Agroinovacijos ir maisto technologijos, Energetika ir statyba, Gamyba ir inžinerija, IRT, Transportas

Lietuvos švariųjų technologijų klasteris

Lietuvos švariųjų technologijų klasteris vienija švariųjų technologijų srityje veikiančias įmones, mokslo ir studijų institucijas bei kitus subjektus, kooperuojančius savo profesines žinias, įgūdžius, dalykinius ryšius, reputaciją ir patirtį, siekiant bendrų tikslų, susijusių su narių konkurencingumo didinimu bei Lietuvos, kaip švariųjų technologijų valstybės, įvaizdžio stiprinimu.

Misija
Veikiame tam, kad didintume švariųjų technologijų sektoriuje veikiančių įmonių sukuriamą vertę nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, skatintume bendradarbiavimą mokslinių tyrimų vykdyme ir inovacijų plėtroje, kompetencijų ugdymą, narių tarptautiškumą.

Vizija
Siekiame, kad Lietuva taptų švariųjų technologijų lydere Baltijos jūros regione.

Koordinatorius

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas

Lietuvos švariųjų technologijų klasterio koordinatorius – Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas. Parkas pasižymi giliomis tradicijomis ugdant verslumą, skatinant verslo ir mokslo bendradarbiavimą, teikiant infrastruktūros ir kitas inovacijų paramos paslaugas jaunoms inovatyvioms įmonėms ir kitam, žinioms imliam, verslui.

[email protected]

www.ssmtp.lt/


Nariai

„Birštono mineraliniai vandenys”, UAB

Birštono mineraliniai vandenys yra moderni įmonė, naudojanti ne tik pažangias technologijas, bet ir griežtus kokybės kontrolės metodus. Šiuo metu gaminamas trijų rūšių natūralūs mineraliniai vandenys „Vytautas“, „Birutė“ ir „Akvilė“.

„Super solem”, UAB (Nectar Sun)

„Nectar Sun“ yra naujoviška fotovoltinė sistema, skirta vandens šildymui. Prie įprasto namų vandens šildytuvo prijungtas „Nectar Sun“ valdiklis naudoja saulės energiją ir taip padeda sutaupyti.

„Rekin“, UAB

„REKIN“ specializuojasi medicininės paskirties kosmetikos bei veterinarijos produktų kūrime. Įmonė kuria inovatyvius produktus, apsaugančius nuo žalingos aplinkos poveikio, maksimaliai atsisakydama sintetinių priedų, neturinčių analogų gamtoje. Produktus receptūros kuriamos bendradarbiaujant su įvairių sričių mokslininkais.

„Saulės grąža“, UAB

Saulės grąža yra pirmaujanti saulės energetikos įmonė Lietuvoje. Įmonės veikla apima atsinaujinančios energetikos plėtrą, elektroninių produktų kūrimą ir vystymą bei konsultacijų teikimą atsinaujinančios energetikos srityje. Nuo veiklos pradžios Saulės grąža įgyvendino daugiau nei 400 projektų ir užima apie 30 procentų saulės energetikos rinkos Lietuvoje. Siekdama išlaikyti rinkos lyderio poziciją, įmonė investuoja į inovatyviausių ir optimaliausių saulės energetikos sprendimų paiešką ir įgyvendinimą.

AIRPLUS1 Lituanica, UAB

AIRPLUS1 yra sprendimų dezinfekcijai ir išmanių ozono sprendimų teikėjai. Įmonė vykdo ir sistemų gamybą, ir diegimą bei taiko išskirtinę funkciją – nuotolinį monitoringą siekiant užtikrinti higienos normų laikymąsi. Įmonės kuriamos ozonavimo technologijos oficialiai įtrauktos į Lietuvos autorizuotų biocidų sąrašą. Tai reiškia, kad UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ įrangos gaminamas ozonas yra oficiali dezinfekcinė priemonė. UAB „AIRPLUS1 Lituanica“ teikia individualiai pritaikytus inžinerinius ozonavimo sprendimus ir jau standartais tapusias savo kurtas išmanias ozono sistemas skirtas saugiai ir efektyviai dezinfekcijai, pilnai nemalonių kvapų kontrolei viduje bei lauko aplinkoje ir bakterinio, virusinio užterštumo mažinimui.

Bipa, UAB

UAB BIPA – plataus profilio įmonė, kurios viena iš veiklos krypčių – atsinaujinančios energetikos įrenginių gamyba viešosioms erdvėms. Įmonė gamina inovatyvias multifunkcines paslaugų stoteles, viešąsias erdves aprūpinančias papildomu multifunkcionalumu, kaip WiFi, Audio / Video sistemomis, USB jungtimis mobiliesiems įrenginiams įkrauti, dviračių kompresoriais ir t.t. Šios sistemos praturtina viešąsias erdves ir paverčia jas saugesnėmis bei paslaugesnėmis, siūlydamos įvairius sprendimus kasdieniams žmonių poreikiams tenkinti.

Ekopolimeras, MB

Ekopolimeras, MB veikla – popieriaus ir kartoninių gaminių gamyba; kūrybinė, meninė ir pramogų organizavimo veikla; bioplastikų tyrimai ir inovacijos.

Elertis, UAB

Elertis – startuolis, kuriantis skaitmeninę atsinaujinančios energijos mainų platformą, kuri leis žaliosios energijos gamintojams tiesiogiai parduoti savo pagamintą energiją vartotojams. Elertis taip pat siekia veikti kaip telkėjas ir  prisidėti prie elektros tinklų balansavimo. Pasitelkę elgsenos studijas ir mašininį mokymąsi, Elertis kuria sprendimą energijos suvartojimo mažinimui kritiniais momentais, kuomet energijos paklausa viršija pasiūlą.

Fast and Shine, UAB

Įmonė Fast and Shine, UAB teikia mobilias bevandenio polimerinio plovimo paslaugas. Plauna ir valo ne tik automobilius, bet ir lėktuvus, laivus, jachtas ir kitas transporto priemones. Įmonė naudoja ekologiškas, biologiškai skaidžias, sertifikuotas priemones ir su kiekvienu atliktu plovimu sutaupo daugiau nei 100 litrų vandens.

Ignitis grupė, UAB

Ignitis grupė, UAB yra energetikos įmonių grupė, veikianti Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Šiemet buvo pristatyta naujoji grupės strategija, kurioje numatyta, kad grupė didins gamybos pajėgumus žaliojoje energetikoje, plėsis į tarptautines rinkas, kurs ir diegs inovacijas energetikos sektoriuje. Ignitis grupė kurs ateities energetiką, darydama ją lengvą, nematomą, žalią, išmanią ir globalią. Siekdama tapti viena inovatyviausių energetikos bendrove, Ignitis įsteigė IGNITIS Inovacijų centrą (https://ignitisinnovation.com), kuriame viena iš krypčių yra atviros partnerystės skatinimas su kitomis įmonėmis ir mokslo įstaigomis.

Klaipėdos universitetas

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto tikslas – vykdyti tarptautinio lygio jūrinių krypčių mokslinius tyrimus, teikti moksliniais tyrimais ir inovacijų vystymu grįstas MTEPI paslaugas verslui, dalyvauti formuojant jūrines MTEP veiklų kryptis, dalyvauti studijų procese.

Lietuvos biomasės energetikos asociacija „Litbioma”

Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA vienija virš 40 įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos ir tiekimo, biokuro technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), šilumos energijos gamybos srityse. Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos „Bioenergy Europe“, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (WBA), Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.

Pagrindinė Asociacijos misija – Skatinti platesnį atsinaujinančių energijos išteklių (visų pirma – biomasės) panaudojimą energetikoje laikantis darnumo kriterijų.

Mažoji bendrija „Biovala”

MB „Biovala” yra jauna ir inovatyvi privataus kapitalo mokslinė-gamybinė biotechnologijų įmonė, kurios pagrindinė veikla – aplinkos kokybės gerinimas. Pagrindinis įmonės siekis – teikti profesionalias konsultacijas aplinkos būklės gerinimo klausimais bei pasiūlyti aukštos kokybės produktus ir paslaugas, padedančias spręsti ekologines-aplinkosaugines problemas. Spręsdama šias problemas, įmonė daug dėmesio skiria mokslinei veiklai.

MB „Inobiostar”

„Inobiostar“, 2020 m. įkurtas Klaipėdos universiteto startuolis, kuria inovatyvius sprendimus, leidžiančius neutralizuoti naftos išsiliejimų jūroje padarinius. Šiam tikslui įmonė naudoja Baltijos jūros pakrantėse išskirtus mikroorganizmus bei iš popieriaus atliekų gaminamą ekonomišką, efektyvų ir aplinkai draugišką naftos teršalų sorbentą – aerogelį. Sparčiai plėtojama įmonė teikia mokslinių tyrimų ir eksperimentinės paslaugas, padeda rasti ir įgyvendinti netradicinius sprendimus, vykdo sukurtų produktų komercinimą, konsultuoja.

MB “Pack in green”

Pack‘n GREEN bendradarbiaujant su KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centru, siekia prisidėti prie tvarių žiedinės ekonomikos procesų įgyvendinimo ir kuria kompostuojamą popieriaus plaušo pakuotę, skirtą maisto pramonei. Startuolio kompostuojamos pakuotės idėja jau susilaukė tarptautinio pripažinimo – Pack’n GREEN tapo Europos inovacijos ir technologijos instituto (EIT) „Food Innovation Prizes 2020“ konkurso Lietuvos finalininku bei žaliojo verslo idėjų „ClimateLaunchpad 2020“ konkurso Europos finalininku.

MB “Rimti Ratai”

MB “Rimti Ratai” kuria triratę transporto priemonę „AKO Trike“, galinčią linkti į posūkius (imituojant motociklą) bei valdomą kaip įprastas automobilis važiuojant lėčiau (pvz spūstyse). Sprendimas yra varomas elektra, vienu įkrovimu gali įveikti net 300km. Įmonė jungia brandžią inžineriją, paremtą sportiniais auto/moto sprendimais, su unikaliu dizainu.

MB Inovacijos Maiste

MB Inovacijos Maiste, valdanti prekės ženklą Green Bang Snacks, gamina sveikus skrudintų avinžirnių užkandžius, papildytus organizmui naudingomis sąvybėmis, o pakuotei naudoja savaime įrančią – kompostuojamą pakuotę. Be to, įmonė 10% uždirbdo pelno skiria medžių sodininimui ir žaliųjų zonų kūrimui miesto teritorijose.

Klaster

MB Intelligens laboratory

Įmonė kuria autonominį elektrinį shuttle tipo transporto priemonę.

Solet Technics, UAB

“Solet Technics” – saulės elektrinių ekspertai, gaminantys lietuviškus saulės modulius ir įrengiantys fotovoltines sistemas. Įmonės įrengtos jėgainės ne tik suteikia energetinio savarankiškumo, padeda taupyti, pasiekia tas vietas, kurių nepasiekia elektros laidai, bet ir tausoja aplinką bei gamtą. Vienas įdomiausių įmonės darbų – aukščiausia Lietuvoje saulės jėgainė, įrengta ant 23 aukštų pastato stogo.

Susivienijimas ŽALI.LT

Žali.LT – tai naujos kartos Lietuvos žaliųjų susivienijimas, besiremiantis visuomenės sąmoningumo, žmogaus ir gamtos darnos ir naujųjų žaliosios pakraipos lyderių principais. Judėjimas vadovaujasi strategija, jog, sujungus solidarumą, viešąjį sektorių, iniciatyvas ir dialogą, galima pasiekti geriausių sprendimų darniam vystymuisi. Judėjimas organizuoja įvairias aplinkosaugines iniciatyvas: žemės valanda, nieko nepirkimo diena, žemės išeikvojimo diena ir kt., į viešumą kelia aktualiausias aplinkosaugines problemas, dalyvauja dialoge su valstybinėmis institucijomis, verslo sektoriumi, kitomis organizacijomis, kartu inicijuoja socialines bei inovatyvias akcijas.

UAB „LZ Technika”

LZT Group – Šiauliuose  įsikūrusi įmonių grupė, nuolatos investuojanti į naujausias technologijas, kurios būtų ne tik draugiškos aplinkai, bet ir klientų finansiniams bei laiko resursams. Vieni iš naujausių ir inovatyviausių produktų – pramoniniai nuotekų valymo įrenginiai MEIRY, perdirbantys pramonines nuotekas iki tokio lygmens, jog nuotekas būtų galima panaudoti kaip techninį vandenį; bei saulės šildytuvai vandeniui, suprojektuoti, atsižvelgiant į Šiaurės Europos klimato specifiką, kurie maksimaliai panaudoja saulės energiją vandens šildymui. Viskas iš „vienų rankų“ – projektavimas, gamyba, pardavimas, montavimas ir priežiūra.

UAB „Popa LT”

„Popa Boat“ – tvarus miesto vandens transportas veikiantis dalinimosi principu. Tai saulės energija varomas, lengvai surenkamas/išardomas katamaranas.

UAB “Soli Tek cells“

„SoliTek“ – Šiaurės Europos saulės energetikos lyderė, užsiimanti saulės energetikos tyrimais, saulės modulių gamyba, jų pardavimu ir saulės elektrinių įrengimu Lietuvoje. Daugiau kaip 90% įmonės pagamintų modulių yra eksportuojama į Europos Sąjungą. Įmonė daug dėmesio skiria moksliniams tyrimams ir produktų bandymams: ant savo pastato stogo yra įsirengę saulės laboratoriją – 150 kW saulės elektrinę, kurioje išbando savo naujausius produktus. „SoliTek“ drauge su partneriais vieni pirmųjų Europoje išbandė žiedinės ekonomikos modelį saulės technologijų gamybos sektoriuje, pagaminę saulės elementus iš perdirbtų saulės elementų.

UAB „Bioversija“

Bioversio sujungia mokslininkų žinias su gamtos galimybėmis ir siūlo efektyvius ir ekologiškus biotechnologijų sprendimus. Įmonės kuriami produktai naudingai pritaikomi daugybėje verslo šakų: aplinkosaugoje, žemės ūkyje, medicinoje, kosmetikoje, maisto pramonėje.

UAB „Eksponentė“

Naujadaros grupė „Eksponentė“ – projektų rengimo ir įgyvendinimo bendrovė, įsteigta 1994 metais Lietuvos vėjo energetikai plėtoti.

UAB „Ineco“

UAB „Ineco“ pagrindinė veiklos kryptis – švariosios technologijos, pramoninė ekologija. Įmonės specialistai vykdo eksperimentinę ir technologinę plėtrą, atlieka testavimą, diegimą bei teikia konsultacijas dėl pramonės nuotekų nukenksminimo ir atliekų utilizavimo.

UAB „Rokvesta“

UAB „Rokvesta“ pagrindinė ūkinė veikla – aplinkosaugos paslaugų teikimas įmonėms ir organizacijoms.

UAB „Saulės vėjo aruodai“

UAB Elektromobilių Sprendimų Centras (CHRG Network)

CHRG Network” – “debesų kompiuterijos” sprendimas (ang. SaaS) elektromobilių krovimo stotelių valdymui. Sprendimas skirtas tiek privatiem asmenims, tiek smulkioms įmonėms, tiek dideliem elektromobilių krovimo stotelių tinklam. Įrengus fizinę stotelę ir pajungus prie „CHRG Network” sistemos ji taps matoma telefono programėlėje. Vairuotojai gali patogiai inicijuoti / sustabdyti ir apmokėti už krovimo sesiją. Stotelės valdytojui sistema automatizuoja vartotojų registracijos, įmokų surinkimo, sąskaitų išrašymo ir kt. funkcijas.

UAB Foros Global

„FOROS“ – lietuviško kapitalo startuolis, miško valdymo ir investavimo platforma. Platformos siūlomi įrankiai miško valdymą paverčia paprastu ir suprantamu kiekvienam: mygtuko paspaudimu galima pradėti auginti naują mišką, valdyti esamą, parduoti ir investuoti į mišką ar tiesiog nieko nedaryti, bet visuomet matyti miško vertę ir siūlomų galimybių planą, kurį būtų galima aktyvuoti tiesiog internetu.

UAB Kanapiniai sprendimai

UAB Kanapiniai sprendimai teikia pirminio pluoštinių kanapių apdirbimo paslaugas. Įmonė gali atskirti trumpąjį ir ilgąjį pluoštą – perdangų šiltinimui, gyvūlių kraikui, popieriaus gamybai, virvėms ar tekstilei. „Kanapiniai sprendimai” ekspermentuoja su kanapių spaliais ir pluoštu, taikydami įvairius biopolimerus formuoja kompozitus. Įmonės tikslas – sukurti bioskaidžias vienkartines pakuotes maistui.

Klaster

UAB Provectus Redivivus

Įmonė specializuojasi gumos ir poliretano perdirbime bei naujų produktų kūrimų iš perdirbtų atliekų. Vienas pagrindinių produktų – akustinės plokštės.

Klaster

UAB Saulės šildymo architektūra

„LightMirror“ kuria valdomas atspindinčias plokštes, kad saulės spinduliai patektų į ligonines ir globos namus ir sumažintų šildymo poreikį. Stogų kraštuose sumontuotos šviesą atspindinčios plokštės gali nukreipti saulės šviesą į kitus pastatus, todėl natūrali šviesa sumažina apšvietimo ir šildymo išlaidas.

UAB Viltechna

UAB „Viltechna“ bendrovės pagrindinė veikla – saugaus eismo kontrolės sistemų, intelektualių transporto sistemų, informacinių sistemų ir sprendimų kūrimas, diegimas ir aptarnavimas.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas – inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologijos mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas.

Vilniaus universitetas

Vilniaus universitetas – partnerystėms atviras, moksliniais tyrimais ir inovacijomis pagrįstus sprendimus kuriantis universitetas. Daugiau nei 160 tyrėjų komandų visose mokslinių tyrimų srityse – biomedicinos, fizinių, technologijų, humanitarinių ir socialinių mokslų – gali pasiūlyti inovatyvius, dažnai tarpdisciplininius sprendimus verslui ir visuomenei.

VšĮ „Mes darom”

Darom – nuo 2008 m. veikianti aplinkosaugos organizacija, skatinanti pilietiškumą ir aktyvumą. Tikime, jog suburdami žmones į tvarkymosi akcijas, kuriame ne tik švarią aplinką, bet ir aplinkai neabejingą visuomenę. Siekiame keisti nusistovėjusį požiūrį, kad dėl aplinkosaugos problemų kaltas kažkas kitas. Kviečiame keisti įpročius ir tapti sąmoningesniais aplinkosaugos atžvilgiu.

VšĮ „Žaliasis taškas“

„Žaliasis taškas“ yra pirmoji ir didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje, užsiimanti prekinių pakuočių atliekų tvarkymo koordinavimu. Nuo 2003 m. veikianti įstaiga šiuo metu atstovauja per 3 tūkst. Lietuvos gamintojų ir importuotojų. Pagrindinis organizacijos tikslas – kurti veiksmingą bendrą pakuočių atliekų tvarkymo ir antrinių žaliavų perdirbimo sistemą, maksimaliai mažinti aplinkos taršą pakuočių atliekomis bei didinti visuomenės sąmoningumą, skatinant rūšiuoti atliekas.

VšĮ „Žaliosios politikos institutas“

„Žaliosios politikos institutas” – tai žaliųjų idėjų kalvė, kurioje gimstantys siūlymai virsta tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkosaugos ir ekologinio švietimo projektais, įgyvendinamais tarptautiniu, nacionaliniu ir savivaldos lygmeniu. Organizacijos misija – skatinti darnios plėtros sprendimų, paremtų moksliniais tyrimais bei ekspertine analize, integravimą į Lietuvos verslą, politiką bei visuomenę. Vieni naujausių instituto projektų: regioninės konferencijos „Žalioji strategija verslui“ ir tarptautinis projektas “Mažiau tarši logistika”.