13 birželio d., 2016

Lietuvos klasterių atstovai ugdė kompetenciją Rygoje

Birželio mėn. pradžioje Rygoje vyko seminaras „Klasterių tarptautiškumas, kodėl ir kaip tai įgyvendinti?“, kuriame dalyvavo virš 60 dalyvių iš 13 šalių, tarp jų ir Lietuvos. Seminaras subūrė klasterių vadovus, politiką formuojančių institucijų ir finansuojančių agentūrų atstovus iš viso Baltijos jūros regiono.

Šiame renginyje iš Lietuvos dalyvavo net 5 klasterių atstovai: Smart Food, Sveikatingumo iVita, Užupio kūrybinio, Maisto (vaisių ir daržovių) bei Lietuvos plastikų klasterių atstovai. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra parėmė šių klasterių atstovų dalyvavimą renginyje.

Pagrindinė seminaro tema – klasterio tarptautiškumo strategija, kaip ją parengti, kokie yra klasterio tarptautiškumo skatinimo ir ribojimo veiksniai. Tokio pobūdžio kompetencijų ugdymo seminaras buvo organizuojamas pirmą kartą siekiant labiau motyvuoti klasterių atstovus ieškoti naujų finansavimo instrumentų, išmokti pamokas bei įgyti praktinių įgūdžių, kaip pasirengti ir išvystyti klasterių tarptautiškumo strategiją. Renginio tikslas – paskatinti ir padėti pasirengti tarptautiniam bendradarbiavimui ir partnerystei, ypač Lietuvos, Latvijos ir Estijos klasteriams, kurie turi mažiau patirties palyginus su Skandinavijos šalyse veikiančiais klasteriais. Kartu šis renginys buvo kaip įžanga į klasterių kontaktų mugę, vyksiančią Varšuvoje š.m. spalio mėn. 19-20 dienomis (detalesnė informacija https://www.b2march.eu/cluster-matchmaking-2016).

Seminaras buvo vienas iš šiais metais organizuojamų Baltijos jūros regiono priemonės „Inovacijų ekspresas“ renginių. Prie jo organizavimo prisidėjo priemonę „Inovacijų ekspresas“ koordinuojanti Danijos Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūra (DASTI), už klasterių kokybę atsakinga iniciatyva Danijoje „Cluster Excellence Denmark“ ir Latvijos Ūkio ministerija.

Renginio pranešimus galite rasti čia: http://www.clusterexcellencedenmark.dk/da-DK/Nyhedsmodulvisning.aspx?Action=1&NewsId=479&M=NewsV2&PID=19


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…