Spalio 20 d., 2016

MITA vadovas K.Šetkus: „Sieksime užtikrinti 10 perspektyviausių klasterių brandą ir tarptautiškumą“

Spalio 20 d., ketvirtadienį, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje, buvo pasirašytos 10 perspektyviausių Lietuvos klasterių bendradarbiavimo sutartys dėl ekspertinių konsultacinių paslaugų, kurių tikslas – klasterių branda ir tarptautiškumo didinimas. Trišalės sutartys pasirašytos su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra ir Lietuvos inovacijų centru.

Paslaugos apims įvairų konsultacinių paslaugų spektrą: nuo teisinių, finansinių, rinkodaros, strategijos formavimo iki tarptautinės partnerystės klausimų. Konsultacijas klasteriams pagal individualų poreikį teiks patyrę ekspertai, savo sričių profesionalai. Bus organizuojamos konsultacinės sesijos Lietuvoje, vyks klasterių pristatymo renginiai, o taip pat sudaromos galimybės klasteriams vykti į tikslinius tarptautinius renginius ir parodas.

„Konkurso metu atrinkome perspektyviausius klasterius, su kuriais bendradarbiausime, padėsime jiems gilinti kompetenciją, pasinaudoti įvairių MTEPI programų galimybėmis, susirasti tarptautinių partnerių ir tapti brandžiais klasteriais tarptautinėje inovacijų rinkoje. Labai tikimės, kad per keletą metų ne mažiau kaip 6 Lietuvos klasteriai turės tokią tarptautinę bronzinę meistriškumo žymą, kokią turi vienintelis Lietuvoje Sveikatingumo klasteris „iVITA, ir bent vieną sidabrinę žymą“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Trišales bendradarbiavimo sutartis pasirašė 10 klasterių: Sveikatingumo klasteris „iVITA“, Lazerinių ir inžinierinių technologijų klasteris, klasteris SMART Food, Nacionalinis maisto ir ūkio klasteris, Išmaniųjų technologijų klasteris, Lietuvos plastikų klasteris, klasteris „Railway LT“, Biojėgainių vystymo klasteris, Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija (LAuGEA) ir asociacija „Užupis Creative Cluster“.

Šiuo metu Lietuvoje yra susikūrusių ir veikiančių daugiau nei 50 klasterių. Naujų ES investicijų laikotarpiu siekiama užtikrinti jau įsikūrusių klasterių brandą, skatinti jų konkurencingumą, inovatyvių produktų kūrimą, eksporto plėtrą užsienyje bei įsiliejimą į tarptautinius tinklus.

Tikimasi, kad klasteriai aktyviai dalyvaus įvairių tarptautinių asociacijų, tarptautinių klasterių tinklų veikloje, pasinaudos Baltijos jūros regiono programos „Inovacijų ekspresas“ priemone, naujų ES struktūrinių priemonių kvietimais.

Paslaugos klasteriams bus teikiamos pagal MITA naują iniciatyvą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“. Projektas bus įgyvendinamas trejus metus kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru.


Gegužės 25 d., 2018

Baltijos klasterių forumo metu Lietuvos ir Ukrainos klasteriai sutarė dėl bendradarbiavimo

Gegužės 16 d. Baltijos klasterių forumo 2018 metu vykusios partnerių paieškos sesijos metu užmegzta nauja partnerystė tarp Ukrainos Food Valley, AgrofoodCluster…

Skaityti daugiau

Gegužės 17 d., 2018

Pirmasis Baltijos klasterių forumas baigėsi, partnerystės – prasidėjo

Gegužės 16 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) iniciatyva įvyko pirmoji klasterių konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018”. Į…

Skaityti daugiau

Balandžio 27 d., 2018

Ispanijoje veikiančio klasterio vadovė: „Klasteris – tai ne formalus burtažodis, o itin efektyvus veiklos modelis“

Ispanija tapo viena iš Europos šalių, kurią 2008 m. ekonominė krizė palietė skaudžiausiai. Su dideliu nedarbu ir lėšų trūkumu susidūrusi…

Skaityti daugiau

Balandžio 25 d., 2018

Atidaryta registracija į Baltijos klasterių forumo 2018 partnerių paieškos kontaktų mugę

Šiandien prasidėjo registracija į pirmojo „Baltijos klasterių forumo 2018“ B2B partnerių paieškos kontaktų mugę. Bus organizuojamos tiek C2C (partnerių paieška klasteris-klasteris)…

Skaityti daugiau