Balandžio 05 d., 2018

Ekspertas iš Vokietijos dalijosi žiniomis su Lietuvos klasteriais

Praėjusią savaitę Lietuvoje svečiavosi dr. Gerd Meier zu Köcker iš Vokietijos, kuris įgyvendina klasterių ir inovacijų projektus Europoje, Afrikoje ir Azijoje. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo „InoLink“ projekto komanda pasikvietė šį Badeno-Viurtembergo Klasterių agentūrai bei Inovacijų ir technologijų institutui vadovaujantį ekspertą pasidalinti savo žiniomis su Lietuvos klasteriais.

„Šis tematinis renginys – pirmasis iš šešių suplanuotų renginių, skirtų klasterių koordinatorių kompetencijoms plėsti ir klasterių brandai didinti. Jų temas apsibrėžėme kartu su klasteriais, todėl jie ne tik atliepia jų poreikius, bet ir yra labai laukiami. Dr. Köcker pristatyta medžiaga apie efektyvaus klasterio elementus buvo naudinga, o dalyviai buvo įkvėpti įgyvendinti pokyčius”, – apie renginį „Efektyvus klasteris: struktūra, komanda, finansavimas, fasilitavimas“ pasakojo Jolita Razumienė, „InoLink“ projekto vadovė.

Renginyje – 12 klasterių

Anot J. Razumienės, ribotas dalyvių skaičius leido lektoriui susikoncentruoti ties jiems rūpimais klausimais ir pritaikyti dėstomą medžiagą prie konkrečių dalyvių situacijų. Galimybė plėsti kompetencijas buvo pasiūlyta „InoLink“ projekte brandinamems klasteriams.

Renginyje dalyvavo 12 klasterių atstovai: Užupio kūrybinio klasterio, Sveikatingumo klasterio  iVita, Biojėgainių vystymo klasterio, Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio, Fotoelektros technologijų klasterio, klasterių LAUGEA, NEBULA, SMART Food, NAMUK, taip pat Išmaniųjų technologijų, Lietuvos plastikų ir Vilniaus kino klasterių atstovai.

Europos klasterių observatorijos projektą kuruojantis Dr. Gerd Meier zu Köcker su šiais klasteriais pasidalino žiniomis apie efektyvaus klasterio struktūrą ir valdymą, strategijos kūrimą ir jos įtaką klasterio sėkmei, klasterio komandos formavimą, veiklų finansavimą, žmogiškųjų išteklių vadybos subtilumus, motyvacijos ir efektyvaus fasilitavimo strategijas.

Laukia dar 5 tematiniai renginiai

Kitų planuojamų renginių temos skirtos įvairioms aktualioms klasterių kompetencijoms. Juose bus kalbama apie klasterių vidinį ir išorinį marketingą, klasterio identitetą, klasterio ir jo narių efektyvų dalyvavimą renginiuose. Klasteriai galės įgyti daugiau žinių tarpsektorinio bendradarbiavimo ir klasterio vertės grandinės plėtojimo tema bei atrasti naujus būdus klasterio ir jo narių produktyvumo vystymui. Bent du tematiniai renginiai suplanuoti per artimiausią pusmetį.

Apie „InoLink“

Tematinis renginys buvo skirtas projekto  „InoLink“ brandinamų klasterių atstovams. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 


Vasario 19 d., 2019

Baltijos klasterių forumas 2019: paskelbta programa

Iki kovo 19 d. Kaune įvyksiančios tarptautinės konferencijos-kontaktų mugės Baltijos klasterių forumas 2019 liko tik mėnuo. Kviečiame susipažinti su ką…

Skaityti daugiau

Vasario 18 d., 2019

Kvietimas: klasterių kompetencijoms didinti bus paskirstyta 3,6 mln. eurų

Lietuvos klasterių atstovai kviečiami teikti paraiškas paramai klasterių kompetencijoms stiprinti. Europos Komisija per dvejus metus šiam tikslui valstybėms paskirstys 3,6 mln….

Skaityti daugiau

Vasario 12 d., 2019

Kvietimas dalyvauti apklausoje apie klasterizaciją

Kviečiame klasterių koordinatorius dalyvauti apklausoje (https://mita.lrv.lt/Forms/klaster-lt-apklausa), kurios tikslas – surinkti duomenis 2018 m. Lietuvos klasterizacijos procesų stebėsenai ir vertinimui atlikti. Kasmetinė…

Skaityti daugiau

Sausio 24 d., 2019

Baltijos klasterių forumas 2019: atidaryta registracija

Startavo registracija į BALTIJOS KLASTERIŲ FORUMĄ 2019 ir forumo kontaktų mugę. Užsiregistravusius dalyvius kviečiame apsilankyti kontaktų mugės platformoje, sukurti savo paskyrą…

Skaityti daugiau