26 rugsėjo d., 2018

Europos inovacijų ekspertai renkasi pokalbiui apie ateities klasterius

Rugsėjo 26 d., trečiadienį, Vilniuje renkasi inovacijų lyderiai iš 20 Europos valstybių. Jie dalyvaus Europos inovacijų agentūrų tinklo TAFTIE renginyje, kurio tema – ateities klasteriai.

Tai ketvirtasis iš penkių šiais metais vykstančių Lietuvos pirmininkavimo tinklui TAFTIE renginių. Lietuvos pirmininkavimą lapkričio mėn. užbaigs renginys Briuselyje, skirtas dizaino inovacijoms.

„Mūsų agentūrai, o tuo pačiu ir Lietuvai, suteikta unikali galimybė pirmininkauti Europos inovacijų agentūrų asociacijai, kuri vienija svarbiausias inovacijas finansuojančias agentūras. Džiaugiamės, kad inovacijų ekspertams skirti renginiai sulaukia didelio dėmesio ir pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Jie naudingi siekiant tobulinti inovacijas skatinančias priemones, pasidalinti su kolegomis iš užsienio gerąja patirtimi“, – teigia Ričardas Valančiauskas, TAFTIE organizacinio komiteto pirmininkas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Inovacijų skyriaus vedėjas.

Ateities klasterių perspektyvas pristatys ir savo įžvalgomis dalinsis pripažinti ekspertai: Europos Komisijos atstovas Christophe Guichard (Belgija), konsultacinės inovacijų kompanijos INO TSD direktorius Marc Pattinson (Prancūzija), Švedijos inovacijų ir klasterių ekspertė Karin Nygard Skalman, Danijos Cluster Excellence Denmark direktorė Merete Daniel Nielsen, už klasterius atsakingas EUREKA sekretoriato atstovas Jorge Liz (Belgija).

„Renginio metu ieškosime atsakymų į klausimus, kaip pasinaudoti klasteriais ir inovacijų tinklais, kad būtų galima reaguoti į naujus pramonės iššūkius, kaip remti valstybės lygiu tarpsektorinį ir tarpregioninį klasterių bendradarbiavimą. Į tarptautinius klasterius ypač svarbu jungtis mažoms ir vidutinėms įmonėms, nes tai joms suteikia geresnes galimybes augti, vystyti verslą, pritraukti tarpregionines investicijas“, – tvirtina projekto ClusterFY projekto vadovė Rima Dijkstra, kuruojanti vieną didžiausių Europoje klasterių projektų, jungiantį partnerius iš 8 valstybių.

Renginyje bus pristatomos tarptautinės klasterių politikos ateities perspektyvos ir įžvalgos bei pateikiamos rekomendacijos dėl klasterių plėtros. Jame taip pat bus diskutuojama apie didelio poveikio technologijų (angl. key enabling technologies) ir skaitmeninimo įtaką klasterių augimui ir plėtrai, aptariamas klasterių vaidmuo šiuolaikinės pramonės kontekste.

APIE TAFTIE

Europos inovacijų agentūrų tinklas TAFTIE vienija 29 Europos organizacijas, siekiančias bendradarbiauti inovacijų srityje. Tinklo nariai prisideda prie inovacijų politikos Europoje kūrimo, rengdami ir teikdami rekomendacijas Europos Komisijai. Be to, dalindamiesi gerąja inovacijų skatinimo patirtimi jie siekia gerinti nacionalines inovacijų sistemas.

2018 m. TAFTIE pirmininkauja Lietuva, o pirmininkaujančios organizacijos funkcijas vykdo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Pirmininkavimo metu MITA atsakinga už TAFTIE atstovavimą, TAFTIE prioritetų pirmininkavimo laikotarpiu ir susitikimuose nagrinėjamų temų nustatymą, renginių organizavimą.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…