant programas duomenims apdoroti.

Šiuo metu 17 narių vienijantis klasteris yra atviras ir planuoja tolesnę plėtrą. Klasteris koncentruojasi ties aukštos kokybės bei didelės pridėtinės vertės sveikatingumo produktų ir paslaugų kūrimu, kurios didintų žmonių saugumą, jų veiklos efektyvumą, prisidėtų prie prevencijos, visuomenės edukacijos bei sveiko gyvenimo būdo įpročių ugdymo. Laukiami nauji nariai, kurie galėtų prisidėti prie klasterio galimybių stiprinimo savo žiniomis išmanios tekstilės ir sveikatos technologijų mobilių aplikacijų, reabilitacijos technologijų ir sveikatingumo programų kūrime.

„Klasterio nariai gauna apčiuopiamą naudą. Labiausiai mūsų klasterio nariai vertina sukurtą pažinčių ir tarptautinių kontaktų tinklą, galimybes kartu vykdyti projektus ir bendradarbiauti, dalyvauti bendruose mokymose, verslo misijose, konferencijose“, – pasakojo iVita klasterio koordinatorė Diana Vertelkienė.

Projektai skatina bendradarbiavimą ir inovatyvių produktų kūrimą

„Klasteris iVita jau yra įgyvendinęs du „Inoklaster LT“ projektus ir šiuo metu įgyvendina trečiąjį. Projektai skatina bendras narių MTEP veiklas, jungtinius renginius, dalyvavimą parodose ar net tarptautinių konferencijų organizavimą”, –  vardino Diana Vertelkienė.

Anot jos, š.m. spalį klasteris gavo finansavimą pagal „Inoklaster LT“ priemonę. pagal kurią finansuojamas įrangos pirkimas atviros prieigos MTEP centro „iVitaLab“ įkūrimui. Per dvejus metus klasteris planuoja investuoti 846.000 EUR į naujos MTEPI infrastruktūros sukūrimą, kuria galės naudotis ne tik klasterio nariai, bet ir užsakovai iš išorės. Numatyta įsigyti precizinių komponentų reabilitacijai tyrimų stendą, funkcinės ir išmanios tekstilės tyrimų stendą ir mezgimo bei pėdų skenerio įrenginius.

„Nauja infrastruktūra leis sukurti išskirtines MTEP paslaugas. Nauji tyrimų stendai ir įranga padės atlikti suplanuotas bendras MTEP veiklas, kurti ir tobulinti produktus. Produktams ir paslaugoms galėsime suteikti naujų savybių, kurių išraiška vartotojui bus didesnis saugumas, daugiau prevencijos, siektinų rezultatų efektyvumas, motyvaciją ir gerėjanti sveikata“, – naujo projekto nauda džiaugėsi klasterio koordinatorė.

Atnaujinus infrastruktūrą žadama dirbti net ties 3 naujais produktais: reabilitacinių drabužių linija, 3D megztais įtvarais, sąnarių detalėmis reabilitaciniams įtvarams.

Koordinatorė pridūrė, kad tai toli gražu ne viskas, kas suplanuota kitiems metams. Per šiemet rudenį vykusią „BSR Stars“ klasterių mugę-konferenciją iVita klasteris užmezgė svarbią partnerystę: iVita ir LifeScience Krakow pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Numatyti bendri renginiai, susitikimai informacijos sklaidai, technologinių žinių perdavimas naujai kuriamiems produktams ir kt.

Dėmesys klasterio brandai pradeda atsipirkti

Klasteris iVita pernai liepą tapo vienas iš 14 Lietuvos klasterių, kurie buvo atrinkti dalyvavimui MITA koordinuojamame „InoLink“ projekte klasteriams. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, o jį vykdo MITA kartu su Lietuvos inovacijų centru.

Projekto klasterių plėtros koordinatorių konsultacijų įnašą į iVita sėkmę Diana Vertelkienė apibrėžė per pasiektą pažangą keliose sferose: „Vidiniai susitikimai tapo dukart dažnesni, nariai aktyvesni, o susidomėjimas klasterio veikla iš išorės – vis augantis.“ Anot jos, gaunama vis daugiau užklausų dėl įstojimo į klasterį, o vis daugiau esamų narių įsitraukia į bendrus projektus ir veiklas.


Rugsėjo 05 d., 2018

Pasirašyta partnerystės sutartis dėl gumos perdirbimo inovacijų klasterio plėtros

Rugsėjo 4 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) pasirašyta jungtinės veiklos sutartis dėl gumos perdirbimo inovacijų klasterio „EcoIndustria LT“ tolimesnės plėtros, kurią drauge su kitais partneriais pasirašė VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas. 

Skaityti daugiau

Rugpjūčio 21 d., 2018

Kvietimas: dalyvaukite partnerių paieškos misijoje Norvegijoje

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia įmones dalyvauti 2018 m. rugsėjo 26 d. vyksiančiuose Oslo inovacijų savaitės 2018 renginiuose…

Skaityti daugiau

Rugpjūčio 10 d., 2018

Prie „InoLink“ projekto prisijungs VITEK klasteris

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su partneriu Lietuvos inovacijų centru (LIC) skelbia papildomo „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra…

Skaityti daugiau

Rugpjūčio 02 d., 2018

LITEK ir Smart Food klasterių nariai – apie naudas ir galimybes

Kokiomis naujai atsivėrusiomis galimybėmis naudojasi klasterių nariai? Patirtimi dalinasi azerinių ir inžinerinių technologijų klasteriui priklausančios įmonės „Integrali skaidulinė optika“ vadovas Nikolajus Gavrilinas…

Skaityti daugiau