10 vasario d., 2015

Įsteigtas naujas klasteris rūpinsis sveika gyvensena ir mityba

Lietuvoje įsteigtas naujas tarptautinis sveikatingumo klasteris, kurį vienija 10 organizacijų iš Lietuvos ir partneriai iš Suomijos. Klasterio nariai pradeda aktyvią veiklą, kuri apima sveikatinimo aspektus įvairiuose sektoriuose: maisto produktų, kosmetikos pramonės, sveikatos priežiūros paslaugų, medicinos priemonių ir prietaisų, farmacijos, biotechnologijų kūrimo, švietimo ir mokslo.

Klasterį koordinuoja Tarptautinė sveikatingumo asociacija, kuri rūpinasi strateginiais tikslais, komercine, moksline ir edukacine veikla, o ypač naujų rinkų, partnerių ir galimybių paieška. Bendradarbiaujant su mokslininkais naujų žinių pagrindu bus kuriami inovatyvūs produktai ir pritaikomi kasdieniniame žmonių gyvenime.

„Šiuolaikinė visuomenė vis dažniau atsigręžia į sveikatą bei gyvenimo kokybę. Jei norime pasiekti gerų rezultatų, į šių problemų sprendimą turime žiūrėti kompleksiškai, apimti visus elementus – mitybą, fizinę, emocinę bei dvasinę sveikatą, sportą bei aktyvumą, higieną bei grožį, atsakomybės suvokimą. Mūsų klasteris yra orientuotas į šiuos tikslus“, – teigia Tarptautinės sveikatingumo asociacijos valdybos pirmininkas Andrej Rudanov, taip pat advokatų kontoros „Tark Grunte, Sutkienė“ Gyvybės mokslų praktikos projektų vadovas.

Sveikos visuomenės kūrimas – yra strateginė Lietuvos valstybės užduotis iki 2030 metų. Tai – stiprios valstybės ir tvaraus verslo pagrindas. Anot Andrejaus Rudanovo, šio pagrindo formavimas, stiprinimas bei plėtra reikalauja aktyvaus socialiai atsakingų verslo bei mokslo struktūrų dalyvavimo, jų sinergijos, o klasterio atsiradimas puikiai užpildo šią nišą.

Klasterio nariai yra UAB „Vaisių sultys, UAB „Akor Direkt“, UAB „Enniagram Baltics“, UAB „Flebologijos centras“, UAB „Innovative Pharma Baltics“, UAB „Biokosmetikos manufaktūra“, Suomijos bendrovė Exsperimentica Ltd., Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Gyvybės mokslų ir edukologijos institutas bei Baltijos pažangių technologijų institutas.

Klasterio atsiradimą inicijavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). MITA konsultuoja klasterių steigimo, teisiniais klausimais, padeda susirasti partnerių Lietuvoje ir užsienyje, užsiima jų viešinimo veikla.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…