Rugpjūčio 24 d., 2017

Klasterių forumo susitikime pasidalinta svarbiomis naujienomis

Klasterių forumo dalyviai, Gražvydo Morkaus nuotr.

Rugpjūčio 23 d. įvyko reguliariai Lietuvos klasterių asociacijos organizuojamas Klasterių forumas, kurio metu buvo aptarti aktualiausi Lietuvos klasteriams klausimai ir naujienos.

Lietuvos klasterių asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius pristatė, ką pavyko nutarti Ūkio ministerijos darbo grupėje, kuri teikia pasiūlymus dėl Lietuvos klasterių politikos formavimo ir įgyvendinimo bei klasterių stebėsenos ir vertinimo užtikrinimo. Renginio dalyviams diskusijai buvo pristatytos atnaujintos klasterio, klasterizacijos ir klasterio iniciatyvos sąvokos, klasterizacijos plėtros tikslas ir uždaviniai. Darbo grupė jau šią savaitę pradės nagrinėti vieną iš sudėtingiausių ir svarbiausių klausimų – klasterių brandos kategorijas ir kriterijus.

Klasteriams – galimybė gauti personalizuotus studijos duomenis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) užsakymu rengiamos Lietuvos klasterių studijos vadovė, VšĮ Pokyčių tyrimų institutas direktorė dr. Erika Vaiginienė taip pat akcentavo klasterių brandos kompleksiškumą. Pristatydama studiją, ji ragino klasterių atstovus ir koordinatorius aktyviai pildyti klausimynus ir dalyvauti kokybiniuose interviu. Buvo akcentuojama, kad svarbu nepagražinti teikiamos informacijos: taip bus atspindėta reali, esama klasterizacijos situacija Lietuvoje. Dr. E. Vaiginienė žadėjo suinteresuotiems klasteriams, kurie dalyvaus tyrime ir išreikš norą pasilyginti save bendrame kontekste, atsiųsti personalizuotą tyrimo informaciją.

Skatino teikti paraiškas pagal įvairias priemones

MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Kalpokaitė pristatė priemonę „Inovaciniai čekiai“, o MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas Mantas Biekša ragino klasterių narius aktyviau naudotis priemone „Inopatentas“ ir drąsiau patentuoti net mažesnės reikšmės išradimus: išradimus: „Lietuviai labiau linkę patentuoti visą, jau išbaigtą produktą. Pavyzdžiui, jeigu kalbėtume apie mobiliuosius telefonus – patentuotų telefoną, kaip sprendimų visumą. Pasaulyje praktika yra kitokia: veikiau patentuojami mažesni sprendimai, o ne visas produktas. Skaičiuojama, kad mobiliame telefone yra panaudota net apie 1500 patentuotų sprendimų: ekranas, baterija, antenos, kamera, valdymas balsu ir t. t.“

VšĮ Lietuvos inovacijų centras projektų vadovas Dr. Artūras Jakubavičius forume kalbėjo apie neišnaudotas ES struktūrinių fondų galimybes klasteriams ir atkreipė dalyvių dėmesį į tai, kad jie palyginus pasyviai naudojasi tokiomis naudingomis jiems priemonėmis kaip „Intelektas LT“, „Inostažuotė“, o klasterių koordinatoriai turėtų dėti daugiau pastangų, kad padėtų įmonėms suvokti, kur jos gali dalyvauti. Anot Dr. Jakubavičiaus, inovatyvus produktas ar paslauga nėra „kosminis laivas“, rizika su kuria susiduria įmonės itin maža, o pateikti projektines paraiškas nėra taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Jis juokavo, kad klasterių plėtros konsultantai – lyg gydytojai, kurie yra savo srities profesionalai ir todėl gali naudingai patarti kiekvienu individualiu atveju.

Nauja komunikacijos platforma

MITA klasterių plėtros koordinatorius Vidmantas Vaitulevičius Klasterių forumui pristatė naują klasterių komunikacijos ir informacijos platformą klaster.lt, aptarė jos naudas ir galimybes kiekvienam klasteriui skelbti naujienas, renginius, savarankiškai tvarkyti savo narių kontaktinę informaciją ir kt. Ji sukurta ir administruojama įgyvendinant MITA koordinuojamą projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink), kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC).

„Šiuo metu Lietuvos mastu atnaujinama aktyvių klasterių duomenų bazė, MITA jiems kuria ir siunčia prisijungimus prie naujosios svetainės. Tikimąsi, kad svetainė taps pagrindiniu klasterių naujienų Lietuvoje šaltiniu ir sėkmingai reprezentuos Lietuvos klasterių potencialą suinteresuotiems užsienio partneriams”, –  komentavo „InoLink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.

Fotoelektros technologijų klasterio koordinatorius Dr. Juras Ulbikas renginio metu pristatė Fotoelektros technologijų klasterio sėkmės istoriją, kurią klaster.lt svetainėje galite pasiskaityti čia. Renginys buvo filmuojamas, o pasižiūrėti pranešimų video medžiagą galite Lietuvos klasterių asociacijos Facebook paskyroje.

Apie Klasterių forumą

Klasterių forumą organizuoja Lietuvos klasterių asociacija kartu su partneriais MITA, Ūkio ministerija, Lietuvos inovacijų centru, Lietuvos verslo paramos agentūra, Verslia Lietuva ir „Business Hive Vilnius”.

 


Klasterių forumo dalyviai, Gražvydo Morkaus nuotr.

Kovo 12 d., 2018

Skaitmeninių technologijų klasteris bendradarbiaus su partneriais iš Ukrainos

Praeitą savaitę, kovo 6-7 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) organizavo Lietuvos delegacijos vizitą į Ukrainą, kurią sudarė mokslo…

Skaityti daugiau

Vasario 28 d., 2018

Lietuvos atstovė dalyvavo ES „Klasterių politikos forume“

2018 m. vasario 22 d. Briuselyje susirinko 25 ES šalių ministerijų atstovai į pirmąjį ES „Klasterių politikos forumą“. LR Ūkio…

Skaityti daugiau

Vasario 12 d., 2018

Klasterių kontaktų mugėje Briuselyje – delegacija iš Lietuvos

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) gavo 7 klasterių paraiškas dalyvavimui verslo misijoje Briuselyje Europos pramonės dienos metu. Konkurso būdu…

Skaityti daugiau

Vasario 11 d., 2018

Lietuvoje – naujas medienos klasteris

Praėjusią savaitę Ūkio ministerijoje buvo pasirašytas partnerystės susitarimas dėl Medienos produktų gamybos inovacijų klasterio įkūrimo. Klasterio sutartį pasirašė KTU, Vakarų…

Skaityti daugiau