Agroinovacijos ir maisto technologijos

Nacionalinis maisto ūkio klasteris

Nacionalinis maisto ūkio klasteris tai Lietuvos maisto sektoriaus verslo įmonių ir mokslo tiriamųjų institucijų bendradarbiavimo tinklas siekiantis; identifikuoti rinkos nišas, kurių pagrindu Lietuvos maisto ūkis žemos pridėtinės vertės kūrimo grandines, galėtų pakeisti aukštos pridėtinės vertės kūrimo grandinėmis; koncentruoti žmogiškus, finansinius, organizacinius, infrastruktūrinius bei technologinius išteklius, Lietuvos įmonėms užimant numatytas rinkos nišas; organizuoti tinklo dalyvių nepertraukiamą įgūdžių, žinių, informacijos įsigijimo procesą, leidžiantį tapti aktyviais ir konkurencingais rinkos dalyviais.

Asociacija “Nacionalinis maisto ūkio klasteris“ įsteigtas 2006 m. balandžio mėn. 3 d. Babtuose, Kauno rajone. Klasterio vadovas – dr. Česlovas Bobinas.

Koordinatorius

Asociacija "Nacionalinis maisto ūkio klasteris"

Asociacijos misija: Stiprinti klasterio narių gebėjimus veikiant bendroje maisto produktų kūrimo vertės grandinėje su tikslu užtikrinti ilgalaikį konkurencinį pranašumą šalies ir užsienio rinkose.

Asociacijos vizija: Aukštą pridėtinę vertę, kokybę ir sveikatingumą simbolizuojantį prekės ženklą, žinomą Lietuvoje ir užsienio šalyse turintis klasteris, kuriantis aukštos pridėtinės vertės, sveikatai palankesnius maisto produktus sujungiant skirtingų klasterio narių kompetencijas.

 

Klasterio koordinatoriaus užduotys:

  • Suvienyti klasterio įmones į aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių tinklą.
  • Moderuoti klasterio įmonių veiklą kuriant ir gaminant inovatyvius produktus.
  • Moderuoti ir organizuoti keitimosi patirtį, informacinę veiklą.
  • Inicijuoti bendrus projektus ir mokymus įmonių vadovų ir darbuotojų kompetencijai kelti.
  • Teikti paraiškas ES ir kitų paramos fondų lėšoms gauti.
  • Vykdyti bendrą klasterio rinkodarą, viešinimą.
  • Skatinti klasterio narius dalyvauti Lietuvos ir tarptautinėse parodose.
  • Organizuoti narių verslo misijas, rūpintis naujų užsakovų ir partnerių paieška.
  • Bendradarbiauti su mokslo ir mokymo įstaigomis siekiant bendrų tikslų.
  • Pritraukti į klasterį naujus narius.
  • Skatinti klasterio narių bendradarbiavimą, informacijos mainus bei dalijantis gerąja praktika.
  • Atstovauti klasterio narių interesus valstybės ir vietos savivaldos institucijose, Lietuvos bei tarptautinėse organizacijose.

[email protected]

8 682 13560

https://nacionalinismaistoukioklasteris.eu/


Nariai

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas

Augalų biologijos ir biotechnologijos pagrindų plėtojimas, sodo ir daržo augalų veislių išvedimas, jų genofondo tyrimas, saugojimas ir turtinimas
Sodo ir daržo augalų agrobiologiniai ir ekologiniai tyrimai, dauginimo ir auginimo technologijų kūrimas. Vaisių, uogų ir daržovių kokybės tyrimai, jų laikymo ir perdirbimo būdų optimizavimas, biologiškai vertingų produktų kūrimas, panaudojant sodo ir daržo augalų biologinę įvairovę.

MB „Sultė”

Sulčių spaudykla.

Šerkšno medus

Sertifikuoti išskirtinės kokybės bičių produktai. Pagaminta Lietuvoje.

UAB „Baltic food technologies”

Profesionaliai užsiima parduotuvių įranga, daržovių sandėlių vėdinimo įranga, šaldymo sistemų projektavimu, pardavimu, įdiegimu, bei techniniu aptarnavimu. Įmonė siūlo šiuolaikinius ir nestandartinius sprendimus, pasaulyje lyderiaujančių gamintojų produkciją ir garantuoja nepriekaištingą visos įdiegtos įrangos darbą.

UAB „Ekosula”

Eksperimentinės įrangos gamyba, Ekologinės sulos surinkimas, perdirbimas.

UAB „Eno Extractum”

Įmonė specializuojasi CO2 ekstraktų gamyboje ir subkritinės CO2 ekstrakcijos aparatų pardavime. Įmonės tikslas: teikti klientui kokybišką ir gryną produktą vykdant aplinką tausojančią gamybą. CO2 ekstraktai – puiki žaliava kosmetikos produktams, maisto papildams, aromatiniams gaminiams ir t.t.

UAB „Green Factory Baltic” („Salpronė“)

Socialiai atsakinga ir novatoriška įmonė, kurios pagrindinė veikla yra salotų mišinių ruošimas. Supaprastiname kulinarinį darbą ruošdami salotų mišinius.

UAB „Mėlynė”. NATURE’S ELEMENT

Tai jauna, inovatyvi mokslinė įmonė, įkurta 2014 m. bendradarbiaujant su LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutu. Įmonė dirba su vietinėmis augalinėmis žaliavomis, ieškodama inovatyvių technologijų bei jų panaudojimo galimybių maisto ir kitų produktų gamyboje, kad gaminiai būtų praturtinti biologiškai vertingomis medžiagomis, išlaikytų natūralias spalvas ir būtų sveikesni.

UAB „SatiMed”

Tai biotechnologijų tyrimų ir plėtros bendrovė, vienijanti profesionalių specialistų grupę, kuri daugiausia dėmesio skiria natūralių vaistažolių priemonių moksliniams tyrimams ir pritaikymui tokių produktų kategorijoms kaip kosmetika, papildai ar funkcionalus maistas.

UAB „Spila”

Kokybiški funkcinio maisto linijos produktai. Energijai, darbingumui, pažįstamos ir puikiai įsisavinamos maisto medžiagos kartu su sveika ir subalansuota ir visaverte mityba bei aktyviu gyvenimo būdu svarbūs nuosekliam ir normaliam organizmo veiklos užtikrinimui.

UAB „Rūta“

Saldainių fabrikas. Jame gaminama daugiau nei 300 pavadinimų saldumynų. Tai šokoladiniai saldainiai su įdarais, triufeliai, dražė, šokolado figūros, želė bei suflė saldainiai, becukriai, ekologiški, kulinarijos paveldo gaminiai, minkštoji karamelė, šokoladai su įvairiais priedais ir pagardais.​

Ūkininkė Milnora Pšibišauskienė (Aromatiniai žolynai)

Milnoros ir Lino Pšibišauskų aromatinių žolynų ekologinis ūkis. Auginama vienmečiai, dvimečiai ir daugiamečiai aromatiniai žolynai, kurie yra ne tik skirtingų rūšių, bet ir labai įvairių veislių.