Balandžio 05 d., 2018

Ekspertas iš Vokietijos dalijosi žiniomis su Lietuvos klasteriais

Praėjusią savaitę Lietuvoje svečiavosi dr. Gerd Meier zu Köcker iš Vokietijos, kuris įgyvendina klasterių ir inovacijų projektus Europoje, Afrikoje ir Azijoje. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo „InoLink“ projekto komanda pasikvietė šį Badeno-Viurtembergo Klasterių agentūrai bei Inovacijų ir technologijų institutui vadovaujantį ekspertą pasidalinti savo žiniomis su Lietuvos klasteriais.

„Šis tematinis renginys – pirmasis iš šešių suplanuotų renginių, skirtų klasterių koordinatorių kompetencijoms plėsti ir klasterių brandai didinti. Jų temas apsibrėžėme kartu su klasteriais, todėl jie ne tik atliepia jų poreikius, bet ir yra labai laukiami. Dr. Köcker pristatyta medžiaga apie efektyvaus klasterio elementus buvo naudinga, o dalyviai buvo įkvėpti įgyvendinti pokyčius”, – apie renginį „Efektyvus klasteris: struktūra, komanda, finansavimas, fasilitavimas“ pasakojo Jolita Razumienė, „InoLink“ projekto vadovė.

Renginyje – 12 klasterių

Anot J. Razumienės, ribotas dalyvių skaičius leido lektoriui susikoncentruoti ties jiems rūpimais klausimais ir pritaikyti dėstomą medžiagą prie konkrečių dalyvių situacijų. Galimybė plėsti kompetencijas buvo pasiūlyta „InoLink“ projekte brandinamems klasteriams.

Renginyje dalyvavo 12 klasterių atstovai: Užupio kūrybinio klasterio, Sveikatingumo klasterio  iVita, Biojėgainių vystymo klasterio, Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio, Fotoelektros technologijų klasterio, klasterių LAUGEA, NEBULA, SMART Food, NAMUK, taip pat Išmaniųjų technologijų, Lietuvos plastikų ir Vilniaus kino klasterių atstovai.

Europos klasterių observatorijos projektą kuruojantis Dr. Gerd Meier zu Köcker su šiais klasteriais pasidalino žiniomis apie efektyvaus klasterio struktūrą ir valdymą, strategijos kūrimą ir jos įtaką klasterio sėkmei, klasterio komandos formavimą, veiklų finansavimą, žmogiškųjų išteklių vadybos subtilumus, motyvacijos ir efektyvaus fasilitavimo strategijas.

Laukia dar 5 tematiniai renginiai

Kitų planuojamų renginių temos skirtos įvairioms aktualioms klasterių kompetencijoms. Juose bus kalbama apie klasterių vidinį ir išorinį marketingą, klasterio identitetą, klasterio ir jo narių efektyvų dalyvavimą renginiuose. Klasteriai galės įgyti daugiau žinių tarpsektorinio bendradarbiavimo ir klasterio vertės grandinės plėtojimo tema bei atrasti naujus būdus klasterio ir jo narių produktyvumo vystymui. Bent du tematiniai renginiai suplanuoti per artimiausią pusmetį.

Apie „InoLink“

Tematinis renginys buvo skirtas projekto  „InoLink“ brandinamų klasterių atstovams. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 


Balandžio 13 d., 2018

KTU pripažintas Baltijos regiono lyderiu maisto inovacijų srityje

Kauno technologijos universitetui (KTU) suteikta teisė koordinuoti Europos technologijų ir inovacijų instituto (EIT) bendradarbystės centrą „EIT Food Hub“, kuris rūpinsis…

Skaityti daugiau

Balandžio 03 d., 2018

„Baltijos klasterių forumas 2018”: laikas naujam Baltijos regiono partnerystės lygiui

Globali ekonomika ir spartūs jos pokyčiai skatina mažesnius regionus ieškoti naujų galimybių ne konkuruojant, o bendradarbiaujant. Visos Europos mastu klasteriai…

Skaityti daugiau

Balandžio 02 d., 2018

SMART Food klasterio įspūdžiai iš tarptautinių mokymų programos: nauda jau pamatuojama

Du Lietuvos klasteriai – SMART Food ir Lietuvos plastikų klasteris – buvo atrinkti į tarptautinę Baltijos lyderių programą (BLP), kurioje…

Skaityti daugiau

Kovo 30 d., 2018

Lietuvos klasteriai sėkmingai užmezgė tarptautinius ryšius Briuselyje

Gerai pasiruošus, tarptautinės kontaktų mugės ir verslo misijos į užsienį – vienas efektyviausių būdų plėsti klasterio tarptautiškumą, projektų akiratį ir…

Skaityti daugiau