17 gegužės d., 2018

Pirmasis Baltijos klasterių forumas baigėsi, partnerystės – prasidėjo

Gegužės 16 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) iniciatyva įvyko pirmoji klasterių konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018”. Į Vilnių susirinko daugiau nei 200 klasterių veikla besidominčių dalyvių iš 7 šalių, o kontaktų mugės metu suorganizuota apie 100 individualių susitikimų.

„Partnerių paieškos sesija viršijo visus mūsų lūkesčius. Nors jaučiame klasterių ir verslo poreikį naujoms tarptautiškumo plėtros galimybėms, tačiau iš pirmojo renginio tokio užsienio svečių ir Lietuvos atstovų aktyvumo nesitikėjome. Baltijos jūros regiono šalys turi daug potencialo bendradarbiavimui plėsti, todėl su nekantrumu laukiame rezultatų iš naujai užsimezgusių partnerysčių“, – renginio sėkme džiaugėsi MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Naudingos įžvalgos

Renginį atidarė Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, o viceministras Gintaras Vilda pranešime „Kaimynystė: bendri iššūkiai ir potencialas puoselėjant tarptautinius klasterius“ apžvelgė Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo sritis, globalaus konkurencingumo iššūkius ir klasteriams numatomą vaidmenį Baltijos jūros regione. Klasteriai turėtų tapti MVĮ tarptautiškumo skatinimo įrankiu ir tarptautinių inovacijų, sprendžiančių bendras regiono problemas, šaltiniu.

Viešnia iš Ispanijos „AVAESEN“ klasterio ir 2016 metų Europos klasterio koordinatore išrinkta Bianca Dragomir dalinosi savo sukurtais sėkmės receptais. Savo pranešime ji akcentavo būtinas klasterių koordinatorių kompetencijas ir vaidmenį, kuriant stiprius ir pasauliniu mastu konkurencingus klasterius.

Technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės ir inovacijų departamento vadovė Olena Fesenko iš Ukrainos Nacionalinės mokslų akademijos Fizikos instituto pasakojo apie Enterprise Europe Network (EEN) tinklo teikiamas naudas, suteikiamas galimybes ir supažindino su Ukrainos klasteriais bei jų pasiekimais.

Aleksandras Izgorodinas, Lietuvos inovacijų centro (LIC) ekspertas, susirinkusiems pristatė Lietuvos eksporto padėtį pranešime „Lietuvos eksportas: greitai augantis, bet stokojantis inovacijų“. Renginio dalyviai sužinojo apie naujausias Lietuvos eksporto tendencijas ir inovacijų kryptis.

Konferencijos dalį vainikavo panelinė diskusija „Ilgai ir laimingai: kaip tai įgyvendinti“, kurioje dalyvavo atstovai iš trijų Baltijos šalių: SmartFood klasterio koordinatorius Giedrius Bagušinskas, Latvijos IT klasterio vadovė Aiga Irmeja ir Doris Pold iš Estijos ICT klasterio. Buvo apibendrintos pranešimuose akcentuotos mintys, ieškoma pagrindinių elementų, reikalingų tvarių tarptautinių partnerysčių kūrimui Baltijos jūros regiono klasteriuose.

Jų įžvalgos palydėjo gausų būrį dalyvių į intensyvią partnerių paieškos popietę. Baltijos klasterių forumo dalyviai galėjo registruotis specialiai renginiui sukurtoje platformoje, kurioje galima buvo susikurti savo paskyrą ir pristatyti, ko siekiama ir ieškoma. Buvo užregistruotos 57 paskyros, sutarta dėl daugiau nei 100 dalykinių susitikimų, kurie įvyko Baltijos klasterių forumo renginyje.

Apie forumą

Konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018” yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.


07 lapkričio d., 2019

Lietuvos klasterių atstovus konsultavo patyręs ekspertas iš Prancūzijos A. Tubiana

Spalio 23 d. „Inolink“ projekte dalyvaujančių klasterių atstovai susirinko į tematinį renginį „Klasterio valdymas ir inovacijos“ ir vėliau sekusias individualias…

Skaityti daugiau

18 spalio d., 2019

Paskelbtas Block.IS kvietimas klasteriams

Paskelbti pirmieji Block.IS  akseleratoriaus kvietimai.   Misijos klasteriams: Cluster Mission Valencia Open Call | Uždaromas kvietimas: lapkričio 14 d. Cluster…

Skaityti daugiau

08 spalio d., 2019

„Baltic Photonics 2019” Vilniuje suburs lazerių pramonės lyderius

Antrus metus vykstantis B2B renginys fotonikos verslo profesionalams „Baltic Photonics 2019” įgauna pagreitį: jame dalyvaus 60 įmonių, klasterių ir kitų…

Skaityti daugiau

04 spalio d., 2019

Kuriamas klasterių tinklas atstovaus Lietuvą Europos klasterių aljanse

Lietuva siekia būti atstovaujama Europos klasterių aljanse. Šiuo tikslu, spalio 2 d., Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros renginyje „Klasterių forumas“…

Skaityti daugiau