29 birželio d., 2018

Lietuvos verslui atsiveria galimybė dalyvauti tarptautiniame pažangios gamybos klasteryje

Praeitą savaitę Helsinkyje vykusiame EUREKA programos valstybių narių posėdyje buvo pritarta Lietuvos  įsijungimui į tarptautinio „SMART“ pažangios gamybos klasterio programą.  Lietuva tapo 12 valstybe, įsijungusia į šio klasterio veiklą. Tai reiškia, kad Lietuvos verslas ir mokslas galės dalyvauti tarptautinio klasterio skelbiamose konkursuose ir vykdyti inovacijų projektus.

„Pramonės skaitmenizavimas ir modernizavimas yra aktualus Lietuvos ekonomikai.  Ši inciatyva atveria didžiules galimybes bendradarbiauti ir dirbti tarptautiniuose projektuose su pažangiausiomis Europos didelėmis kompanijomis, kurti naujus produktus, skaitmenizuoti procesus ir užtikrinti efektyvią gamybą“, – sako Birutė Bukauskaitė, MITA vyriausioji patarėja, EUREKA programos nacionalinė koordinatorė.

SMART pažangios gamybos klasteris yra EUREKA programos iniciatyva, kurios pagrindinis tikslas – skatinti  verslo ir pramonės dalyvavimą tarptautiniuose, į rinką orientuotose, mokslinių tyrimų ir inovacijų projektuose.

Programa apima įvairias technologijų temas: pažangios gamybos procesus, išmaniąsias gamybos sistemas, skaitmenizuotus sprendimus, dirbtinį intelektą (žmogaus ir mašinos sąveiką), tvarią gamybą, į klientą orientuotą gamybą. Projektuose sukurtų sprendimų ir technologijų taikymo sritys yra labai įvairios: tai ir automobilių, kosmoso pramonė, geležinkeliai, plataus vartojimo prekės, įvairūs pramonės komponentai.

Programoje dalyvauja tokios žinomos kompanijos kaip švedų automobilių gamintoja „Volvo“, tarptautinė aviacijos kompanija „Airbus“,  Ispanijos korporacija „Mondragon“ bei daugelis tyrimų ir verslo orgnaizacijų.

Numatoma, kad šios programos konkursas naujiems valstybės narių projektams bus skelbiamas 2018 rugsėjo 10 d. Pirminius pasiūlymus bus galima teikti iki lapkričio 19 d., o galutines, išsamiai parengtas paraiškas  –  iki 2019 m. kovo 15 d. Visiems patvirtintiems ir sėkmingiems projektams suteikiamas SMART kokybės ženklas, kuris parodo projekto pripažinimą ir įvertinimą tarptautiniame kontekste.

Kiekviena valstybė narė įsipareigoja nacionalinėmis lėšomis finansuoti programos dalyvius.

Dėl informacijos teirautis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, vyriausioji patarėja Birutė Bukauskaitė, 8 5 2127436, [email protected]

Daugiau informacijos apie šią programą: www.smarteureka.com


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…