Gegužės 30 d., 2019

Automobilių pramonės guru pasidalino rinkos įžvalgomis su lietuviais

Lietuvoje neseniai lankėsi įtakingas automobilių pramonės ekspertas, Frankfurto Automechanika tarptautinės parodos direktorius Olaf Mußhoff.  Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacijos (LAuGEA) ir UAB Ekspozicijų centro kvietimu, šis autopramonės guru apsilankė Šiauliuose, kur susitiko su Lietuvos automobilių pramonės atstovais bei pasidalino savo įžvalgomis apie rinkos tendencijas ir naujoves.

Olaf Mußhoff kuruojama tarptautinė paroda Automechanika Frankfurte yra puikiai žinoma ir svarbi autopramonės sektoriaus žinovams. Pernai joje apsilankė apie 135000 lankytojų iš 184 šalių, tarp kurių 1000 iš Lietuvos. Net 20 Lietuvos įmonių pristatė savo stendus parodoje.

„Vienas iš ilgai planuoto susitikimo tikslų buvo gerinti aplinką Lietuvos įmonėms, dalyvaujančioms pasauliniu mastu svarbiausioje antrinės autodalių rinkos bei automobilių serviso pramonės parodoje: su Automechanika parodos direktoriumi aptarėme tolimesnio bendradarbiavimo plėtrą, galimybes užtikrinti didesnį LAuGEA klasterio narių stendų matomumą, palankesnes dalyvavimo sąlygas”, – pasakojo vizitą organizavusio klasterio LAuGEA direktorius, Andrius Rakickas.

Vardino lietuvių stiprybes

Anot Olaf Mußhoff, Lietuva turi daug ką pasiūlyti, kaip Europos automobilių pramonės centras. Dėl savo geografinės padėties Lietuva yra svarbi jungtis tarp Šiaurės ir Rytų Europos. „Lietuva gali pasigirti puikiai išsilavinusiais ir aukštos kvalifikacijos profesionalais bei labia gerai išvystyta infrastruktūra, kas sukuria idealias sąlygas eksportui”, – pabrėžia O. Mußhoff.

Lietuvos laisvosios prekybos zonos yra ypač patrauklios užsienio investuotojams, o lyderiaujantys automobilių pramonės tiekėjai jau įsikūrė Lietuvoje, pavyzdžiui, pernai įmonė Hella atidarė naują elektronikos fabriką, o Continental planuoja pirmąjį savo fabriką pabaigti dar šiemet.

O. Mußhoff yra įsitikinęs, kad MVĮ skaičius ir efektyviai veikiančios industrijos asociacijos yra raktas į sėkmę: „LAuGEA yra puikus automobilių pramonės partneris Lietuvoje, kuris efektyviai reprezentuoja savo narių interesus.”

Patarimai, rinkos iššūkiai ir tendencijos

Kalbėdamas apie rinkos tendencijas, O. Mußhoff įspėjo, kad automobilių pramonė yra viena iš sparčiausiai besikeičiančių industrijų šiuo metu, o spartus technologinių pokyčių tempas yra iššūkis visiems šios rinkos dalyviams.

„Manau, kad Lietuvai labai svarbu išlaikyti konkurencinį pranašumą, kurį kuria kvalifikuota darbo jėga, ir kaip įmanoma šį pranašumą vystyti. Todėl būtina užtikrinti šalies patrauklumą naujokams ir jauniems specialistams. Savo ruožtu, patyrę darbuotojai turėtų nuolat tobulėti ir mokytis”, – patarė ekspertas, pridurdamas, kad Automechanika Frankfurt siūlo nemokamus kursus automobilių pramonės atstovams ir tiems, kurie dar tik pradeda pažintį su šia sritimi.

Viena iš ryškiausių tendencijų, atsiskleidusių tarptautinės parodos metu pernai – skaitmenizacija ir ją lydinčios temos, pavyzdžiui, automobilių autonomiškumas, tinklaveika, sąveika. Alternatyvios vairavimo ir kuro sistemos bei žaliosios transporto priemonės, ypač elektromobiliai, taip pat išlieka svarbiu inovacijų objektu. Tai vadinamosios „mega tendencijos”, kurios dėl savo aktualumo bus 2020 m. vyksiančios Automechanika Frankfurt parodos dėmesio centre.

Klasterio veiklos skatina eksportą ir inovacijas

„Dalyvavimas pasaulinio lygio parodose, pavyzdžiui, Automechanika, augina Lietuvos įmonių tarptautinį  matomumą, klientų pritraukimą, naujų rinkų pasiekimą ir pardavimų augimą. Visų įvardintų tikslų siekimas kaip LAuGEA klasteriui suteikia didesnius šansus būti pastebėtiems ir įsitvirtinti tarp stipriausių autopramonės (aftermarket) rinkos dalyvių”,- tvirtino Andrius Rakickas, LAuGEA direktorius.

LAuGEA nariai aktyviai dalyvauja ne tik tarptautinėse parodose, bet ir tarptautinių mokslinių tyrimų bei inovacijų programų projektuose, bendradarbiauja su įvairiomis įmonėmis, valstybinėmis įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, tyrimų institucijomis.

Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija (LAuGEA) – verslo klasteris, veikiantis nuo 2014 m. ir vienijantis 19 su automobilių pramone susijusių Lietuvos įmonių bei mokslo atstovų. Klasterio įmonėse ir organizacijose dirba 1.700 darbuotojų, siūloma 175.000 produktų, vyksta eksportas į daugiau nei 90 pasaulio šalių, o bendra metinė apyvarta – daugiau kaip 120 mln. Eur.

LAuGEA klasteris dalyvauja projekte „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“. „InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

 


Gegužės 28 d., 2019

Europos klasterių konferencija Bukarešte: Lietuvos klasterių asociacija pasirašė memorandumą

Gegužės 14-16 d. Bukarešte vyko vienas iš svarbiausių Europos klasterių bendruomenės renginių – Europos klasterių konferencija. Į šeštąjį kartą Europos…

Skaityti daugiau

Balandžio 19 d., 2019

Klasteriai ir sveikos gyvensenos ekspertai dalinosi žiniomis apie racionalią mitybą ir fizinį aktyvumą

Balandžio mėn. 12 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Lietuvos inovacijų centras (LIC) kartu su sveikatos technologijų klasteriu…

Skaityti daugiau

Balandžio 17 d., 2019

Kvietimas teikti pasiūlymus doktorantūros temų atrankos konkursui

Lietuvos mokslo taryba, įgyvendindama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Doktorantūros studijų plėtra“, skelbia kvietimą teikti pasiūlymus doktorantūros temų…

Skaityti daugiau

Balandžio 17 d., 2019

Kviečiame į Norvegijos – Lietuvos verslo forumą ir kontaktų mugę

Geriausi Norvegijos įmonių pavyzdžiai, ekologiškų produktų ir technologijų kūrimas, žalieji miestai ir nauji tvarūs projektai – šios temos jau gegužės…

Skaityti daugiau