Gamyba ir inžinerija, Transportas

Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija

Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija (LAuGEA) – tarpsektorinis verslo klasteris, vienijantis su auto pramone susijusias Lietuvos įmones bei mokslo atstovus, įsteigtas 2014 metais.

Šiuo metu klasteriui priklauso 21 auto pramonės įmonių, iš jų 19 yra auto pramonės įmonių: UAB „Luft Master”, UAB „Augija”, UAB „Autosmilga”, UAB „Xirgo Global”, UAB „Baltic Filter”, UAB „CRAFT bearings”, UAB „Dažų ir dangų fabrikas”, UAB „Danushis Chemicals”, UAB „Eoltas”, UAB „Gaschema”, UAB „Jubana”, UAB „Jupojos technika”, UAB „Lesta”, UAB „Papilio kibirkštis”, UAB „Signeda”, UAB “ABF LT”, UAB “Detagama”, UAB “Nosted mechanika”, UAB „Laurema graphics” bei 2 mokslo ir tyrimų institucijos: Šiaulių valstybinė kolegija ir UAB „Neigiamas pagreitis”. Klasterio narių kooperacija, pasitelkiant mokslinį potencialą, užtikrina didesnes produktų kūrimo, išbandymo, realizavimo vietos ir užsienio rinkose galimybes, taip pat efektyvesnį įmonių kaštų valdymą.

LAuGEA nariai aktyviai dalyvauja tarptautinių mokslinių tyrimų ir inovacijų programų projektuose, tarptautinėse parodose ir verslo misijose, taip pat bendradarbiauja su įvairiomis įmonėmis, valstybinėmis įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, tyrimų bei produktų plėtros partneriais ir kitomis panašaus veiklos pobūdžio institucijomis. Vykdant mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veiklas pasitelkiamos klasterio narių bei partnerių turimos laboratorijos.

Koordinatorius