Sveikata, Turizmas

Lietuvos medicinos turizmo klasteris LITCARE

Lietuvos medicinos turizmo klasterio (LITCARE) tikslas – kurti pridėtinę vertę medicinos turistui, teikiant medicinos diagnostikos, chirurginio ir terapinio gydymo, reabilitacijos, odontologijos, sanatorinio-kurortinio gydymo, SPA ir apgyvendinimo bei kitas paslaugas, susijusias su sveikatingumu, sveikatinimu ir kelionių organizavimu.

Klasterio pagrindinės tikslinės rinkos – pirmiausia Lietuvos kaimynės: Latvija, Rusija, Baltarusija, Skandinavijos šalys: Norvegija ir Švedija, Didžioji Britanija: Anglija ir Norvegija. LITCARE plėtoja partnerystės ryšius ir kviečia į Lietuvą svečius taip pat ir iš JAV, Izraelio, Vokietijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Kazakstano bei kitų šalių.

Klasterio nariai yra medicinos diagnostikos, gydymo ir reabilitacijos centrai, odontologijos klinikos, sanatorijos, SPA centrai ir viešbučiai. Papildomomų paslaugų medicinos turistams organizacvimu rūpinasi Klasterio partneriai: kelionių organizatoriai, pramogų, vietinio turizmo, kultūros ir kitų veiklų planuotojai.

Klasterio siūlomos paslaugos apima itin platų spektrą: nuo nuotolinių medicinos turisto konsultacijų, kelionių ir gydymo planavimo, apgyvendinimo iki terapinio ir chirurginio gydymo, medicininės reabilitacijos programų, estetinės ir gydomosios odontologijos, grožio, sporto ir daugelio kitų medicinos sričių.

Klasterio narių įmonėse yra įgyvendinti aukščiausi tarptautiniai medicinos ir medicinos turizmo standartai:

Lietuvos medicinos turizmo klasteris ne tik vienija medicinos ir su ja susijusių paslaugų teikėjus, tačiau taip pat ir atlieka šių paslaugų integracijos funkciją, organizuoja ir vykdo rinkodaros, komunikacijos bei pardavimų skatinimo projektus, sudaro savo nariams galimybę keistis patirtimi, pasinaudoti sukurtu know how, pasiekti sinergiją vykdant bendrus projektus, taupyti rinkodaros kaštus bei gauti profesionalias verslo konsultacijas.

LITCARE augimo ir brandos įrodymas –2017 m. liepą Europos klasterių analizės sekretoriato (angl. European Secretariat for Cluster Analysis – ESCA) išduotas ir tarptautinės bendruomenės pripažįstamas „Bronze Label“ kokybės įvertinimo sertifikatas.

Siekdamas aktyvinti savo veiklas už Lietuvos ribų, klaseris nuolat ieško patikimų partnerių – tiek įmonių, tiek ir kitų klasterių bendradarbiauti, kurti ir vykdyti tarptautinius projektus. LITCARE yra Europos klasterių bendradarbiavimo platformos (European Cluster Collaboration Platform – ECCP) narys, taip pat kitų tarptautinių klasterių tinklų narys.

Klasteris aktyviai veikia ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje: bendradarbiaudamas su atitinkamomis ministerijomis, departamentais bei kitomis valdžios institucijomis prisideda prie Lietuvos turizmo politikos formavimo, kuria prielaidas sveikatos turizmo plėtrai bei skatinimui.

Lietuvos medicinos turizmo klasteris yra Lietuvos klasterių asociacijos narys. Klasterio valdybos pirmininkas Dr. Laimutis Paškevičius yra Lietuvos klasterių asociacijos valdybos pirmininkas ir prezidentas.

Dr. L. Paškevičius ir klasterio vykdantysis direktorius Gražvydas Morkus yra LR Ūkio ministerijos darbo grupės pasiūlymams dėl Lietuvos klasterių politikos formavimo ir įgyvendinimo bei klasterių stebėsenos ir vertinimo užtikrinimo teikti nariai.

LITCARE kviečia bendradarbiauti Lietuvoje sveikatinimo ir sveikatingumo srityje veikiančias įmones, taip pat medicinos fasilitatorius, turizmo agentūras. Klasteris yra atviras naujoms idėjoms, iniciatyvoms, kūrybiškiems sprendimams ir projektams. Susisiekite su mumis ir sužinokite apie narystės ir partnerystės galimybes, vertes ir naudas.

2019 m. Asociacija „Lietuvos medicinos turizmo klasteris“ pradėjo įgyvendinti iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų finansuojamą projektą „Lietuvos medicinos turizmo klasterio plėtra ir tarptautiškumo skatinimas“ Nr. 03.2.1-LVPA-K-807-02-0026.

Koordinatorius

Lietuvos medicinos turizmo klasteris

Asociacija „Lietuvos medicinos turizmo klasteris“ įsteigta 2013 m., siekiant skatinti Lietuvos sveikatinimo ir sveikatingumo paslaugų eksportą perspektyviose užsienio rinklose, didinti Lietuvos ir joje teikiamų paslaugų žinomumą, gerintį įvaizdį, užmegzti kontaktus bei plėtoti bendradarbiavimą su potencialiais verslo partneriais.

[email protected] 

8 614 00105

www.litcare.com


Nariai

AB „Eglės“ sanatorija

Gydomosios programos, procedūros, gydymas ir sveikatinimas, apgyvendinimo, laisvalaikio ir kitos paslaugos

MEDiN

Medicinos turizmo paslaugų fasilitavimas

UAB „7 TRAVEL“

Kelionių organizavimo paslaugos 24/7

UAB „Draugas.lt projektai“

Informacinių technologijų paslaugos

UAB „Pro-Implant“

Dantų implantacijos, burnos chirurgijos ir kitos odontologijos paslaugos

UAB „Regos centras“

Refrakcinės chirugijos paslaugos. Specializuojasi koreaguojant trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą.

UAB „Sidabrilis“

Pirmosios pagalbos kursai, paramedikų budėjimas renginiuose, ligonių pervežimo paslaugos 24/7

UAB „Sistemų registras“

Vadybos sistemų sertifikavimas

UAB „SK impeks Medicinos diagnostikos centras“

Viena didžiausių privačių medicinos įstaigų Lietuvoje, privačios medicinos pradininkė ir lyderė