Balandžio 05 d., 2018

Ekspertas iš Vokietijos dalijosi žiniomis su Lietuvos klasteriais

Praėjusią savaitę Lietuvoje svečiavosi dr. Gerd Meier zu Köcker iš Vokietijos, kuris įgyvendina klasterių ir inovacijų projektus Europoje, Afrikoje ir Azijoje. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo „InoLink“ projekto komanda pasikvietė šį Badeno-Viurtembergo Klasterių agentūrai bei Inovacijų ir technologijų institutui vadovaujantį ekspertą pasidalinti savo žiniomis su Lietuvos klasteriais.

„Šis tematinis renginys – pirmasis iš šešių suplanuotų renginių, skirtų klasterių koordinatorių kompetencijoms plėsti ir klasterių brandai didinti. Jų temas apsibrėžėme kartu su klasteriais, todėl jie ne tik atliepia jų poreikius, bet ir yra labai laukiami. Dr. Köcker pristatyta medžiaga apie efektyvaus klasterio elementus buvo naudinga, o dalyviai buvo įkvėpti įgyvendinti pokyčius”, – apie renginį „Efektyvus klasteris: struktūra, komanda, finansavimas, fasilitavimas“ pasakojo Jolita Razumienė, „InoLink“ projekto vadovė.

Renginyje – 12 klasterių

Anot J. Razumienės, ribotas dalyvių skaičius leido lektoriui susikoncentruoti ties jiems rūpimais klausimais ir pritaikyti dėstomą medžiagą prie konkrečių dalyvių situacijų. Galimybė plėsti kompetencijas buvo pasiūlyta „InoLink“ projekte brandinamems klasteriams.

Renginyje dalyvavo 12 klasterių atstovai: Užupio kūrybinio klasterio, Sveikatingumo klasterio  iVita, Biojėgainių vystymo klasterio, Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio, Fotoelektros technologijų klasterio, klasterių LAUGEA, NEBULA, SMART Food, NAMUK, taip pat Išmaniųjų technologijų, Lietuvos plastikų ir Vilniaus kino klasterių atstovai.

Europos klasterių observatorijos projektą kuruojantis Dr. Gerd Meier zu Köcker su šiais klasteriais pasidalino žiniomis apie efektyvaus klasterio struktūrą ir valdymą, strategijos kūrimą ir jos įtaką klasterio sėkmei, klasterio komandos formavimą, veiklų finansavimą, žmogiškųjų išteklių vadybos subtilumus, motyvacijos ir efektyvaus fasilitavimo strategijas.

Laukia dar 5 tematiniai renginiai

Kitų planuojamų renginių temos skirtos įvairioms aktualioms klasterių kompetencijoms. Juose bus kalbama apie klasterių vidinį ir išorinį marketingą, klasterio identitetą, klasterio ir jo narių efektyvų dalyvavimą renginiuose. Klasteriai galės įgyti daugiau žinių tarpsektorinio bendradarbiavimo ir klasterio vertės grandinės plėtojimo tema bei atrasti naujus būdus klasterio ir jo narių produktyvumo vystymui. Bent du tematiniai renginiai suplanuoti per artimiausią pusmetį.

Apie „InoLink“

Tematinis renginys buvo skirtas projekto  „InoLink“ brandinamų klasterių atstovams. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 


Rugpjūčio 10 d., 2018

Prie „InoLink“ projekto prisijungs VITEK klasteris

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su partneriu Lietuvos inovacijų centru (LIC) skelbia papildomo „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra…

Skaityti daugiau

Rugpjūčio 02 d., 2018

LITEK ir Smart Food klasterių nariai – apie naudas ir galimybes

Kokiomis naujai atsivėrusiomis galimybėmis naudojasi klasterių nariai? Patirtimi dalinasi azerinių ir inžinerinių technologijų klasteriui priklausančios įmonės „Integrali skaidulinė optika“ vadovas Nikolajus Gavrilinas…

Skaityti daugiau

Liepos 25 d., 2018

Didžiausioje pasaulyje saulės energijos parodoje – įmonių iš Lietuvos stendas

Beveik 50 tūkst. lankytojų ir daugiau nei tūkstantis stendų – taip šiemet atrodė vienas didžiausių saulės energijai skirtų renginių pasaulyje,…

Skaityti daugiau

Liepos 19 d., 2018

Prie tarptautinio fotoelektros lyderių projekto vairo – Lietuvos FETEK klasteris

Kaip nugalėti konkurencinėje kovoje su Kinijos gamintojais ir pasiekti, kad po kelerių metų saulės energija būtų pigiausia elektros energijos rūšis…

Skaityti daugiau