Birželio 06 d., 2017

Brandinamiems klasteriams – daugiau žinių kaip išnaudoti klasterio potencialą

Birželio 5 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA) įvyko susitikimas su „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) projekte brandinamų klasterių koordinatoriais. Susitikimo metu buvo pasiektas svarbiausias tikslas – išsigrynintos sritys, kuriose klasteriams labiausiai trūksta kompetencijų.

InoLink projekte dirbantys konsultantai ir specialistai pastebėjo tendenciją, kad šiame etape skirtingų klasterių plėtrai ir vystymuisi dažnai trūksta tų pačių įgūdžių. Susitikimas su klasterių koordinatoriais patvirtino, kad klasteriams rūpi panašios temos ir parodė, kuriose srityse svarbiausia gilinti žinias artimiausiu metu. Klasterių koordinatoriai ypač aktyviai dalinosi savo įžvalgomis ir teikė pasiūlymus, o tai, anot ekspertų, leis organizuoti efektyvesnius renginius, kurie didins perspektyviausių Lietuvos klasterių brandą ir tarptautiškumą.

Svarbiausia – pridėtinės vertės kūrimas

Apibendrinus klasterių koordinatorių išsakytas mintis, galima teigti, kad klasteriams vis dar trūksta žinių apie tai, kaip efektyviai kurti pridėtinę vertę klasteryje ir kaip kiekvienam klasterio nariui tikslingai išnaudoti klasterio pridėtinę vertę. Šiuo metu aktualiausios renginių temos yra susijusios su specifine klasterių komunikacija ir rinkodara: ką ir kaip komunikuoti klasterio ir klasterio narių viduje ir išorėje, kaip sukurti tokį klasterio prekinį ženklą, kurį galėtų sėkmingai išnaudoti klasterio nariai, kaip kiekvienam klasterio nariui surasti savo vietą klasteryje ir save identifikuoti, kaip efektyvinti ir veiksmingai integruoti klasterio komunikaciją ir rinkodarą į atskirų jo narių viešųjų ryšių ir rinkodaros strategijas.

Atskiras dėmesys buvo atkreiptas į klasterio veiklų vystymo ir gerinimo kompetencijų ugdymą – sėkmingą inovacijų vadybos praktiką, klasterio produkto kūrimo ypatumus (nuo prototipo iki komercializavimio), tarptautinį bendradarbiavimą MTEPI srityje, klasterio komandos kūrimą, talentų pritraukimą ir išlaikymą, tarpsektorinio bendradarbiavimo ir vertės grandinės stiprinimo būdus.

Susitikime – klasterių atstovai iš įvairių sričių

Susitikime dalyvavo ir savo pasiūlymus teikė 8 klasterių koordinatoriai: IVITA, LAUGEA, Lietuvos plastikų klasterio, LITEK, NEBULA, Užupio kūrybinio klasterio, Smartfood ir Vilniaus kino klasterio atstovai. Susidomėjimo sulaukė ir susitikimo metu skaityti pranešimai apie priemones klasterių galimybių plėtrai. Pranešimą apie „Inoconnect“ priemonę skaitė Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas dr. Artūras Jakubavičius. Su nacionaline Technologinių plėtros projektų finansavimo priemone supažindino MITA Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros, inovacijų programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Keršienė.

Apie „InoLink“ ir klasterius

„InoLink“ – tai MITA koordinuojamas ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kuris vykdomas kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Klasteris – tai tarpusavyje susietų, konkuruojančių įmonių ir/ar asocijuotų institucijų grupė, kurios nariai bendradarbiauja siekdami tam tikrų užsibrėžtų bendrų tikslų, pavyzdžiui, kuriant inovacijas. Klasikinis klasteris apjungia įvairių sektorių įmones, kurių veikla yra sutelkta į konkrečias vertės grandines.


Lapkričio 20 d., 2017

Kvietimas: verslo misija į Turkiją

Verslo atstovams atsiveria galimybės glaudžiau bendradarbiauti su Turkija mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų…

Skaityti daugiau

Lapkričio 15 d., 2017

Klasteriai Lietuvoje: 5 tendencijos

Naujausiais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) užsakymu atliktos studijos duomenimis, Lietuvoje identifikuojami 64 klasteriai. Prieš keliolika metų klasterių kūrimas…

Skaityti daugiau

Lapkričio 06 d., 2017

„Inovacijų ekspresui“ paraiškas pateikė 5 klasteriai

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) informacija, paskutiniu 2017 m rudens kvietimu teikti paraiškas pagal „BSR Stars“ programos finansavimo priemonę…

Skaityti daugiau

Lapkričio 05 d., 2017

Renginyje – apie klasterius, jų kūrimą ir pridėtinę vertę

Klasteriai – išsivysčiusių ir sparčiai besivystančių valstybių požymis. Jie turi potencialo keisti regiono ekonominę struktūrą ir didinti jo galią. Bendradarbiavimas…

Skaityti daugiau