Gegužės 28 d., 2019

Europos klasterių konferencija Bukarešte: Lietuvos klasterių asociacija pasirašė memorandumą

Gegužės 14-16 d. Bukarešte vyko vienas iš svarbiausių Europos klasterių bendruomenės renginių – Europos klasterių konferencija. Į šeštąjį kartą Europos Komisijos inicijuojamą renginį susirinko 450 klasterių politikos formuotojų, praktikų, mokslo bei tyrimų institucijų atstovų.

Aukšto lygio diskusijoje – Lietuvos viceministras

Šiemet Lietuvos delegacija renginyje buvo rekordiškai gausi, o dalyvavimas renginyje padėjo stipriai pagerinti Lietuvos matomumą Europos klasterių bendruomenės kontekste. Pirmą kartą į prestižinį renginį buvo pakviestas kalbėti atstovas iš Lietuvos – LR Ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda.

Kartu su Vokietijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos ir Ispanijos ministerijų deleguotais nariais, G. Vilda dalyvavo aukšto lygio politikos formuotojų diskusijoje, dalijosi Lietuvos praktika ir asmeninėmis įžvalgomis bei savo, kaip buvusio klasterio koordinatoriaus, patirtimi. Diskusijos metu buvo aptartas ryšys tarp klasterių ir strateginių vertės grandinių, kurios padeda MVĮ vystymuisi. Pabrėžta investicijų į kompetencijų plėtrą svarba ir būtinybė gerinti tarpusavio pasitikėjimą, siekiant klasterio efektyvumo.

Lietuvos klasterių asociacija prisideda prie Europos klasterių asociacijų aljanso steigimo

Trijų dienų Europos klasterių konferencijos metu dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti diskusijų apie tai, kaip skatinti strateginį tarpregioninį bendradarbiavimą. Buvo organizuojamos interaktyvios grupinės diskusijos apie aktualiausias problemas, naujausias tendencijas, pavyzdžiui, kaip efektyviai valdyti skaitmenizacijos pokyčius. Renginyje buvo pristatytos įvairios ES iniciatyvos, skirtos klasteriams bei jų rezultatai bei organizuota kontaktų mugė, kurioje dalyvavo 149 klasteriai.

Be kitų įvykių, paskutinę renginio dieną įvyko Rumunijos klasterių asociacijos inicijuotas memorandumo pasirašymas. Lietuvos klasterių asociacija tapo viena iš 10 nacionalinių klasterių asociacijų, kurios pasirašė memorandumą dėl Europos klasterių asociacijų aljanso steigimo. Tai svarbus žingsnis ir potencialiai puiki platforma Lietuvos klasterių tarptautiškumo plėtrai.

Šio aljanso pagrindiniai tikslai – bendradarbiavimas, siekiant paskatinti klasterių ir jų narių tarptautiškumą, pagerinti teikiamas paslaugas klasteriams, siūlyti bendras rekomendacijas politikos formuotojams regioniniu ir ES lygmeniu ir kt. Įgyvendinant šiuos tikslus, planuojama aktyviau dalintis ir skleisti informaciją apie organizacijų renginius, kviesti partnerius iš užsienio į organizuojamus mokymus, dalintis patirtimi ir lyginti įgyvendinamų priemonių rezultatus, finansavimo metodus, organizacinius modelius ir t.t., kartu užsiimti lobistine veikla, megzti ryšius su kitomis organizacijomis, teikiančiomis paslaugas klasteriams Europoje.

Europos klasterių konferencija 2020 m. bus organizuojama Berlyne ir planuojama, kad vyks lapkritį.


Gegužės 30 d., 2019

Automobilių pramonės guru pasidalino rinkos įžvalgomis su lietuviais

Lietuvoje neseniai lankėsi įtakingas automobilių pramonės ekspertas, Frankfurto Automechanika tarptautinės parodos direktorius Olaf Mußhoff.  Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacijos…

Skaityti daugiau

Balandžio 19 d., 2019

Klasteriai ir sveikos gyvensenos ekspertai dalinosi žiniomis apie racionalią mitybą ir fizinį aktyvumą

Balandžio mėn. 12 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Lietuvos inovacijų centras (LIC) kartu su sveikatos technologijų klasteriu…

Skaityti daugiau

Balandžio 17 d., 2019

Kvietimas teikti pasiūlymus doktorantūros temų atrankos konkursui

Lietuvos mokslo taryba, įgyvendindama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Doktorantūros studijų plėtra“, skelbia kvietimą teikti pasiūlymus doktorantūros temų…

Skaityti daugiau

Balandžio 17 d., 2019

Kviečiame į Norvegijos – Lietuvos verslo forumą ir kontaktų mugę

Geriausi Norvegijos įmonių pavyzdžiai, ekologiškų produktų ir technologijų kūrimas, žalieji miestai ir nauji tvarūs projektai – šios temos jau gegužės…

Skaityti daugiau