Gegužės 17 d., 2018

Pirmasis Baltijos klasterių forumas baigėsi, partnerystės – prasidėjo

Gegužės 16 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) iniciatyva įvyko pirmoji klasterių konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018”. Į Vilnių susirinko daugiau nei 200 klasterių veikla besidominčių dalyvių iš 7 šalių, o kontaktų mugės metu suorganizuota apie 100 individualių susitikimų.

„Partnerių paieškos sesija viršijo visus mūsų lūkesčius. Nors jaučiame klasterių ir verslo poreikį naujoms tarptautiškumo plėtros galimybėms, tačiau iš pirmojo renginio tokio užsienio svečių ir Lietuvos atstovų aktyvumo nesitikėjome. Baltijos jūros regiono šalys turi daug potencialo bendradarbiavimui plėsti, todėl su nekantrumu laukiame rezultatų iš naujai užsimezgusių partnerysčių“, – renginio sėkme džiaugėsi MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Naudingos įžvalgos

Renginį atidarė Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, o viceministras Gintaras Vilda pranešime „Kaimynystė: bendri iššūkiai ir potencialas puoselėjant tarptautinius klasterius“ apžvelgė Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo sritis, globalaus konkurencingumo iššūkius ir klasteriams numatomą vaidmenį Baltijos jūros regione. Klasteriai turėtų tapti MVĮ tarptautiškumo skatinimo įrankiu ir tarptautinių inovacijų, sprendžiančių bendras regiono problemas, šaltiniu.

Viešnia iš Ispanijos „AVAESEN“ klasterio ir 2016 metų Europos klasterio koordinatore išrinkta Bianca Dragomir dalinosi savo sukurtais sėkmės receptais. Savo pranešime ji akcentavo būtinas klasterių koordinatorių kompetencijas ir vaidmenį, kuriant stiprius ir pasauliniu mastu konkurencingus klasterius.

Technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės ir inovacijų departamento vadovė Olena Fesenko iš Ukrainos Nacionalinės mokslų akademijos Fizikos instituto pasakojo apie Enterprise Europe Network (EEN) tinklo teikiamas naudas, suteikiamas galimybes ir supažindino su Ukrainos klasteriais bei jų pasiekimais.

Aleksandras Izgorodinas, Lietuvos inovacijų centro (LIC) ekspertas, susirinkusiems pristatė Lietuvos eksporto padėtį pranešime „Lietuvos eksportas: greitai augantis, bet stokojantis inovacijų“. Renginio dalyviai sužinojo apie naujausias Lietuvos eksporto tendencijas ir inovacijų kryptis.

Konferencijos dalį vainikavo panelinė diskusija „Ilgai ir laimingai: kaip tai įgyvendinti“, kurioje dalyvavo atstovai iš trijų Baltijos šalių: SmartFood klasterio koordinatorius Giedrius Bagušinskas, Latvijos IT klasterio vadovė Aiga Irmeja ir Doris Pold iš Estijos ICT klasterio. Buvo apibendrintos pranešimuose akcentuotos mintys, ieškoma pagrindinių elementų, reikalingų tvarių tarptautinių partnerysčių kūrimui Baltijos jūros regiono klasteriuose.

Jų įžvalgos palydėjo gausų būrį dalyvių į intensyvią partnerių paieškos popietę. Baltijos klasterių forumo dalyviai galėjo registruotis specialiai renginiui sukurtoje platformoje, kurioje galima buvo susikurti savo paskyrą ir pristatyti, ko siekiama ir ieškoma. Buvo užregistruotos 57 paskyros, sutarta dėl daugiau nei 100 dalykinių susitikimų, kurie įvyko Baltijos klasterių forumo renginyje.

Apie forumą

Konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018” yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.


Gegužės 30 d., 2019

Automobilių pramonės guru pasidalino rinkos įžvalgomis su lietuviais

Lietuvoje neseniai lankėsi įtakingas automobilių pramonės ekspertas, Frankfurto Automechanika tarptautinės parodos direktorius Olaf Mußhoff.  Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacijos…

Skaityti daugiau

Gegužės 28 d., 2019

Europos klasterių konferencija Bukarešte: Lietuvos klasterių asociacija pasirašė memorandumą

Gegužės 14-16 d. Bukarešte vyko vienas iš svarbiausių Europos klasterių bendruomenės renginių – Europos klasterių konferencija. Į šeštąjį kartą Europos…

Skaityti daugiau

Balandžio 19 d., 2019

Klasteriai ir sveikos gyvensenos ekspertai dalinosi žiniomis apie racionalią mitybą ir fizinį aktyvumą

Balandžio mėn. 12 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Lietuvos inovacijų centras (LIC) kartu su sveikatos technologijų klasteriu…

Skaityti daugiau

Balandžio 17 d., 2019

Kvietimas teikti pasiūlymus doktorantūros temų atrankos konkursui

Lietuvos mokslo taryba, įgyvendindama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Doktorantūros studijų plėtra“, skelbia kvietimą teikti pasiūlymus doktorantūros temų…

Skaityti daugiau