Rugpjūčio 03 d., 2017

Lietuvos SGD klasterio narių gretas papildė „Schneider Electric“

Prie Lietuvos suskystintųjų dujų (SGD) klasterio pozicijų ir potencialo stiprinimo svariai prisideda pasaulinėje rinkoje veikiantys verslo partneriai. „Schneider Electric“ – jau ketvirtoji tarptautinė kompanija, įsiliejusi į šios verslo ir mokslo bendradarbiavimo platformos veiklą.

Kompanija, kurios centrinė būstinė įsikūrusi Prancūzijoje, yra viena pasaulinių lyderių elektros inžinerijos bei automatikos produktų, sprendimų ir paslaugų sferoje. „Schneider Electric“  įvairiose šalyse įdarbina apie 144 tūkst. darbuotojų. Pernai kompanija generavo apie 1,75 mlrd. Eur pelną.

„Schneider Electric“ tapo jau 14-ąja Lietuvos SGD klasterio nare ir ketvirtąja tarptautine partnere. Sprendimas dėl narystės patvirtintas Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, kuris koordinuoja klasterio veiklą, vykusiame metiniame ataskaitiniame susitikime.

„Plėsti partnerių tinklą, prisidėti prie naujų SGD produktų prototipų kūrimo Lietuvoje, praturtinti klasterio vykdomus mokymus mūsų tarptautinių ekspertų sukauptomis žiniomis ir patirtimi – tai mums neabejotinai įdomu. Dalyvavimą šios platformos veikloje regime kaip išties perspektyvų ir vertingą daugeliu aspektų“, – kalbėjo UAB „Schneider Electric Lietuva“ vadovas Denisas Gacicha.

Kompanija planuoja prisidėti auginant kritinę būsimųjų SGD sferos specialistų masę į Klaipėdos universitetą (KU) siųsdama skaityti pranešimų savo specialistus, talkins organizuojant mokymus SGD kompetencijų centre, kuris atvėrė duris praėjusių metų žiemą KU verslo inkubatoriuje. Čia pradėtą telkti infrastruktūrą, kuri akademiniam jaunimui suteikia galimybę iš labai arti pažinti  technologinius SGD procesus, ateityje turėtų papildyti ir moderni „Schneider Electric“ įranga.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius ir SGD klasterio valdybos pirmininkas Mantas Bartuška akcentavo, kad tarptautinių kompanijų, o tuo pačiu – ir kompetencijų – pritraukimas į klasterį reikšmingai padeda efektyviai siekti tikslo, dėl kurio buvo įsteigta bendradarbiavimo platforma: paversti Lietuvą SGD technologijų ir distribucijos centru Baltijos jūros regione.

„Nėra abejonių, kad „Schneider Electric“ prisijungimas sustiprins mūsų šalyje kuriamų SGD produktų ir paslaugų kokybinį lygį. Džiaugiamės, kad nauji nariai prisijungia prie organizacijos, kuri yra dar jauna, tačiau ambicinga, nuosekliai siekianti profesionalaus bendradarbiavimo energetikos, švietimo ir mokslo bei verslo srityse“, – pabrėžė M. Bartuška.

 Apie Lietuvos SGD klasterį

2016 m. balandžio 8 d. įsteigtas klasteris sudaro sąlygas vystyti bendrus projektus, rengti reikalingus specialistus, dalintis vertingomis žiniomis, o taip pat prisideda prie šalies energetinės nepriklausomybės sustiprinimo, tvarios aplinkos kūrimo.

Klasterio nariai: AB „Klaipėdos nafta“, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Bega”, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos energetikos institutas, Klaipėdos laisvoji ekonominė zona, tarptautiniai partneriai „Emerson“, „SGS“, „DNV-GL“, „Schneider Electric“.

Lietuvos SGD klasterio veiklą koordinuoja Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.


Rugsėjo 19 d., 2017

Kvietimas dalyvauti partnerių paieškos misijoje renginyje „Slush 2017“

Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (toliau – Agentūra) kviečia inovatyvias, aukštųjų technologijų įmones teikti paraiškas dalyvauti atrankoje…

Skaityti daugiau

Rugsėjo 13 d., 2017

Kvietimas: partnerių paieškos misija WHINN 2017 Danijoje

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Ūkio ministerija kviečia sveikatos sektoriaus verslo atstovus dalyvauti partnerių paieškos misijoje, kuri vyks…

Skaityti daugiau

Rugsėjo 01 d., 2017

Lietuvos plastikų klasteris prisikvietė į svečius tarptautinį renginį

Kaip pamatuoti klasterio sėkmę? Anot Lietuvos plastikų klasterio koordinatoriaus Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) vadovo Gintaro Vildos, klasterio įdirbį geriausiai…

Skaityti daugiau

Rugpjūčio 31 d., 2017

Šešiems klasteriams – 5.45 mln EUR investicijų MTEPI infrastruktūros kūrimui

Š.m. rugpjūčio 29 d. Ūkio ministro įsakymu, pagal priemonę „Inoklaster LT“ Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bus finansuojami šešių klasterių…

Skaityti daugiau