Rugpjūčio 03 d., 2017

Lietuvos SGD klasterio narių gretas papildė „Schneider Electric“

Prie Lietuvos suskystintųjų dujų (SGD) klasterio pozicijų ir potencialo stiprinimo svariai prisideda pasaulinėje rinkoje veikiantys verslo partneriai. „Schneider Electric“ – jau ketvirtoji tarptautinė kompanija, įsiliejusi į šios verslo ir mokslo bendradarbiavimo platformos veiklą.

Kompanija, kurios centrinė būstinė įsikūrusi Prancūzijoje, yra viena pasaulinių lyderių elektros inžinerijos bei automatikos produktų, sprendimų ir paslaugų sferoje. „Schneider Electric“  įvairiose šalyse įdarbina apie 144 tūkst. darbuotojų. Pernai kompanija generavo apie 1,75 mlrd. Eur pelną.

„Schneider Electric“ tapo jau 14-ąja Lietuvos SGD klasterio nare ir ketvirtąja tarptautine partnere. Sprendimas dėl narystės patvirtintas Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, kuris koordinuoja klasterio veiklą, vykusiame metiniame ataskaitiniame susitikime.

„Plėsti partnerių tinklą, prisidėti prie naujų SGD produktų prototipų kūrimo Lietuvoje, praturtinti klasterio vykdomus mokymus mūsų tarptautinių ekspertų sukauptomis žiniomis ir patirtimi – tai mums neabejotinai įdomu. Dalyvavimą šios platformos veikloje regime kaip išties perspektyvų ir vertingą daugeliu aspektų“, – kalbėjo UAB „Schneider Electric Lietuva“ vadovas Denisas Gacicha.

Kompanija planuoja prisidėti auginant kritinę būsimųjų SGD sferos specialistų masę į Klaipėdos universitetą (KU) siųsdama skaityti pranešimų savo specialistus, talkins organizuojant mokymus SGD kompetencijų centre, kuris atvėrė duris praėjusių metų žiemą KU verslo inkubatoriuje. Čia pradėtą telkti infrastruktūrą, kuri akademiniam jaunimui suteikia galimybę iš labai arti pažinti  technologinius SGD procesus, ateityje turėtų papildyti ir moderni „Schneider Electric“ įranga.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius ir SGD klasterio valdybos pirmininkas Mantas Bartuška akcentavo, kad tarptautinių kompanijų, o tuo pačiu – ir kompetencijų – pritraukimas į klasterį reikšmingai padeda efektyviai siekti tikslo, dėl kurio buvo įsteigta bendradarbiavimo platforma: paversti Lietuvą SGD technologijų ir distribucijos centru Baltijos jūros regione.

„Nėra abejonių, kad „Schneider Electric“ prisijungimas sustiprins mūsų šalyje kuriamų SGD produktų ir paslaugų kokybinį lygį. Džiaugiamės, kad nauji nariai prisijungia prie organizacijos, kuri yra dar jauna, tačiau ambicinga, nuosekliai siekianti profesionalaus bendradarbiavimo energetikos, švietimo ir mokslo bei verslo srityse“, – pabrėžė M. Bartuška.

 Apie Lietuvos SGD klasterį

2016 m. balandžio 8 d. įsteigtas klasteris sudaro sąlygas vystyti bendrus projektus, rengti reikalingus specialistus, dalintis vertingomis žiniomis, o taip pat prisideda prie šalies energetinės nepriklausomybės sustiprinimo, tvarios aplinkos kūrimo.

Klasterio nariai: AB „Klaipėdos nafta“, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Bega”, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos energetikos institutas, Klaipėdos laisvoji ekonominė zona, tarptautiniai partneriai „Emerson“, „SGS“, „DNV-GL“, „Schneider Electric“.

Lietuvos SGD klasterio veiklą koordinuoja Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.


Gegužės 25 d., 2018

Baltijos klasterių forumo metu Lietuvos ir Ukrainos klasteriai sutarė dėl bendradarbiavimo

Gegužės 16 d. Baltijos klasterių forumo 2018 metu vykusios partnerių paieškos sesijos metu užmegzta nauja partnerystė tarp Ukrainos Food Valley, AgrofoodCluster…

Skaityti daugiau

Gegužės 17 d., 2018

Pirmasis Baltijos klasterių forumas baigėsi, partnerystės – prasidėjo

Gegužės 16 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) iniciatyva įvyko pirmoji klasterių konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018”. Į…

Skaityti daugiau

Balandžio 27 d., 2018

Ispanijoje veikiančio klasterio vadovė: „Klasteris – tai ne formalus burtažodis, o itin efektyvus veiklos modelis“

Ispanija tapo viena iš Europos šalių, kurią 2008 m. ekonominė krizė palietė skaudžiausiai. Su dideliu nedarbu ir lėšų trūkumu susidūrusi…

Skaityti daugiau

Balandžio 25 d., 2018

Atidaryta registracija į Baltijos klasterių forumo 2018 partnerių paieškos kontaktų mugę

Šiandien prasidėjo registracija į pirmojo „Baltijos klasterių forumo 2018“ B2B partnerių paieškos kontaktų mugę. Bus organizuojamos tiek C2C (partnerių paieška klasteris-klasteris)…

Skaityti daugiau