Rugsėjo 26 d., 2018

Europos inovacijų ekspertai renkasi pokalbiui apie ateities klasterius

Rugsėjo 26 d., trečiadienį, Vilniuje renkasi inovacijų lyderiai iš 20 Europos valstybių. Jie dalyvaus Europos inovacijų agentūrų tinklo TAFTIE renginyje, kurio tema – ateities klasteriai.

Tai ketvirtasis iš penkių šiais metais vykstančių Lietuvos pirmininkavimo tinklui TAFTIE renginių. Lietuvos pirmininkavimą lapkričio mėn. užbaigs renginys Briuselyje, skirtas dizaino inovacijoms.

„Mūsų agentūrai, o tuo pačiu ir Lietuvai, suteikta unikali galimybė pirmininkauti Europos inovacijų agentūrų asociacijai, kuri vienija svarbiausias inovacijas finansuojančias agentūras. Džiaugiamės, kad inovacijų ekspertams skirti renginiai sulaukia didelio dėmesio ir pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Jie naudingi siekiant tobulinti inovacijas skatinančias priemones, pasidalinti su kolegomis iš užsienio gerąja patirtimi“, – teigia Ričardas Valančiauskas, TAFTIE organizacinio komiteto pirmininkas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Inovacijų skyriaus vedėjas.

Ateities klasterių perspektyvas pristatys ir savo įžvalgomis dalinsis pripažinti ekspertai: Europos Komisijos atstovas Christophe Guichard (Belgija), konsultacinės inovacijų kompanijos INO TSD direktorius Marc Pattinson (Prancūzija), Švedijos inovacijų ir klasterių ekspertė Karin Nygard Skalman, Danijos Cluster Excellence Denmark direktorė Merete Daniel Nielsen, už klasterius atsakingas EUREKA sekretoriato atstovas Jorge Liz (Belgija).

„Renginio metu ieškosime atsakymų į klausimus, kaip pasinaudoti klasteriais ir inovacijų tinklais, kad būtų galima reaguoti į naujus pramonės iššūkius, kaip remti valstybės lygiu tarpsektorinį ir tarpregioninį klasterių bendradarbiavimą. Į tarptautinius klasterius ypač svarbu jungtis mažoms ir vidutinėms įmonėms, nes tai joms suteikia geresnes galimybes augti, vystyti verslą, pritraukti tarpregionines investicijas“, – tvirtina projekto ClusterFY projekto vadovė Rima Dijkstra, kuruojanti vieną didžiausių Europoje klasterių projektų, jungiantį partnerius iš 8 valstybių.

Renginyje bus pristatomos tarptautinės klasterių politikos ateities perspektyvos ir įžvalgos bei pateikiamos rekomendacijos dėl klasterių plėtros. Jame taip pat bus diskutuojama apie didelio poveikio technologijų (angl. key enabling technologies) ir skaitmeninimo įtaką klasterių augimui ir plėtrai, aptariamas klasterių vaidmuo šiuolaikinės pramonės kontekste.

APIE TAFTIE

Europos inovacijų agentūrų tinklas TAFTIE vienija 29 Europos organizacijas, siekiančias bendradarbiauti inovacijų srityje. Tinklo nariai prisideda prie inovacijų politikos Europoje kūrimo, rengdami ir teikdami rekomendacijas Europos Komisijai. Be to, dalindamiesi gerąja inovacijų skatinimo patirtimi jie siekia gerinti nacionalines inovacijų sistemas.

2018 m. TAFTIE pirmininkauja Lietuva, o pirmininkaujančios organizacijos funkcijas vykdo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Pirmininkavimo metu MITA atsakinga už TAFTIE atstovavimą, TAFTIE prioritetų pirmininkavimo laikotarpiu ir susitikimuose nagrinėjamų temų nustatymą, renginių organizavimą.


Liepos 29 d., 2019

„Sidabrinio“ klasterio koordinatorius – apie klasterizaciją Lenkijoje

Praėjusią savaitę, liepos 16-17 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija-kontaktų mugė „Ateities klasteriai: partnerystė, skaitmenizavimas, tarptautiškumas“, kurią organizavo Mokslo, inovacijų ir…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Lietuvos IRT klasterių produktai – daugiausia orientuoti į užsienio rinkas

IRT sektorius Lietuvoje yra tarp pažangiausių Europos Sąjungoje: Pasaulio konkurencingumo indekse pernai Lietuva užėmė net 5 vietą pasauliniu mastu pagal…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2019

Ekspertė iš Italijos: klasterių ateitis – specializacija, paremta regioninėmis tradicijomis ir inovacijomis

Liepos 16-17 d. Vilniuje aštuntuoju renginiu baigtas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru ir iniciatyviais…

Skaityti daugiau

Liepos 04 d., 2019

Nauja brošiūra: susipažinkite su Lietuvos TOP klasteriais

Naujasis InoLink projekto leidinys yra skirtas susipažinti su keliais iš perspektyviausių Lietuvos klasterių, jų veikla ir pasiekimais. Tikimės, kad ši…

Skaityti daugiau