Lapkričio 05 d., 2017

Renginyje – apie klasterius, jų kūrimą ir pridėtinę vertę

Klasteriai – išsivysčiusių ir sparčiai besivystančių valstybių požymis. Jie turi potencialo keisti regiono ekonominę struktūrą ir didinti jo galią. Bendradarbiavimas klasteryje atveria kelius klasterio narių žmogiškųjų išteklių, inovacijų kūrimo, techninio ir mokslinio kapitalo stiprinimui. Svarbiausia, kad partnerystės principu veikiantys klasterio nariai, veikdami kartu siekia padidinti sukuriamą pridėtinę vertę.

Lietuvoje klasterizacijos procesai įgauna pagreitį: šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 50 klasterių. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros koordinuojamo projekto „InoLink“ ekspertai kviečia verslo, mokslo ir valstybinių institucijų atstovus į renginį „Klasteriai – galimybės verslui“, kurio metu bus pristatoma klasterizacijos ir klasterių Lietuvoje apžvalga, kalbama apie klasterio kūrimą, vykdomas praktinis užsiėmimas skirtas klasterio vystymui ir vertės grandinės efektyvinimui. Renginyje sužinosite, kodėl verta burtis į klasterius,  į kokias sritis savo veiklą nukreipia klasterio nariai ir kodėl klasteriams svarbus tarptautiškumas bei tarpsektoriškumas. Gerąja praktika su renginio dalyviais pasidalins Modernių namų kūrimo klasterio (MONAK2) koordinatorė.

Renginys vyks Vilniuje, lapkričio 8 d., ir yra atviras visiems besidominetiems klasteriais ir klasterizacija Lietuvoje. Daugiau informacijos ir registracija į renginį čia.

Apie „InoLink“

„Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) brandinami 14 klasterių. „InoLink“ – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamas ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kuris vykdomas kartu su Lietuvos inovacijų centru ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas prasidėjo 2016 m. liepą, o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.


Vasario 19 d., 2019

Baltijos klasterių forumas 2019: paskelbta programa

Iki kovo 19 d. Kaune įvyksiančios tarptautinės konferencijos-kontaktų mugės Baltijos klasterių forumas 2019 liko tik mėnuo. Kviečiame susipažinti su ką…

Skaityti daugiau

Vasario 18 d., 2019

Kvietimas: klasterių kompetencijoms didinti bus paskirstyta 3,6 mln. eurų

Lietuvos klasterių atstovai kviečiami teikti paraiškas paramai klasterių kompetencijoms stiprinti. Europos Komisija per dvejus metus šiam tikslui valstybėms paskirstys 3,6 mln….

Skaityti daugiau

Vasario 12 d., 2019

Kvietimas dalyvauti apklausoje apie klasterizaciją

Kviečiame klasterių koordinatorius dalyvauti apklausoje (https://mita.lrv.lt/Forms/klaster-lt-apklausa), kurios tikslas – surinkti duomenis 2018 m. Lietuvos klasterizacijos procesų stebėsenai ir vertinimui atlikti. Kasmetinė…

Skaityti daugiau

Sausio 24 d., 2019

Baltijos klasterių forumas 2019: atidaryta registracija

Startavo registracija į BALTIJOS KLASTERIŲ FORUMĄ 2019 ir forumo kontaktų mugę. Užsiregistravusius dalyvius kviečiame apsilankyti kontaktų mugės platformoje, sukurti savo paskyrą…

Skaityti daugiau