28 birželio d., 2016

„Automotive“ srityje šiemet spurtas

Pasauliniai „automotive“ lyderiai žino ir vertina šios industrijos žaidėjus iš Lietuvos. Mūsų šalyje gaminamos automobilių detalės ir komponentai keliauja pasauliniams transporto lyderiams „BMW“, „General Motors“, „Boing“, „Audi“, „Volkswagen“, Lietuvos verslininkai bendradarbiauja su „NASA“ ir kt.

„Ersnst&Young“ 2014-ųjų tyrimas skelbia, kad Lietuvos automotive sektoriaus pelno marža viršija beveik visas ES šalis, išskyrus Jungtinę Karalystę ir Lenkiją.  Todėl mūsų įmonės yra vienos konkurencingiausių, gali lengvai prisitaikyti prie rinkos pokyčių, įvykdyti užsakymus. Būtent lankstumas ir aukšta produktų kokybė lemia pasaulinių industrijos lyderių pasitikėjimą Lietuvos verslininkais. Be to, šiuo metu brangsta Kinijos produkcija, todėl tai puiki proga Lietuvai – mes galime pasiūlyti konkurencingą kainą netgi gamindami mažesnius produktų kiekius“, – sako „Verslios Lietuvos“ automotive srities ekspertas ir klasterių plėtros koordinatorius Darius Lasionis.

Pastaruoju metu Lietuvos automotive sektoriaus atstovai padirbėjo iš peties. Iš gegužės 3-4 d. Vokietijoje vykusios verslo misijos Baltijos automobilių detalių klasterio (BACC) Lietuvos automobilių dalių ir komponentų gamintojai grįžo užmezgę naujų kontaktų ir pasisėmę patirties iš pasaulinių industrijos lyderių. Šioje „Verslios Lietuvos“ organizuotoje verslo misijoje dalyvavo 12 atstovų iš įvairių Lietuvos įmonių bei įstaigų: Kauno technologijos universiteto, „Investuok Lietuvoje“. Vokietijoje vyko susitikimai su „AUTOMOTIVE CLUSTER RheinMainNeckar“ automobilių ir jų dalių bei komponentų klasterio nariais, susitikimas vyko Opel Adan AG būstinėje . Ryšius su potencialiais užsakovais ir partneriais automobilių detales gaminančios Lietuvos įmonės mezgė ir Vokietijos „RheinMainNeckar“ klasterio, kuris vienija apie 600 Heseno žemės įmonių, automotive forume.

Gegužės pabaigoje Lietuvos verslininkai į Vokietiją vyko dar sykį. 6 Lietuvos įmonės, jau gaminančios detales kompanijoms „Volvo“, „Mercedes“, „Scania“, „Vokswagen“ ir t.t. kartu su „Verslia Lietuva“ vyko susitikti su kito automobilininkų klasterio atstovais bei į autodalių parodą „Global Automotive Components and Suppliers Expo 2016“, kurioje dalyvaus jau trečius metus iš eilės. Ši paroda šiemet buvo rekordinio dydžio ir sutraukė apie 300 dalyvių.

Pasak įmonės „Forge LT“ marketingo vadovės Miglės Sipavičiūtės parodoje dalyvavusios įmonės išsiskyrė savo atsidavimu klientams. „Lietuviai myli savo darbą ir tiki tuo, ką daro. Nors ir maži, tačiau pasaulio įmonių kontekste neatrodo mažiau verti dėmesio“, – įsitikinusi M.Sipavičiūtė.

Autokompresorių gamintojos bei aliuminio liejimo paslaugų teikėjos, įmonės „Panevėžio Aurida“ generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybai  Mantas Klupšas teigė, kad ši paroda, lyginant su 2014 metų paroda, kurioje taip pat dalyvavo,  pralenkė visus jo lūkesčius ir buvo itin naudinga.

„Parsivežiau virš 35 realių kontaktų, su kuriais jau pratęsiau diskusijas dėl bendradarbiavimo. Keli kontaktai iš įmonių DAF, Liebherr, Delphi, Bilstein group ir panašiai. Šios įmonės tiesiogiai atėjo pas mus į stendą ir kreipėsi pagal parodos kataloge pateiktą informaciją apie mūsų įmonę, todėl, manau, tikrai bus naudos.  Dalyvauti parodoje su nacionaliniu stendu yra patrauklu ne tik įmonei bet ir parodos lankytojams, nes vienoje vietoje gali surasti įvairiausių paslaugų tiekėjų. Be to, mums taip pigiau, o dalyvaudami kartu su kitomis įmonėmis praplečiame bendradarbiavimą ir surandame partnerių savo stende“, – pasakojo M.Klupšas.

Birželio 7-9 d. „Versli Lietuva“ organizavo automotive sektoriaus verslo misiją į Birmingemą, Jungtinę Karalystę, kuri, kaip ir Vokietija yra viena iš Lietuvos tikslinių eksporto rinkų. Į JK vyko 5 klasterio LAUGEA įmonės. Birmingeme įmonės aplankė parodoje „Automechanika“ ir „Subcon” savo potencialius klientus, susitiko su JK garbės konsulu, komercijos atašė, įvairių automotive sektoriaus asocijuotų struktūrų, įmonių atstovais.

Nuolatinis ryšių su kitų šalių automotive sektoriaus atstovais palaikymas užtikrins šios industrijos plėtrą mūsų šalyje.

Per pastaruosius penkerius metus inžinerijos pramonė augo 64 proc.  2015-aisiais inžinerinės pramonės atstovai pagamino produkcijos už  3,1 mlrd. eurų. Didžiąją dalį inžinerinės pramonės Lietuvoje sudaro gumos, plastiko ir kitų nemetalų gamyba.  73 proc. produkcijos yra eksportuojama, daugiausiai į Vokietiją, Švediją, Norvegiją, Lenkiją, Rusiją, Daniją, Jungtinę Karalystę.

Iš viso Lietuvoje veikia apie 2tūkst. inžinerinės pramonės įmonių, iš kurių apie 50 gamina automotive sektoriaus komponentus, jų pajamos per metus daugiau nei 400 mln. eurų ir jos gamina detales pasauliniams transporto lyderiams.

Inžinerinės pramonės atstovai „Verslios Lietuvos“ organizuotoje fokus grupėje nurodė, kad  jų eksportas koncentruojasi būtent į Vokietiją ir Skandinavijos šalis. Dažniausiai jie eksporto veiklą vysto B2B segmente. Įmonės dažniau veikia kaip tiekėjos automobilius gaminančioms kompanijoms ir antrinei rinkai –  autodalimis prekiaujantiems didmenininkams.  Todėl  jiems ypač svarbus darbas su pasauliniais, globaliai šio sektoriaus žaidėjais.

Šaltinis: VšĮ „Versli Lietuva”


Kitos naujienos

29 lapkričio d., 2022

InoLink: projektas baigiasi, pagalba tęsiasi

Klasteriams skirtas projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skaičiuoja paskutines savo dienas. Inovacijų agentūros koordinuojamas projektas veikė net šešerius…

24 lapkričio d., 2022

Klasterių bendruomenė Lietuvoje: sutaupykite 5 darbo metus

Artėjant metų pabaigai Lietuvos klasterių bendruomenė jau šeštąjį kartą susibūrė į tradicinį Baltijos klasterių forumą. Jo metu užduotas dalyvio klausimas…

10 lapkričio d., 2022

Svarbiausias metų renginys – jau greitai

Klasterių narius ir besidominčius klasterių veikla lapkričio 22 d. kviečiame į 6-ąją kasmetinę konferenciją ir partnerių paieškos renginį  Cluster Forum…

13 spalio d., 2022

Geriausia šių metų Europos klasterio koordinatorė: klasteriai yra ekonomikos variklis

Prestižiškiausią Europoje klasterių vadovams suteikiamą įvertinimą savo svarba galima prilyginti Oskarams kino indutrijoje.  Praėjusią savaitę vykusios Europos klasterių konferencijos metu…