Rugpjūčio 03 d., 2017

Lietuvos SGD klasterio narių gretas papildė „Schneider Electric“

Prie Lietuvos suskystintųjų dujų (SGD) klasterio pozicijų ir potencialo stiprinimo svariai prisideda pasaulinėje rinkoje veikiantys verslo partneriai. „Schneider Electric“ – jau ketvirtoji tarptautinė kompanija, įsiliejusi į šios verslo ir mokslo bendradarbiavimo platformos veiklą.

Kompanija, kurios centrinė būstinė įsikūrusi Prancūzijoje, yra viena pasaulinių lyderių elektros inžinerijos bei automatikos produktų, sprendimų ir paslaugų sferoje. „Schneider Electric“  įvairiose šalyse įdarbina apie 144 tūkst. darbuotojų. Pernai kompanija generavo apie 1,75 mlrd. Eur pelną.

„Schneider Electric“ tapo jau 14-ąja Lietuvos SGD klasterio nare ir ketvirtąja tarptautine partnere. Sprendimas dėl narystės patvirtintas Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, kuris koordinuoja klasterio veiklą, vykusiame metiniame ataskaitiniame susitikime.

„Plėsti partnerių tinklą, prisidėti prie naujų SGD produktų prototipų kūrimo Lietuvoje, praturtinti klasterio vykdomus mokymus mūsų tarptautinių ekspertų sukauptomis žiniomis ir patirtimi – tai mums neabejotinai įdomu. Dalyvavimą šios platformos veikloje regime kaip išties perspektyvų ir vertingą daugeliu aspektų“, – kalbėjo UAB „Schneider Electric Lietuva“ vadovas Denisas Gacicha.

Kompanija planuoja prisidėti auginant kritinę būsimųjų SGD sferos specialistų masę į Klaipėdos universitetą (KU) siųsdama skaityti pranešimų savo specialistus, talkins organizuojant mokymus SGD kompetencijų centre, kuris atvėrė duris praėjusių metų žiemą KU verslo inkubatoriuje. Čia pradėtą telkti infrastruktūrą, kuri akademiniam jaunimui suteikia galimybę iš labai arti pažinti  technologinius SGD procesus, ateityje turėtų papildyti ir moderni „Schneider Electric“ įranga.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius ir SGD klasterio valdybos pirmininkas Mantas Bartuška akcentavo, kad tarptautinių kompanijų, o tuo pačiu – ir kompetencijų – pritraukimas į klasterį reikšmingai padeda efektyviai siekti tikslo, dėl kurio buvo įsteigta bendradarbiavimo platforma: paversti Lietuvą SGD technologijų ir distribucijos centru Baltijos jūros regione.

„Nėra abejonių, kad „Schneider Electric“ prisijungimas sustiprins mūsų šalyje kuriamų SGD produktų ir paslaugų kokybinį lygį. Džiaugiamės, kad nauji nariai prisijungia prie organizacijos, kuri yra dar jauna, tačiau ambicinga, nuosekliai siekianti profesionalaus bendradarbiavimo energetikos, švietimo ir mokslo bei verslo srityse“, – pabrėžė M. Bartuška.

 Apie Lietuvos SGD klasterį

2016 m. balandžio 8 d. įsteigtas klasteris sudaro sąlygas vystyti bendrus projektus, rengti reikalingus specialistus, dalintis vertingomis žiniomis, o taip pat prisideda prie šalies energetinės nepriklausomybės sustiprinimo, tvarios aplinkos kūrimo.

Klasterio nariai: AB „Klaipėdos nafta“, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Bega”, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos energetikos institutas, Klaipėdos laisvoji ekonominė zona, tarptautiniai partneriai „Emerson“, „SGS“, „DNV-GL“, „Schneider Electric“.

Lietuvos SGD klasterio veiklą koordinuoja Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.


Lapkričio 20 d., 2017

Kvietimas: verslo misija į Turkiją

Verslo atstovams atsiveria galimybės glaudžiau bendradarbiauti su Turkija mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų…

Skaityti daugiau

Lapkričio 15 d., 2017

Klasteriai Lietuvoje: 5 tendencijos

Naujausiais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) užsakymu atliktos studijos duomenimis, Lietuvoje identifikuojami 64 klasteriai. Prieš keliolika metų klasterių kūrimas…

Skaityti daugiau

Lapkričio 06 d., 2017

„Inovacijų ekspresui“ paraiškas pateikė 5 klasteriai

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) informacija, paskutiniu 2017 m rudens kvietimu teikti paraiškas pagal „BSR Stars“ programos finansavimo priemonę…

Skaityti daugiau

Lapkričio 05 d., 2017

Renginyje – apie klasterius, jų kūrimą ir pridėtinę vertę

Klasteriai – išsivysčiusių ir sparčiai besivystančių valstybių požymis. Jie turi potencialo keisti regiono ekonominę struktūrą ir didinti jo galią. Bendradarbiavimas…

Skaityti daugiau