Gegužės 21 d., 2018

Tematiniame renginyje „Klasterio identitetas“ – apie klasterio narių sinergiją ir drąsius sprendimus kuriant pridėtinę vertę

Gegužės 15 d. „InoLink“ projekte dalyvaujančių klasterių atstovai rinkosi į antrąjį informacinio ciklo tematinį renginį „Klasterio identitetas“. Apie klasterio naudą klasterio nariams, pridėtinės vertės kūrimą, bendrų projektų inicijavimą ir klasterio koordinatoriaus funkcijas savo žiniomis buvo pakviesta pasidalinti Ispanijos „Avaesen“ klasterio vadovė Bianca Dragomir.

„Renginio tema – ypač aktuali pradedantiems Lietuvos klasteriams, kurių nariai dar tik atranda bendradarbiavimo ir darbo kartu naudas. Bianca Dragomir per penkerius metus iš merdėjančio atsinaujinančios energijos klasterio sugebėjo sukurti ryškų ir tarptautiniu mastu pripažintą klasterį, todėl jos išmoktos pamokos ir klasterio koordinatorės patirtis formuojant klasterio identitetą ne tik vertinga, bet ir įkvepianti“, – komentavo „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.

Kelias į sėkmę gali pareikalauti aukų

B. Dragomir, 2016 m. tituluota geriausia ES klasterio koordinatore, renginio metu išsamiai pasidalino AVAESEN klasterio sėkmės istorija, skaičiais, faktais, tyrimais, teorija ir strategija. Ji akcentavo, kad nors naujų klasterio narių pritraukimas ir senbuvių išlaikymas yra labai svarbūs, tačiau kartais būtina atsisveikinti su tais nariais, kurie nėra pasiruošę prisidėti prie bendros sinergijos ir pridėtinės vertės grandinės kūrimo.

Nusimetus nereikalingą balastą svarbu įgauti kuo daugiau savarankiškumo, identifikuoti stiprybes, dalintis idėjomis, nusimatyti veiksmų planą ir jo laikytis. Anot jos, kuriant klasterio strategiją reikia ieškoti ne išorės pagalbos ir finansavimo, bet kelių, kaip išnaudoti klasterio narių stiprybes: jie gali būti visiškai netikėti.

Galiausiai, norint išlaikyti visus kartu ilgame ir sunkiame kelyje į sėkmę, labai svarbu komunikuoti visas pergales – nesvarbu, ar pasiekimai dideli, ar maži. 

Po informatyvaus starto planuojami dar 4 renginiai

Artimiausiu metu, birželio mėnesį, bus organizuojamas dar vienas tematinio ciklo renginys. Jis bus skirtas efektyviam klasterio ir jo narių dalyvavimui tarptautiniuose renginiuose. Jo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas efektyviai komunikacijai. Kituose trijuose tematiniuose renginiuose bus nagrinėjamos klasterių vidino ir išorinio marketingo, tarpsektorinio bendradarbiavimo ir klasterio vertės grandinės plėtojimo temos bei ieškoma naujų būdų klasterio ir jo narių produktyvumui vystyti.

Apie „InoLink“

Tematinis renginys buvo skirtas projekto  „InoLink“ brandinamų klasterių atstovams. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 


Lapkričio 23 d., 2018

LITEK™ klasterio nariams – „greiti pinigai“ verslo inovacijoms

Eilę metų Europos Sąjungos viešosiomis investicijomis per priemonę „Inočekiai“ turi galimybę pasinaudoti SVV subjektai pradedantys arba jau vykdantys inovacinę veiklą….

Skaityti daugiau

Lapkričio 22 d., 2018

Sveikatingumo klasteryje kuriamos išmanios savijautos gerinimo technologijos

Unikalias technologijas nuo idėjos iki produkto jau keletą metų kuria Kaune veikiantis sveikatos technologijų klasteris „iVita“. 18 jo narių bendradarbiaudami…

Skaityti daugiau

Spalio 30 d., 2018

Fotonikos ir lazerių sektoriaus sėkmę kuria atviras bendradarbiavimas

Lietuvos mokslo ir ekonomikos pasididžiavimas –  pažangus fotonikos sektorius, kurio pagrindinė ašis yra unikalūs lazeriai ir jų taikymo  inovacijos. Praėjusią…

Skaityti daugiau

Spalio 23 d., 2018

Įsteigtas naujas Lietuvos švariųjų technologijų klasteris

Spalio 16 d. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Vilniaus universitetas, „Lietuvos energija“ ir „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas“ pasirašė…

Skaityti daugiau