Energetika ir statyba, Gamyba ir inžinerija

Fotoelektros technologijų klasteris

Fotoelektros technologijų klasteris įkurtas 2008 m. ir vienija pramonės bei mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros įstaigas. Klasterio tikslas – konsoliduoti Lietuvos įmones ir mokslinių tyrimų institucijas, veikiančias fotoelektros technologijų sektoriuje, siekiant padidinti nacionalinio fotoelektros sektoriaus tvarumą ir konkurencingumą.Klasterio veikla:
 • ekonomiškai efektyvių ir aplinką tausojančių polikristalinio silicio, tinkamo saulės elementams, gamybos technologijos,
 • plonasluoksnio silicio gamybos technologijų kūrimas ir technologinė plėtra,
 • kristalinio silicio saulės elementų technologinė plėtra ir gamyba,
 • medžiagų, skirtų naujos kartos saulės elementams, fundamentiniai ir taikomieji tyrimai,
 • naujos kartos saulės elementų technologinė plėtra ir įgyvendinimas,
 • koncentruotos šviesos saulės elementų taikomieji moksliniai tyrimai ir gamyba,
 • fotoelektros modulių ir fotoelektros sistemų gamyba ir instaliavimas,
 • fotolelektros sistemų valdymo elektronikos, skirtos FE energijos kaupimo sistemų ir (arba) elektros energijos perdavimui skirstomiesiems tinklams, vystymas ir gamyba,
 • energiją taupančių ir ją generuojančių pastatų projektavimas ir statyba,
 • saulės elementų taikymas tekstilės pramonėje, namų elektronikos ir kitose naujose srityse,
 • fotoelektros sistemų ir jų komponentų logistika ir realizacija,
 • pasyvaus namo sprendimai,
 • energijos taupymo pastatuose koncepcijos ir sprendimai,
 • zolių-gelių ir Aerogelių taikymų statybos pramonėje tyrimai,
 • zolių-gelių ir Aerogelių tekstilės pramonėje taikymas,
 • naujos kartos vaistus pernešančių dalelių nešėjų (polimerinių micelių) tyrimai.

Koordinatorius

VšĮ "Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas"

Privatus ne pelno siekianti viešoji įstaiga „Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas” (ProTech) yra mokslo institucija, veikianti nuo 2005 m. kaip verslo ir pramonės poreikius siekiantis patenkinti taikomųjų ir industrinių mokslinių tyrimų institutas. Nuo pat įkūrimo Protech specializuojasi fotoelektros technologijų ir susijusios elektronikos tyrimų bei technologijų kūrimo srityse. Bendradarbiauja su mokslo institucijomis, pramonės įmonėmis ir asocijuotomis struktūromis Lietuvoje ir ES valstybėse.

ProTech vizija – sukurti palankią aplinką mokslinių žinių perkėlimui į pramonines technologijas ir inovatyvius produktus, maksimaliai sutrumpinant kelią nuo fundamentalių mokslo žinių generavimo iki žinioms imlaus produkto įvedimo į rinką. Institutas yra Lietuvos Fotoelektros technologijų klasterio, Plastikų ir naujų medžiagų klasterių koordinatorius, atskingas už atviros prieigos MTTP infrastruktūros plėtrą.

[email protected]

8 5 250 0610

www.fetek.lt


Nariai

AB – firma „VITI“

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų, susisiekimo komunikacijų, inžinerinių tinklų ir statinių statyba, rekonstravimas ir remontas, elektrotechnikos darbai, inžinerinių sistemų valdymas ypatingos svarbos statybos objektuose.

Anykščių kvarcas

Gamina ir parduoda aukštos kokybės kvarcinį smėlį, tinkamą naudoti stiklo, turinčio aukštą šviesos pralaidumą, gamybai, polimerbetonio, porceliano, stiklo pluošto gamybai, geriamo ir buitinio vandens filtrams, statybinių mišinių, glaistų, užpildų gamybai ir t.t.

Fizinių ir technologijos mokslų centras

Didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje. Moksliniai tyrimai, technologinės plėtros darbai lazerinių technologijų, optoelektronikos, branduolio fizikos, organinės chemijos, bio ir nanotechnologijų, elektrocheminės medžiagotyros, funkcinių medžiagų, elektronikos ir kitose mokslo kryptyse.

Kauno technologijos universitetas

Lyderiaujantis Lietuvoje, plačios aprėpties universitetas, glaudžiai bendradarbiaujantis su verslu bei pramone. Universitete vykdomos inžinerijos, technologijos, fizinių, humanitarinių, socialinių mokslų ir menų krypčių studijos ir moksliniai tyrimai.

Klaster

Mokslininkų sąjungos institutas

Nevalstybinė mokslo įstaiga, registruota Švietimo ir mokslo ministerijoje. MSI sudaro sąlygas LMS nariams vykdyti įvairaus profilio bei tarpdisciplininius mokslo tyrimus.

Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas

Privati ne pelno siekianti mokslo institucija, tenkinanti verslo ir pramonės taikomųjų ir industrinių mokslinių tyrimų poreikius. ProTech specializuojasi žaliosios energetikos, ypač fotoelektros technologijų ir susijusios elektronikos srityse bendradarbiaudamas su mokslo institucijomis, pramonės įmonėmis ir asocijuotomis struktūromis Lietuvoje ir ES valstybėse.

UAB “BOD Group”

Didžiausia pramoniniu būdu įrašomų CD, DVD, Blu-Ray diskų gamintoja Baltijos šalyse. BOD grupė apima: optinių lęšių laboratoriją, saulės elementų ebi modulių gamybą bei CD, DVD, Blu-Ray diskų gamybą.

UAB “Elaterma”

Šildymo, vėdinimo, vandentiekio, oro kondicionavimo, geoterminio šildymo, baseinų šildymo, saulės energijos montavimo, projektavimo bei eksploatavimo projektavimas, gamyba, diegimas.

UAB “GLASSBEL EU”

Pirmaujanti stiklo apdirbimo bei gamybos įmonė, orientuota išskirtinių interjero bei architektūros sprendimų pasiūlą.

UAB “Saulės vėjo aruodai”

UAB “Soli Tek cells”

Nuo saulės elementų tyrimų ir technologijų vystymo, modulių gamybos iki saulės jėgainių projektavimo ir instaliavimo.

UAB “Soli Tek R&D”

Nuo saulės elementų tyrimų ir technologijų vystymo, modulių gamybos iki saulės jėgainių projektavimo ir instaliavimo.

UAB „Altechna“

Gaminami optiniai elementai lazeriams, lazerinėms sistemoms ir optiniams prietaisams. Pagrindiniai produktai – preciziniai interferenciniai filtrai, šviesos ir spektro dalikliai, poliarizatoriai, dielektriniai didelio atspindžio veidrodžiai, skaidrinančios, apsauginės, dekoratyvinės dielektrinės interferencinės dangos.

UAB „Europarama“

Siekiant patenkinti vis didėjantį novatoriškų MVĮ ir MTTP bendruomenės susidomėjimą profesionaliais patarimais ir pagalba perduodant technologijas ir komunikuojant mokslą – buvo įkurta konsultacinė įmonė UAB „EUROPARAMA”, galinti profesionaliai apjungti verslo ir mosklo poreikius bei rasti patraukliausius finansavimo mechanizmus bendrai veiklai finansuoti. Nuo pat įmonė buvo aktyvi keliuose FP5, FP6, FP7 ir „Horizon2020“ projektuose, taip pat ir privačiai finansuojamuose projektuose.

UAB „Modernios E-Technologijos“

Gamina įrangą ir komponentus atsinaujinančios energetikos, šilumos kaupimo bei suvartojimo mažinimui, elektronikos ir kitoms inovacijoms imlioms pramonės šakoms.

UAB „NB Mechanika“

Precizinių gaminių bei detalių projektavimas bei gamyba, CNC tekinimas ir frezavimas, elektroerozija, metalo grūdinimas, vienetinė arba mažų serijų detalių partijų gamybą ir kitos paslaugos.

UAB „Precizika metrology“

Atlieka precizinių metrologinių įrenginių kūrimo, gamybos ir diegimo pramonėje paslaugas. Pasauliniu mastu pripažinta linijinių ir kampinių poslinkių matavimo sistemų , linijinių ir kampinių rastrų tiekėja. Įmonė turi didelę patirtį ir teikia paramą įmonėms geometrinių parametrų matavimo srityje.

Klaster

UAB „Telebaltikos“ importas ir eksportas

Didmeninė ir mažmeninė prekyba oro kondicionieriais, kineskopais, LCD televizoriais, PET ruošiniais, lydmetaliu, cheminėmis medžiagomis, metalais, metalinėmis konstrukcijomis, didmeninė ir mažmeninė distancinių pultų gamyba bei kt.

UAB KEMEK Engineering

Specializuoti techniniai sprendimai automatizacijos bei gamybos procesų valdymo srityse, trijose Baltijos ir NVS šalyse. Diegda savo sukurtas gamybos procesų valdymo ir automatizavimo sistemas įvairiose pramonės srityse: betono, asfalto, kombinuotų pašarų, maisto, gėrimų, plastmasės gaminių bei trąšų gamybos įmonėse.

UAB Via Solis

Nestandaritinių saulės elektrinių, integruojamų į pastatus (BIPV) ir montuojamų ant pastatų (BAPV) projektavimas bei gamyba.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologijos mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 13 institutų, 3 mokslo centruose, 22 tyrimų laboratorijose.

Vilniaus kolegija

Aukštojo koleginio išsilavinimo specialistų rengimas biomedicinos, fizinių, humanitarinių, socialinių, technologijos mokslų ir menų studijų srityse.

Vilniaus universitetas

Tai pirmasis ir didžiausias Lietuvos universitetas, įsikūręs šalies sostinėje Vilniuje bei turintis padalinį antrajame pagal dydį mieste Kaune. Įkurtas 1579 m. VU yra šalies lyderis absoliučioje daugumoje mokslo ir studijų krypčių.

VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas

Inovatyvių zonų infrastruktūros Vilniaus mieste priežiūra bei plėtra (Inovacijų pramonės parkas, Šiaurės miestelio technologijų parkas), rinkodaros, finansavimo priemonių bei investicijų pritraukimas į inovatyvias Vilniaus miesto zonas bei zonose veikiančias įmones.