Sveikata

Gyvybės mokslų skaitmeninių inovacijų centras

Life Sciences Digital Innnovation Hub

Gyvybės mokslų skaitmeninių inovacijų centro (GM SIC) klasteris – verslo ir mokslinių tyrimų partnerystės platforma, skirta skaitmeninių inovacijų skatinimui gyvybės mokslų sektoriuje, jungianti mokslinių tyrimų, verslo ir viešojo sektoriaus institucijas bei organizacijas.

Klasteris veiklą plėtoja Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke, ypatingą dėmesį skirdamas biochemijos, biotechnologijų, molekulinės biologijos, genetikos, neurobiologijos, molekulinės medicinos, švariųjų technologijų ir informacinių technologijų srityse veikiančių įmonių klasterizacijai ir bendradarbiavimo stiprinimui. Teikdamas konsultacines paslaugas ir užtikrindamas galimybę naudotis kompetencijomis ir infrastruktūra, esančia Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre ir Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke, GMC SIC siekia:

  • skatinti naujų bioinformatikos projektų įgyvendinimą gyvybės mokslų ir sveikatos srityje;
  • vystyti didelių duomenų, generuojamų gyvybės mokslų tyrimų metu, apdorojimo ir analizės metodus;
  • sudaryti sąlygas kompanijoms, vystančioms naujus biotechnologinius ir skaitmeninius produktus, validuoti juos pasitelkiant klinikinių tyrimų praktikas;
  • kurti ir vystyti skaitmeninę įrangą, taikomą biomedicininėje praktikoje ir diagnostikoje;
  • remti startuolių, mažų bei vidutinio dydžio įmonių, siūlančių skaitmeninius sprendimus gyvybės mokslų sektoriui, kūrimąsi;
  • gerinti finansavimo prieinamumą technologijų perdavimo ir skaitmeninimo projektų įgyvendinimui;
  • dalintis patirtimi ir gerosiomis praktikomis gyvybės mokslų pramonės sektoriuje;
  • teikti įvairiapusę pagalbą vystant naujus produktus.

Koordinatorius

Northtown Vilnius

 

Klasterio koordinatorius – VšĮ Northtown Vilnius, per pastaruosius du veiklos dešimtmečius sukaupęs ilgametę patirtį ugdant verslumą, skatinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą, teikiant inovacijų paramos paslaugas. Šiuo metu Northtown Vilnius savo veiklą vysto dviem kryptimis: vystydamas inovatyvias MTEP investicines zonas ir atskirus inovacijų sistemos objektus bei teikdamas aukštos pridėtinės vertės kūrimo paslaugas per mokslo ir verslo bendradarbiavimą, MTEP ir inovacijų veiklas.

[email protected]

+370 5 274 5407, +370 612 55 337

northtownvilnius.lt

vciip.com

Northtown Vilnius

Nariai

Baltijos pažangių technologijų institutas

Baltijos pažangių technologijų institutas

Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) – į aukšto lygio mokslinius tyrimus orientuotas privatus institutas, kuriantis ir tobulinantis naujas technologijas bei skleidžiantis žinias ir mokslinę patirtį technologijų ir inovacijų srityje. BPTI skatina Lietuvos bei užsienio įmonių, universitetų, institutų ir kitų organizacijų bendradarbiavimą.

Infekcinių ligų ir patogeninės mikrobiologijos institutas

Infekcinių ligų ir patogeninės mikrobiologijos institutas

Infekcinių ligų ir patogeninės mikrobiologijos instituto (ILPMI) specializacija –  kompleksiniai daugiapakopiai naujų antimikrobinių vaistų efektyvumo ikiklinikiniai tyrimai, vaistų farmakodinaminių kinetikų sudarymas bei poveikio audiniams vertinimas in vitro ir in vivo sistemose. Bendradarbiaudama su Lietuvos, Europos ir JAV mokslo ir gydymo institucijomis, ILPMI komanda ypatingą dėmesį skiria daugiavaistį atsparumą turinčių mikroorganizmų tyrimams bei naujų priešvirusinių vaistų kūrimui ir tyrimams.

MB Cumulatis

MB “Cumulatis“ vysto bioinžinerijos sprendimus bioreaktorių sistemoms nuo kolbinių eksperimentų laboratorijose iki pramoninių instaliacijų. Kuriami sprendimai įmonėje yra validuojami kultivuojant mikroogranizmų kultūras (rekombinantines E.Coli, žinduolių ir kamienines ląsteles) ir baigiant su verifikavimu makroogranizmuose, ieškant potencialių taikymų medicinoje. Taip pat įmonė dalyvauja užsakomuosiuose tyrimuose ir technologijų perdavimo veikloje su partneriais Lietuvoje ir užsienyje.

Bioanalizės sistemos

UAB Bioanalizės sistemos

UAB „Bioanalizės sistemos“, įmonė gaminanti daugiafunkcinį biojutiklį skirtą hemodializės pacientams, taip pat kurianti inovatyvius įrenginius, gebančius atlikti įvairių terpių (kraujo, pramoninių skysčių) tyrimus bet kokioje aplinkoje dešimtis kartų greičiau, nei naudojant įprastas technologijas.

Biomatter Designs

UAB Biomatter Designs

UAB „Biomatter Designs“ vysto baltymų inžinerijos technologijas skirtas naujos kartos pramoninių fermentų bei terapinių preparatų kūrimui. Tam pasitelkti dirbtinio intelekto pagrindo algoritmai leidžia itin tikslingai ir efektyviai konstruoti norimomis savybėmis pasižyminčias baltymų molekules.

Caszyme

UAB CasZyme

UAB „CasZyme“, startuolis, vystantis CRISPR technologija pagrįstus molekulinius įrankius. Taip pat UAB „CasZyme“ ieško naujų Cas baltymų, kurie galėtų būti naudojami kaip naujos kartos molekuliniai įrankiai genomams redaguoti, taip bendrovė siekia sukurti išskirtinę vertę tyrėjams ir įmonėms, praktikuojantiems genų redagavimą visame pasaulyje.

Diagnolita

UAB Diagnolita

UAB „Diagnolita“, įmonė startuolė, kurianti inovatyvius medicininės molekulinės diagnostikos testus ir teikianti modernios diagnostikos paslaugas. Pagrindinė veiklos sritis yra neinvazinė prostatos vėžio diagnostika. UAB „Diagnolita“ siekia padėti gydytojams tiksliau nustatyti diagnozę, o pacientams – išvengti invazinių procedūrų, galinčių sukelti komplikacijas.

Droplet Genomics

UAB Droplet Genomics

UAB „Droplet Genomics“ kuria naują technologiją, leisiančią pavienių ląstelių mėginius tyrimams paruošti mažesnėmis sąnaudomis ir žymiai efektyvesniu būdu. Bendrovė gamina mikrofluidinius prietaisus, eksploatacines medžiagas ir duomenų analizės įrankius – todėl biologinius mėginius galima analizuoti pagal atskirų ląstelių detalumą.

Experimentica

UAB Experimentica

UAB „Experimentica“ – viena sparčiausiai augančių Suomijos farmacijos ir biotechnologijos sektoriaus užsakomųjų ikiklinikinių tyrimų paslaugas teikiančių įmonių. Inovatyvi Suomijos bendrovė vykdo mokslinius tyrimus su sausų akių, diabetinės retinopatijos, amžinės geltonosios dėmės degeneracijos patologijomis, tiria padidėjusį kraujagyslių pralaidumą lemiančius veiksnius.

UAB Grida

UAB „Grida” veiklos kryptis – aukštos kokybės laboratorinių reagentų, reikmenų, įrangos bei baldų tiekimas, projektavimas, aptarnavimas ir priežiūra. Nuo 1992 metų yra viena iš pirmaujančių šios srities tiekėjų Lietuvoje, atstovauja tokius gamintojus, kaip „Eppendorf“, „Tecan“, „Cytiva“, „Carl ROTH“ ir kitus. Įmonės specialistai konsultuoja klientus nuo laboratorijos planavimo iki metodų sukūrimo.

Inlita

UAB Inlita

UAB „Inlita“ įmonė, prisidedanti prie biomedicinos mokslų plėtros ir vystymo, siūlanti rėmėjams geresnes galimybes investuoti Lietuvoje. Įmonės vizija sukurti vienos pakopos procedūras, kad bet kuris rėmėjas turėtų galimybę įgyvendinti klinikinio tyrimo projektą visoje Lietuvoje. Šiuo metu veiklą vykdo savo 4 licencijuotuose klinikinių tyrimų centruose.

Sanobiotec

UAB Sanobiotec

UAB „Sanobiotec“ identifikuoja, tyrinėja ir kuria inovatyvius cheminius junginius. Bendrovė turi modernią laboratoriją ir kuria technologinius sprendimus, skirtus natūralių bei individualiai formuluojamų junginių gamybai. UAB „Sanobiotec“ taip pat vykdo mokslinius tyrimus, kurių metu vertinamas vaistinių preparatų su kanabinoidais potencialas gydant specifines ligas.

UAB Trys trečiosios

UAB „Trys trečiosios“ padeda kompanijoms didinti produktų vertę pritaikydami dirbtinio intelekto technologijas. Įmonės mokslininkų ir inžinierių komanda suformuluoja dirbtinio intelekto strategiją, sukuria duomenų apdorojimo infrastruktūrą ir algoritmus, ir įgyvendina mašininiu mokymusi grįstus automatizacijos ir optimizacijos procesus praktikoje

UAB World Courier Lithuania

World Courier yra pasaulinės farmacijos korporacijos „Amerisource Bergen“ dukterinė įmonė. Grupėje dirba daugiau nei 40000 darbuotojų, dirbančių 150 biurų visame pasaulyje. Įmonė turi ilgametę patirtį temperatūriniuose sprendimuose siuntomis dirbant tiek su gyvybės mokslų produktais, tiek ir su klinikiniais tyrimais.

Vilniaus miesto savivaldybė

Vilniaus miesto savivaldybė

Vilniaus miesto savivaldybė – efektyviausiai veikianti savivaldybė jau trečius metus iš eilės. Savivaldybės prioritetai: kurti ir įgyvendinti miesto strateginę viziją, pritraukti į miestą investicijas, kuriančias gerai apmokamas darbo vietas, bei veikti skaidriai, greitai ir būti atvirai gyventojams, svečiams, investuotojams.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras

VU Gyvybės mokslų centras (VU GMC) yra gyvybės mokslų lyderis Lietuvoje ne tik infrastruktūra, bet ir idėjomis. VU GMC tyrėjų ir studentų pasiekimai aukštai vertinami pasaulyje, o tarptautiškumas bei inovatyvumas – vieni esminių GMC bruožų. VU GMC – atviras visuomenei, GMC Atviros prieigos centro turima unikalia įranga kviečiami naudotis ir kitų mokslo institucijų bei šalies verslo atstovai.