25 gegužės d., 2018

Baltijos klasterių forumo metu Lietuvos ir Ukrainos klasteriai sutarė dėl bendradarbiavimo

Gegužės 16 d. Baltijos klasterių forumo 2018 metu vykusios partnerių paieškos sesijos metu užmegzta nauja partnerystė tarp Ukrainos Food Valley, AgrofoodCluster Kharkiv ir Lietuvos Smart Food klasterio.

„Partnerių paieškos sesijos metu buvo suorganizuoti apie 100 individualių susitikimų tarp klasterių ir verslo atstovų. Padėti pamatai Ukrainos maisto technologijų ir agroinovacijų sektoriaus klasterių bendradarbiavimui su Rytų Europos maisto klasterių tinklu ir Lietuvos Smart Food klasteriu yra vienas iš pavyzdžių, ko pasiekta organizuotų susitikimų metu”, – komentavo renginį organizavusios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „InoLink” vadovė Jolita Razumienė.

Prie naujos partnerystės su AgrofoodCluster Kharkiv užmezgimo daug prisidėjo EEN (European Enterprise Network) Lietuvos ir Ukrainos organizacijos, skatinančios tarptautinį bendradarbiavimą.

Numatytos bendradarbiavimo gairės

Susitikimo metu klasterių atstovai aptarė naujas kryptis sveiko ir funkcionalaus maisto klasterių tinklo plėtrai Rytų Europoje pritraukiant naujų narių ir preliminariai susitarė dėl bendrų veiklų kuriant sveiką ir saugų funkcinį maistą bei gėrimus. Klasteriai ketina:

  • organizuoti bendrus susitikimus, konferencijas, seminarus ir kitus bendradarbiavimui skirtus renginius;
  • pradėti bendrus projektus sveiko, funkcinio maisto srityje;
  • populiarinti Tarptautinio maisto forumo iniciatyvą, siekiant pritraukti naujų bendraminčių į klasterius ir dalyvauti forumo renginiuose aktualios informacijos apsikeitimui.

Apie Smart Food ir Ukrainian Food Valley klasterius

Smart Food klasteris yra vienas iš 12 šiuo metu „InoLink” projekto rėmuose brandinamų klasterių. Klasteris įkurtas 2013 m., o jį sudaro maisto pramonės įmonės, atstovaujančios įvairius šios šakos sektorius: duonos, mėsos, konditerijos alkoholinių gėrimų, vaistažolių, prieskonių gamintojus. Klasterio koordinatorius – Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LitMEA). Ukrainian Food Valley klasteris įkurtas tik 2017 m. ir vienija 9 narius – mokslo ir verslo atstovus. Klasterio nariai veikia žemės ūkio gamybos ir maisto eksporto srityse, kuria švarios energijos sprendimus.

Apie Baltijos klasterių forumą 

Konferencija-kontaktų mugė „Baltijos klasterių forumas 2018” yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…