Gegužės 21 d., 2018

Tematiniame renginyje „Klasterio identitetas“ – apie klasterio narių sinergiją ir drąsius sprendimus kuriant pridėtinę vertę

Gegužės 15 d. „InoLink“ projekte dalyvaujančių klasterių atstovai rinkosi į antrąjį informacinio ciklo tematinį renginį „Klasterio identitetas“. Apie klasterio naudą klasterio nariams, pridėtinės vertės kūrimą, bendrų projektų inicijavimą ir klasterio koordinatoriaus funkcijas savo žiniomis buvo pakviesta pasidalinti Ispanijos „Avaesen“ klasterio vadovė Bianca Dragomir.

„Renginio tema – ypač aktuali pradedantiems Lietuvos klasteriams, kurių nariai dar tik atranda bendradarbiavimo ir darbo kartu naudas. Bianca Dragomir per penkerius metus iš merdėjančio atsinaujinančios energijos klasterio sugebėjo sukurti ryškų ir tarptautiniu mastu pripažintą klasterį, todėl jos išmoktos pamokos ir klasterio koordinatorės patirtis formuojant klasterio identitetą ne tik vertinga, bet ir įkvepianti“, – komentavo „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.

Kelias į sėkmę gali pareikalauti aukų

B. Dragomir, 2016 m. tituluota geriausia ES klasterio koordinatore, renginio metu išsamiai pasidalino AVAESEN klasterio sėkmės istorija, skaičiais, faktais, tyrimais, teorija ir strategija. Ji akcentavo, kad nors naujų klasterio narių pritraukimas ir senbuvių išlaikymas yra labai svarbūs, tačiau kartais būtina atsisveikinti su tais nariais, kurie nėra pasiruošę prisidėti prie bendros sinergijos ir pridėtinės vertės grandinės kūrimo.

Nusimetus nereikalingą balastą svarbu įgauti kuo daugiau savarankiškumo, identifikuoti stiprybes, dalintis idėjomis, nusimatyti veiksmų planą ir jo laikytis. Anot jos, kuriant klasterio strategiją reikia ieškoti ne išorės pagalbos ir finansavimo, bet kelių, kaip išnaudoti klasterio narių stiprybes: jie gali būti visiškai netikėti.

Galiausiai, norint išlaikyti visus kartu ilgame ir sunkiame kelyje į sėkmę, labai svarbu komunikuoti visas pergales – nesvarbu, ar pasiekimai dideli, ar maži. 

Po informatyvaus starto planuojami dar 4 renginiai

Artimiausiu metu, birželio mėnesį, bus organizuojamas dar vienas tematinio ciklo renginys. Jis bus skirtas efektyviam klasterio ir jo narių dalyvavimui tarptautiniuose renginiuose. Jo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas efektyviai komunikacijai. Kituose trijuose tematiniuose renginiuose bus nagrinėjamos klasterių vidino ir išorinio marketingo, tarpsektorinio bendradarbiavimo ir klasterio vertės grandinės plėtojimo temos bei ieškoma naujų būdų klasterio ir jo narių produktyvumui vystyti.

Apie „InoLink“

Tematinis renginys buvo skirtas projekto  „InoLink“ brandinamų klasterių atstovams. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 


Vasario 19 d., 2019

Baltijos klasterių forumas 2019: paskelbta programa

Iki kovo 19 d. Kaune įvyksiančios tarptautinės konferencijos-kontaktų mugės Baltijos klasterių forumas 2019 liko tik mėnuo. Kviečiame susipažinti su ką…

Skaityti daugiau

Vasario 18 d., 2019

Kvietimas: klasterių kompetencijoms didinti bus paskirstyta 3,6 mln. eurų

Lietuvos klasterių atstovai kviečiami teikti paraiškas paramai klasterių kompetencijoms stiprinti. Europos Komisija per dvejus metus šiam tikslui valstybėms paskirstys 3,6 mln….

Skaityti daugiau

Vasario 12 d., 2019

Kvietimas dalyvauti apklausoje apie klasterizaciją

Kviečiame klasterių koordinatorius dalyvauti apklausoje (https://mita.lrv.lt/Forms/klaster-lt-apklausa), kurios tikslas – surinkti duomenis 2018 m. Lietuvos klasterizacijos procesų stebėsenai ir vertinimui atlikti. Kasmetinė…

Skaityti daugiau

Sausio 24 d., 2019

Baltijos klasterių forumas 2019: atidaryta registracija

Startavo registracija į BALTIJOS KLASTERIŲ FORUMĄ 2019 ir forumo kontaktų mugę. Užsiregistravusius dalyvius kviečiame apsilankyti kontaktų mugės platformoje, sukurti savo paskyrą…

Skaityti daugiau