30 liepos d., 2014

Vilniaus kino klasteris didina apsukas

Lietuvos audiovizualinio sektoriaus laukia nauji iššūkiai ir atradimai, tvirtina pastaruoju metu sparčiai besiplečiančio Vilniaus kino klasterio vadovai. Kino, reklamos, televizijos ir kitų kūrybinių industrijų atstovus bei universitetą vienijantis klasteris ne tik padidino savo narių skaičių, bet ir šalies bei užsienio rinkoms pasiūlė Holivudo lygio filmavimo paviljono bei itin modernios audiovizualinės laboratorijos paslaugas. Padidinęs apimtis, klasteris tikisi užkariauti daugiau užsienio rinkų.

„Vilniaus kino klasteris stiprėja, o ir pačios veiklos, kurias siūlome, darosi vis įvairesnės, daugėja savo srities profesionalų. Džiaugiuosi, kad įmonės nusprendžia jungtis į klasterį ir siūlyti bendrą įvairių paslaugų spektrą, o ne konkuruoti atskirai“, – sakė Vilniaus kino klasterio vadovas Aidas Akcijonaitis.

Jo teigimu, audiovizualinio sektoriaus rinka Lietuvoje maža, todėl vis dažniau įmonės linkusios žengti į užsienio rinką, tačiau nusprendusios tai padaryti pačios, susiduria su problema – jos mažos, todėl sunkiai gali gauti didesnius užsakymus, konkuruoti. „Klasteris leidžia įmonėms ne tik vienytis, būti labiau matomoms
vietinėje ir užsienio rinkose, bet ir pasiūlyti daugiau, modernesnių ir patrauklesnių paslaugų. Šiuo metu esame savo srities lyderiai Lietuvoje, aktyviai bendradarbiaujame kuriant filmus bei kitą audiovizualinę produkciją su Latvijos, Ukrainos, Švedijos, Kanados, Skandinavijos šalių kolegomis“, – sakė jis.

Naikina susiskaldymą

Vilniaus kino klasteris siūlo platų audiovizualinio sektoriaus paslaugų spektrą – nuo kino, televizijos ir reklamos produkcijos gamybos iki aktorių agentūrų, postprodukcijos, įrangos nuomos paslaugų. Šiuo metu Vilniaus kino klasterį sudaro 22 nariai, iš kurių 11 prisijungė dar šiais metais. Jų tarpe yra ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ vykdančiojo direktoriaus Algirdo Ramaškos teigimu, prisijungimas prie šio klasterio leis stiprinti kino situaciją Lietuvoje ir užsienyje.„Pamatėme, kad galime prisidėti prie Vilniaus kino klasterio veiklos, bendradarbiauti su kino kūrėjais, padėti jų filmams būti matomiems. Žinoma, tikimės pasinaudoti ir klasterio partnerių paslaugomis, pavyzdžiui, kuriant tam tikrus kino produktus. Vilniaus kino klasterio iniciatyva vienyti šią industriją yra sveikintina, nes viena iš didžiausių problemų šiame sektoriuje – susiskaldymas. Kartu galime padaryti daugiau“, – sakė jis.

Anot Vilniaus kino klasterio vadovo, Lietuvoje iki šiol kinas yra vienintelė Kultūros ministerijos kuruojama sritis, kurios infrastruktūrai nėra skirta jokių investicijų. Taip pat trūksta specializuotos kino infrastruktūros, o esanti dažnai negali patenkinti užsienio kino kūrėjų lūkesčių. „Norime keisti situaciją, tad kuriame pažangias paslaugas bei produktus, siekiame užtikrinti kultūros produktų, pavyzdžiui, filmų platinimo, prieinamumą šalyje, daugiau dėmesio skirti kino kultūrai regionuose“, – sakė A. Akcijonaitis.

Laboratorija ir kinui, ir mokslui

Naujausias klasterio pasiekimus – pasinaudojus Europos regioninės plėtros fondo lėšomis atidaryta šiuolaikiška audiovizualinė laboratorija, vienintelė tokia Baltijos šalyse. A. Akcijonaitis pasakojo, kad idėja sukurti audiovizualinę laboratoriją buvo brandinta jau seniai. „Įkūrus Vilniaus kino klasterį buvo ieškoma tokio produkto, kurio nėra Lietuvoje, ir kad nereikėtų konkuruoti mažoje Lietuvos rinkoje, o taip pat jis galėtų būti įdomus užsieniui. Taip gimė mintis sukurti modernią laboratoriją, kurioje būtų galima užsiimti produktų filmavimu (angl. Table top)“, – pasakojo jis.

Geriausių Holivudo studijų lygiui nenusileidžiančioje ir per 4,5 mln. litų kainavusioje laboratorijoje gausu modernios įrangos, vienas įspūdingiausių pirkinių – specialus robotas, galintis daug kartų itin didelės raiškos ir greito filmavimo kamera nufilmuoti objektą. Greituminio filmavimo galimybės bus naudojamos ne tik kuriant audiovizualinę produkciją, bet ir moksliniams tyrimams. Pavyzdžiui, ši technika leidžia geriau perprasti stiklo dužimo principus, naudojama automobilių saugumo tyrimuose ir kitose srityse, kur reikia greitai ir iš visų pusių nufilmuoti veiksmą, kurį neįmanoma pamatyti plika akimi.

Vilniaus kino klasteris ne tik teikia aukščiausios kokybės paslaugas, bet ir aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio partneriais, dalyvauja parodose ir festivaliuose, remia jaunuosius kūrėjus, rengia kino specialistų kvalifikacijos tobulinimo renginius, meistriškumo kursus.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…